Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 58

Θέμα: Πολιτικη/diesel συζητηση...

  1. #11
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θυμάμαι καλά αναφέρθηκα το τι ψηφίζαΤΕ γενικα τις 2-3 προηγούμενες δεκαετίες κ αναγκάζετε τις επομενες γενιές να πληρώνουν τα λάθη ΣΑΣ...
    Στο ψηφίζαΤΕ, αν δεν κάνω λάθος νομίζω ότι περιλαμβάνεις και μένα.
    Το θέμα ξεκίνησε καθαρά τεχνικό και το γυρνάς νομίζω στο πολιτικό.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  2. #12
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ψηφίζαΤΕ, αν δεν κάνω λάθος νομίζω ότι περιλαμβάνεις και μένα.
    Το θέμα ξεκίνησε καθαρά τεχνικό και το γυρνάς νομίζω στο πολιτικό.
    Σαφώς και περιλαμβάνω και εσένα ασχέτως αν ψήφισες ΝΔούλες, ΠΑΣΟΚάκι κ δεν ξέρω εγώ τι άλλο.
    Βασικά περιλαμβάνω την γενιά σου για την κατάντια της χώρας αν δεν το κατάλαβες....
    Το ποιος το γύρισε σε πολιτικό ξανασκέψου το λίγο κ διάβασε πιο πάνω τι έγραψες...
    Αν θες σε βοηθάω και εγώ.
    Detailing Madness

  3. #13
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ, δεν χρειαζομαι την βοήθεια σου, γνωρίζω πολύ καλά το τι γράφω και το τι γράφεις.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  4. #14
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το ποιος το γύρισε σε πολιτικά λοιπόν αντιλαμβάνεσαι ότι το έκανες εσύ αναφερόμενος σε 20ετίες προηγούμενες κ σε συγκεκριμένους ανθρώπους...
    Detailing Madness

  5. #15
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποιος το γύρισε σε πολιτικά λοιπόν αντιλαμβάνεσαι ότι το έκανες εσύ αναφερόμενος σε 20ετίες προηγούμενες κ σε συγκεκριμένους ανθρώπους...
    Έννοείς για τον Καββαθά?
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  6. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Harisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόμαστε και συζητάμε για τα diesel euro 4-5-6 που κυκλοφορούν σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη και πόσο βλάπτουν, όταν κυκλοφορούν πόσα ταξί και επαγγελματικά οχήματα προηγούμενων γενεών και μόλις πατάνε το γκάζι σκοτεινιάζει από τον καρκίνο που βγάζουν...
    Δηλαδή αντί να αρχίσουμε να ελέγχουμε αυτά που κυκλοφορούν, πράγμα που το κάνανε οι άλλες χώρες πριν 20-30 χρόνια, εμείς θέλουμε να πάμε στο άλλο άκρο και να τα καταργήσουμε.

    Ότι να'ναι κοινώς...
    00000... Ειδικά το θέμα με τα επαγγελματικά (ταξί και φορτηγά του περασμένου αιώνα) έχει παραγίνει!!!



  7. #17
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έννοείς για τον Καββαθά?
    Ειπες ότι γνωρίζεις μιας και δεν χρειάζεσαι βοήθεια...
    Detailing Madness

  8. #18
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.024
    Thanked
    2300
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειπες ότι γνωρίζεις μιας και δεν χρειάζεσαι βοήθεια...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποιος το γύρισε σε πολιτικά λοιπόν αντιλαμβάνεσαι ότι το έκανες εσύ αναφερόμενος σε 20ετίες προηγούμενες κ σε συγκεκριμένους ανθρώπους...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφώς και περιλαμβάνω και εσένα ασχέτως αν ψήφισες ΝΔούλες, ΠΑΣΟΚάκι κ δεν ξέρω εγώ τι άλλο.
    Βασικά περιλαμβάνω την γενιά σου για την κατάντια της χώρας αν δεν το κατάλαβες....
    Το ποιος το γύρισε σε πολιτικό ξανασκέψου το λίγο κ διάβασε πιο πάνω τι έγραψες...
    Αν θες σε βοηθάω και εγώ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Καββαθάς "ορυόταν" όπως αναφέρεις στη δεκαετία του 90 και πολύ καλά έκανε μιας κ είχε απόλυτο δίκιο, εμείς σαν λαός ξυπνήσαμε 20 χρόνια αργότερα όταν όλη η Ευρώπη τα καταργει...
    Και μετά σου λέει πρέπει να είμαστε ισότιμα μέλη με τους εταίρους.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις απόλυτο δίκιο!
    Ενώ οι σοσιαλιστικές κ προοδευτικές δυνάμεις είχαν δίκιο...
    ΞεκολλήσΤΕ για να πάει η χώρα που καταστρέψαΤΕ μπροστά (δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θυμάμαι καλά αναφέρθηκα το τι ψηφίζαΤΕ γενικα τις 2-3 προηγούμενες δεκαετίες κ αναγκάζετε τις επομενες γενιές να πληρώνουν τα λάθη ΣΑΣ...
    Μάλλον έχεις χάσει την μπάλα πάντως γιατί ο gant σου έγραψε κάτι για τον Καββαθά κι εσύ το γύρισες στο τι ψήφιζαν οι προηγούμενες γενιές και τι έκανε το πασόκ και η νεα δημοκρατία και οι προοδευτικές κυβερνήσεις

    Φαντάζομαι ότι με τον ίδιο τρόπο μιλάς και στους γονείς στους παππούδες σου και γενικότερα προς τους γηραιότερους συγγενείς σου, και έχεις ταυτόχρονα την απαίτηση εσύ η ανάγωγη νέα γενιά να πάει η Ελλάδα μπροστά γιατί προφανώς εσύ δεν έφταιξες ποτέ σε κάτι και είχες πάντα το αλάθητο, η προηγούμενη γενιά μάλλον σε έμαθε καλά να κατηγορείς όλους τους άλλους εκτός από εσένα, σταύρωσε τους όλους, δίδαξε μας την παντογνωσία σου, βοήθησε μας να εξελιχθούμε σαν όντα...
    318 I (Άει) S (Σιχτίρ)

    Κάποτε αδιαφορούσα, τώρα απλά δεν με νοιάζει...
    Μου το 'χα πει!!!

  9. The Following 9 Users Say Thank You to DaywalkeR For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (26-04-17), Civileng (26-04-17), gant (26-04-17), gnvsls (27-04-17), Kazakos Garage (26-04-17), Leonidas_E39 (26-04-17), mormon (26-04-17), nuovo.. (26-04-17), pilot (26-04-17)

  10. #19
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή Diesel!!!

    Χαίρομαι που απάντησες.....
    Πάμε λοιπόν....
    Όταν ο Καββαθάς μιλούσε για μια χώρα η οποία είχε κ παραμένει αποβιομηχανοποιημένη, κάποιοι κοίταζαν πώς θα βγάλουν αναπηρικές συντάξεις και να βολέψουν τα παιδάκια τους στο δημόσιο!
    Η ρεμούλα και η μίζα του ελληνικού δημοσίου δεν ξανάγινε.
    1.700.000 άνεργοι & στο δημόσιο καρεκλοκένταυροι...
    Όταν ο Καββαθάς μιλούσε για πίστα, κάποιοι "ορύονταν" για τις οικολογικές τους ανησυχίες τάχα μου τάχα μου.
    Όταν ο Καββαθάς μιλούσε για R&D, κάποιοι έπαιρναν μίζες για να δώσουν άδειες σε δασικές περιοχές να χτίσουν τα παλατάκια τους.
    Όταν ο Καββαθάς προσπαθούσε να δημιουργήσει σχολή ασφαλούς οδήγησης, κάποιοι την θεωρούσαν αμελητέα ποσότητα & του γύρναγαν την πλάτη...
    Πάμε και στο καλύτερο: όταν ο Καββαθάς μίλαγε για αυτοκινητοβιομηχανία στην Ελλάδα, κάποιοι έλεγαν φάτε το κεφάλαιο, δημιούργησαν τις προβληματικές ενώ ταυτόχρονα έδιναν αβέρτα κουβέρτα τα Μ.Ο.Π...
    Κατά τ άλλα ο Καββαθάς φταίει, βγάλαμε το πόρισμα άμεσα, αντί να πούμε φταίμε για την κατάσταση που βρισκόμαστε.
    Ένας να πει φταίμε δεν άκουσα σ αυτή τη χώρα, όλοι αποποιούνται τις ευθύνες τους.
    Δεν θα μιλήσω για εμένα γιατί τότε ήμουν 8-10 ετών και δεν είχα τρόπους όπως λες, μιας και με ξέρεις και πολύ καλά άλλωστε, αλλά θα μιλήσω για την γενία του gant η οποία λάδωσε, έκανε απεργίες κάθε τρεις και λίγο, βολεύτηκε με διπλές κσι τριπλές συντάξεις και γενικότερα κατασπάραξε το ελληνικό κράτος για ΠΑΡΤΥ του
    Αν λοιπόν αυτή η γενιά δεν φταίει, τότε ναι φταίει η δική μου γενια και πρώτος πρώτος εγώ που μέχρι στιγμής αντί να κοιτάξω να κάνω τα ίδια και χειρότερα, κοιτάω πώς θα προχωρήσω μπροστα (αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο στη χώρα και στην κατάσταςη που είμαστε) δημιουργικά και ΝΟΜΙΜΑ χωρίς φυσικά το οτιδήποτε κάνω να βλάψει τις επόμενες γενιές.

    Πάντα φιλικά και στη διάθεσή σου,

    Στέφανος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stef : 26-04-17 στις 08:31
    Detailing Madness

  11. #20
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειπες ότι γνωρίζεις μιας και δεν χρειάζεσαι βοήθεια...
    Λοιπόν έχεις πάει σε ανώτερο επίπεδο, δηλαδή το τερμάτισες βλέποντας πολιτική χροιά στο σχόλιο μου για τον Καββαθά.

    Κάτι μπερδεύεις στο μυαλουδάκι σου φίλε, καλύτερα γυάλιζε τις λαμαρίνες σου με τα κεριά και τις αλοιφές σου και παράταμε.

    Εξ άλλου η εριστικότητα σου είναι γνωστή σε πολλά μελη του φόρουμ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gant : 26-04-17 στις 09:29
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  12. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    vchris (26-04-17)

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP