Καλησπερα εχω ενα Ε46 Sedan με εγκατεστημενο συναγερμο NASAR 997.Εχω το εξης προβλημα κατεβηκα μια μερα να παρω το αμαξι και πατησα το κουμπι απο το κλειδι του αυτοκινητου δεν ακουσα το μπιπ που κανει κανονικα και και ειδα το λαμπακι στην κονσολα απεναντι απο τις ταχυτητες να συνεχιζει να αναβοσβηνει (δηλαδη οτι δεν εχει αφοπλιστει) παω να κλεισω την πορτα του οδηγου και με το που κλεινει η πορτα αρχιζει να βαραει ο συναγερμος παω να τον απενεργοποιησω απο το κλειδι του αυτοκινητου δεν περνει καμια εντολη,ανοιγω το καπω και παω στον συναγερμο και τον απενεργοποιω με το ειδικο κλιδακι που εχει.Στην θεση OFF οπου ητανε ο συναγερμος το λαμπακι εσβησε κανονικα απο το ταμπλο το αμαξι κλειδωνε και ξεκλειδωνε κανονικα,Παρατηρω οτι εκει που ειναι η σειρινα του συναγερμου ακουω εναν πνιχτο θορυβο απο την σειρηνα που πρεπει να το παρατηρησεις για να το ακουσεις.Ξαναγυρναω στο ΟΝ τον συναγερμο το λαμπακι στην κονσολα αρχιζει να αναβοσβηνει παταω τα κουμπια κλειδωνει ξεκλειδωνει το αμαξι αλλα ο συναγερμος δεν αφοπλιζει ουτε ακουω το μπιπ που εκανε οταν οπλιζε-αφοπλιζε.
Επειδη βιαζομουνα δεν εδωσα σημασια το εβαλα στο ΟFF και πηγα στην δουλεια μου,Λεω θα επεσε η μπαταρια ξεχασα την CD ερα ανοιχτη ισως για αυτο κυκλοφορω με το αμαξι και σταματω να κανω ελενχο απο το καντραν την μπαταρια ολα ειναι νορμαλ κυκλοφορω το αμαξι σταματαω σε μια ακρη ανοιγω το καπω το γυρναω στο ON ο συναγερμος δουλευει μια χαρα οπλιζει αφοπλιζει και κανει μπιπ οπως πρεπει
Το αφηνω το αμαξι παω το πρωι να το παρω τπτ παλλι τα ιδια σαν να μενει κολλημενος ο συναγερμος
Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι η αμα το εχει ξανασυναντησει???
Ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο μηνυμα!!!