Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: καταλυτικος μετατροπεας οξειδιου αζωτου bmw e92 SOS!!!

  1. #11
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Επίσης έχω την εντύπωση πως τον μεσαίο καταλύτη τον άλλαξες δίχως λόγο. Φαντάσου ότι ο Νοχ είναι ένας αισθητήρας Λ ας πούμε και όχι καταλυτικός μετατροπέας.

  2. #12
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τελευταία επίσης απάντηση. Μην εμπιστεύεσαι διαγνωστικά κονσέρβα, δηλαδή που ταιριάζουν σε όλα τα αυτοκίνητα. Ο κινέζος που έχεις στην φωτογραφία μπορεί να εντοπίσει την βλάβη αλλά να την μεταφράσει κατά το δοκούν. Διαγνωστικό της BMW θέλειγια να γράψει ακριβώς τι χρειάζεται και μάστορα με εμπειρία στα BMW και όχι τον συνοικιακό μάστορα που τα κάνει όλα και συμφέρει. Και αυτό γιατί το κάθε αυτοκίνητο έχει τις δίκες του παραξενιές,όχι ότι είναι κακός ο μάστορας που ασχολείται με όλα.

  3. #13
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταία επίσης απάντηση. Μην εμπιστεύεσαι διαγνωστικά κονσέρβα, δηλαδή που ταιριάζουν σε όλα τα αυτοκίνητα. Ο κινέζος που έχεις στην φωτογραφία μπορεί να εντοπίσει την βλάβη αλλά να την μεταφράσει κατά το δοκούν. Διαγνωστικό της BMW θέλειγια να γράψει ακριβώς τι χρειάζεται και μάστορα με εμπειρία στα BMW και όχι τον συνοικιακό μάστορα που τα κάνει όλα και συμφέρει. Και αυτό γιατί το κάθε αυτοκίνητο έχει τις δίκες του παραξενιές,όχι ότι είναι κακός ο μάστορας που ασχολείται με όλα.

    Panos320 ευχαριστω που προθυμοποιήθηκες..να τα πάρουμε λίγο με την σειρά ..καταλύτη μεσαίο άλλαξα λόγο φθοράς λόγω μιας ζημιάς που έφτιαξα ,από εκείνη την ημέρα άρχισε να πετάει τσεκ και δεν ξέρω μήπως έκανα λαλακια και έβαλα εμπορίου μεσαίο μιας και ο γνήσιος ήταν αρκετά ακριβώς για καταλύτης ..δεν ξέρω αν διάβασες τι ακριβώς έχει γίνει ..επίσης έχω βάλει προεκτάσεις σαν αυτές που βάζουν όταν αφαιρούν τους καταλύτες για να μην διάβαζει βλάβη ο μπροστά και ο πίσω αισθητήρας ο nox..αλλά πάλι τα ίδια ..το διαγνωστικό αυτό όντως είναι κινεζικό απλά είναι σε ένα τοπικό συνεργείο για να μην πηγαίνω συνέχεια ολόκληρο ταξίδι για να τσεκάρω αν κάναμε κάτι με την βλάβη (απλά για να την σβυσει λοιπόν λ)εννοείται ότι δεν θα πήγαινα όπου να ναι ..να αλλάξω nox κανένα πρόβλημα απλά φοβάμαι μήπως είναι κάτι άλλο και πετάξω τσαμπα ένα 500€...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #14
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δες μήπως μπορείς να κάνεις μια συμφωνία να πληρώσεις αφού λυθεί το πρόβλημα. Αν δεν λειτουργεί, τους πληρώνεις απλώς το βαλε βγάλε και γλυτώνεις το 500αρικο. Μια ιδέα λέω. .......

  5. #15
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες μήπως μπορείς να κάνεις μια συμφωνία να πληρώσεις αφού λυθεί το πρόβλημα. Αν δεν λειτουργεί, τους πληρώνεις απλώς το βαλε βγάλε και γλυτώνεις το 500αρικο. Μια ιδέα λέω. .......
    Πολύ καλη η ιδέα σου θα το επιχειρήσω..βασικά γνωρίζεις αν απενεργοποιειται με προγραμμα;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #16
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ξέρω οτι απενεργοποιείται αλλά πρέπει να απευθυνθείς σε καταλληλο προγραμματιστή.Ξέρω κάποιες περιπτώσεις που το συνόδευσαν με κατάργηση και των προκαταλυτων για να αξίζει τον κόπο και το έξοδο μιας και είναι ακριβότερη διαδικασία από το να αντικατασταθεί ο Νοχ.Για να σου δώσω ένα στίγμα, στο δικό μου έβαλα μεταχειρισμένο με 220€.Εδώ και 40.000 μμ Δεν έχει κάνει κιχ.Βασικά το μυστικό στα μοτέρ άμεσου ψεκασμού είναι το εξης:Καλή βενζίνη,μπουζι ανά 15.000 χιλ και όταν έχεις την δυνατότητα ξεκάπνισμα για λίγη ωρίτσα για να καεί η κανονικά από την οικονομική οδήγηση.

  7. The Following User Says Thank You to panos320 For This Useful Post:

    Diamantis jcw (20-06-17)

  8. #17
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Η καπνιά εννοούσα......

  9. #18
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν το πρόβλημα λύθηκε με επαναπρογραμματισμό του εγκεφάλου (προγραμμα)με ρύθμιση αβανς,αφαίρεση κόφτη τελικής κτλ,κατάργηση nox..
    επειδή άκουγα πολλά για 15και18 άλογα θα σας πω απλά πως το αμάξι ξύπνησε αρκετά χαμηλά και ψηλά είναι αγνώριστο ..δεν ξέρω ποσά άλογα πήρε και ούτε με νοιάζει να πω την αλήθεια μου..μου έριξε την μέση κατανάλωση στο trip και φυσικά εξαφανίστηκε το κίτρινο τσεκ που διάβαζε ο πίσω λάμδα και είχα σβυσει 500φορες ..
    Τέλος καλο ολα καλά !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Diamantis jcw For This Useful Post:

    BILL007 (30-06-17)

  11. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diamantis jcw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν το πρόβλημα λύθηκε με επαναπρογραμματισμό του εγκεφάλου (προγραμμα)με ρύθμιση αβανς,αφαίρεση κόφτη τελικής κτλ,κατάργηση nox..
    επειδή άκουγα πολλά για 15και18 άλογα θα σας πω απλά πως το αμάξι ξύπνησε αρκετά χαμηλά και ψηλά είναι αγνώριστο ..δεν ξέρω ποσά άλογα πήρε και ούτε με νοιάζει να πω την αλήθεια μου..μου έριξε την μέση κατανάλωση στο trip και φυσικά εξαφανίστηκε το κίτρινο τσεκ που διάβαζε ο πίσω λάμδα και είχα σβυσει 500φορες ..
    Τέλος καλο ολα καλά !


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μια χαρά!

    Ποιός έκανε τον προγραμματισμό και με τι κόστος αν επιτρέπεται?



  12. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Diamantis jcw (30-06-17)

  13. #20
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το παλικάρι έχει μαγαζί στο χαιδαρι τα τελευταία 15χρονια παλιότερα δούλευε στον δημητριαδη και είναι γνωστής και πόλυ καλο παιδί ...300€ μου πήρε εμενα γιατί πήγα από γνωστό..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Diamantis jcw For This Useful Post:

    BILL007 (30-06-17), skaros (01-07-17)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP