Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 58

Θέμα: Πολιτικη/diesel συζητηση...

  1. #41
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ρε μανια με το καβαθα, ξεκολατε ρε παιδια.
    ενταξει ειχε καποιες αποψεις δημοκρατια εχουμε θα του παρουμε και το κεφαλι , σχημα λογου ,
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  2. #42
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα στο τελος κατηγορουσε αυτο που τον ανεδειξε, κοροιδευοντας οσους ειχαν bmw, mercedes και γενικα αμαξια πανω απο 2000κε
    Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους κατηγορούσε όσους με μίζες από το Δημόσιο έβγαζαν χρήματα και έπαιρναν τέτοια αυτοκίνητα....
    Να τα λέμε σωστά και να μην διαστρεβλώνουμε την αλήθεια!
    Detailing Madness

  3. #43
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους κατηγορούσε όσους με μίζες από το Δημόσιο έβγαζαν χρήματα και έπαιρναν τέτοια αυτοκίνητα....
    Να τα λέμε σωστά και να μην διαστρεβλώνουμε την αλήθεια!
    Διαβασε αν τα βρεις καμμια 50ρια τευχη κσι μετα μιλα.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  4. #44
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτο ειναι αληθεια .εκει ηταν αρκετα καυστικος .ο θειος μου στα " καλα " χρονια δεν ηθελε να τον βλεπ5ει οντας δημοσιος υπαλληλος καλοπληρωμενος με 325 ε36 που τοτε το χαζευες.μετα με 330 ε46 μετα με Χ5 μεχρι που κοπηκε η συνταξη και τωρα με ford fiesta diesel.
    Eεεεε αυτους τους εκραζε χοντρα .

    Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  5. The Following User Says Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    stef (27-04-17)

  6. #45
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEONIDASKAL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειναι αληθεια .εκει ηταν αρκετα καυστικος .ο θειος μου στα " καλα " χρονια δεν ηθελε να τον βλεπ5ει οντας δημοσιος υπαλληλος καλοπληρωμενος με 325 ε36 που τοτε το χαζευες.μετα με 330 ε46 μετα με Χ5 μεχρι που κοπηκε η συνταξη και τωρα με ford fiesta diesel.
    Eεεεε αυτους τους εκραζε χοντρα .

    Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ είναι φίλε μου!
    Δεν έπιανε όλους η μπάλα, ήταν καυστικός μόνο με κάτι τέτοια παραδείγματα.
    Χαίρομαι που έστω και ένας παραδέχτηκε ακριβώς αυτό που πραγματικά έκραζε και όχι γενικολογίες...
    Detailing Madness

  7. #46
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπόν ο Καββαθάς έγραφε και για οικοπεδοφάγους, μηχανικούς, εργολάβους, και επιχειρηματίες με διπλά, τριπλά βιβλία, λαδώματα, μίζες, σφιγγοκολάριους
    Θέματα που με λίγο κόπο μπορώ να ανατρέξω στα τεύχη του και να τα παραθέσω.
    Το θέμα μας όμως εκτροχιάστηκε και το θέμα δεν είναι ο Καββαθάς αλλά τα diesel.
    Εξ άλλου όπως εχω ξαναγράψει είμαι ακόμη και τώρα φαν του και τον παρακολουθώ στο φατσοβιβλίο.
    35 χρόνια που τον διάβαζα, σταμάτησα να αγοράζω το περιοδικό του πριν 2 χρόνια, έμαθα πάρα πολλά σε μια εποχή που ήταν η μόνη αξιόλογη έκδοση σχετικά με το αυτοκίνητο.
    Είχε και έχει ακόμη τις εμμονές του σε μερικά θέματα, αλλές σωστές άλλες υπερβολικές αλλά εντάξει μέχρις εκεί, γιατί στο φινάλε κανείς δεν είναι άσφαλτος όπως έγραψε παραπάνω και ο Κατασαραίος.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  8. #47
    Εγγραφή
    02-03-11
    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    458
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επειδή παρατράβηξε το αστείο με τον μέγιστο και παντογνώστη ειδήμονα της αυτοκίνησης, να τα βάλουμε τα πράγματα στη βάση της λογικής για να τελειώνουμε.
    Αυτός και η συμβία του ξεκίνησαν το '70 και μέχρι το 2000 είχαν στήσει μια από τις πιο επιτυχημένες εκδοτικές επιχειρίσεις. Αυτό έγινε στα χρόνια της απόλυτης διαπλοκής και ρεμούλας (1980 με 2000).
    Οτι και να μου λέτε, δεν υπάρχει περίπτωση να μην ήταν διαπλεκόμενος. Ειδικά στον τομέα των εκδόσεων και των κατασκευών, οικονομική επιτυχία χωρίς διαπλοκή δεν υπήρχε τότε.
    Με το σταυρό στο χέρι και κράζοντας τους πάντες, εκδόσεις δεν έφτιαχνες. Και δεν ήταν και ο καλύτερος. Ο Σταθάκης για μένα ήταν κλάσεις ανώτερος, αλλά και αυτός διεπλάκη και μόλις κατάλαβε ότι δεν γίνεται αλλιώς τα παράτησε και πέθανε μόνος.
    Δεν λέω ότι δεν ήταν ικανός και πολυπράγμων. Αλλά με τηνλογική και τις συνθήκες της εποχής που "μεγαλούργησε", ένας Τράγκας ήταν. Πάω πάντα κόντρα στην κυβερνηση, κράζω όλα τα στραβά και τα εξόφθαλμα αλλά από πίσω όλα μια χαρά. Και τα δανειάκια μου παίρνω και ένα κάρο διαφημήσεις έχω και αυτούς που κράζω έχω φίλους και τελικιάζω παθιαζόμενος το μοτόρι του σατανα την Μ5 στην ευθεία της Τρίπολης.
    Στις εποχές 1980-2000, μόνο η διαπλοκή έδινε ευκαιρίες τέτοιας ανάπτυξης. Με Τράγκας way λοιπόν πορεύτηκε ο τύπος και όλοι εμείς τσιμπάγαμε αγανάκτηση και κράξιμο στα κακώς κείμενα.
    Τώρα που απομυθοποιήθηκε η περίοος και μάθαμε πως δούλευαν τα πράγματα, είναι ξεκάθαρο πως τότε χωρίς διαπλοκή δεν κολάτσιζες. Και ο συγκεκριμένος εκδότης έγινε οικονομικά πολύ μεγάλος εκέινη την εποχή.
    Ηταν ο κλασσικός τύπος ιερέα, που έπρεπε να κάνουμε αυτά που έλεγε και να μην κάνουμε αυτά που έκανε...
    Και εκείνο που μου την έδινε περισσότερο με αυτόν, ήταν ότι πάταγε στο συναίσιθημα, την επιθυμία και την αγανάκτηση του Ελληνα...
    Παίρνει BMW και Μercendes το λαμόγιο, ο δημόσιος υπάλληλος που δουλεύει και έξω κλπ, ενώ ο τίμιος πολίτης δεν θα το δει ποτέ...
    Ενω οι πλουσιοι των ΒΠ, είναι πλούσιοι, λογικό είναι να έχουν τέτοια αυτοκίνητα...
    Σώπα ρε μεγάλε, όλες αυτές οι πλούσιες οικογενειες, πώς εγιναν πλούσιες; Με κομπίνες διαπλοκή και διασπάθηση δημοσίου χρήματος. Τι διαφορά έχουν με τα μικρά λαμόγια; ΚΑΜΙΑ...
    Αρα, πορεύομαι διαπλεκόμενος και καταγγέλων, τσακωθείται πρόβατα γιατί δεν μπορείτε να πάρετε Mercendes...
    Αυτή είναι η πραγματικότητα και για αυτό τώρα όλοι αυτοί σφυρίζουν αδιάφορα και μείς τρέχουμε στους ψυχίατρους...
    Για να σου δώσουν οποιασδήποτε μορφής εξουσία πρέπει πρώτα να προσφέρεις καλές υπηρεσίες στους ανθρώπους.

  9. The Following 6 Users Say Thank You to Prevezanos For This Useful Post:

    A8hnaios (30-04-17), Civileng (29-04-17), dreamer (29-04-17), katsaraios (28-04-17), ORPHEUS (28-04-17), topmar (29-04-17)

  10. #48
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Kαββαθάς ότι πιο υποκριτικό στον 4τροχο τύπο...
    Ο Πέτρος Κωστόπουλος του αυτοκινήτου.

    Ξερόλας φουλ, διαπλοκή φουλ με ΠΑΣΟΚ, κρατική διαφήμιση, άλλα έγραφε και άλλα έκανε στην πράξη αυτός και οι συνεργάτες του κτλπ κτλπ

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Harisp For This Useful Post:

    Prevezanos (29-04-17), topmar (29-04-17)

  12. #49
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν ειναι το θεμα μας ο καβαθας παιδια , αφηστε το χριστιανο και πιαστε το ντιζελ που πανε τα συμφεροντα να το καταργησουν παλι.
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  13. The Following 2 Users Say Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    bakalos (03-05-17), Prevezanos (29-04-17)

  14. #50
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    υπαρχουν καποια μειονεκτηματα στην ελλαδα για το ντιζελ:

    ολα ακουγονται σαν βαρκες,βεβαια αυτο συμβαινει γενικα αλλα στην ελλαδα ειναι περισοτερο εκνευριστικο γιατι εχουμε και ανοικτα παραθυρα λογω καιρου και ακους και των αλλων.
    επισης λογω αυτου εισπνεεις και των αλλων το βρωμερο καυσαεριο...
    το οποιο ειναι πιο βρωμικο απο των αλλων χωρων ντιζελ γιατι σε εμας οι περισοτεροι το χρησιμοποιουν μεσα στην πολη που μπουκωνει το αυτοκινητο και ειναι σιγουρα πιο κακης ποιοτητας λογω νοθειας''
    λογω νοθειας δημιουργουνται σοβαρα προβληματα και χανεται το πλεονεκτημα των μεγαλυτερων διαστηματων συντηρησης...
    νομιζω οτι το ντιζελ στην ελλαδα ειναι σωστο μονο για αυτους που κανουν μεγαλα ταξιδια και εξαφανιζονται με την χρηση αυτη ολα τα παραπανω μειονεκτηματα...

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP