Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Αρρυθμίες στο ρελαντι

  1. #1
    Εγγραφή
    24-11-15
    Περιοχή
    Ιλιον
    Μηνύματα
    64
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αρρυθμίες στο ρελαντι

    Καλησπέρα σε όλους. Ε46 facelift 1.8. Εδω και καιρο μου εκανε αρρυθμιες στο ρελαντι και καμια φορα εσβηνε χωρις να καταφερω να βρω το προβλημα. Τις τελευταίες μερες και καθε μερα μου αναβει το φως της μπαταρίας και το ρελαντι παει απο 500-3000 στροφες και καμια φορα σβήνει. Στο δρομο μου εχει αναψει 2 φορές με τρεμουλο στο αμαξι αλλα χωρις να σβησει. Ηλεκτρολόγος που μέτρησε το δυναμο μου είπε οτι φορτίζει καλα. Καμια ιδεα; μηπως πεθαίνει το δυναμο;

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Διαγνωστικό GT1 το έχεις βάλει?

    Σκισμένοι/τρυπημένοι σωλήνες εισαγωγής, maf τα έχεις ελέγξει?



  3. #3
    Εγγραφή
    24-11-15
    Περιοχή
    Ιλιον
    Μηνύματα
    64
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στο συνεργειο το εχω. Σωληνες εισαγωγης και maf τα εχει δει και ειναι οκ μου ειπε. Το διαγωνιστικό δεν του εβγαλε βλαβη μου ειπε. Απλα παρατηρει οτι πεφτει η ταση κατω απο 14 ξαφνικά και πιστευει οτι ειναι ο αυτοματος του δυναμο. Θα μου πει όταν θα ειναι σίγουρος. Αυτα για την ωρα

  4. #4
    Εγγραφή
    24-11-15
    Περιοχή
    Ιλιον
    Μηνύματα
    64
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μετα απο αλλαγη δυναμο το προβλημα λύθηκε. Ομως οταν το κουμπωσαμε παλι στον υπολογιστη μετα την αποκατασταση της βλαβης εβγαλε p0492 secondary air pump bank 2. Μου ειπε να ξαναπεράσω να το φτιάξουμε και αυτο. Εχει σχέση με το προηγουμενο πρόβλημα ή είναι κατι άσχετο

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP