Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: Κάθισμα Μωρού

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #11
    Εγγραφή
    02-03-13
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    23
    Thanked
    39
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εύλογα, ο καθένας είναι ευχαριστημένος από την επιλογή καθίσματος που έχει κάνει για το παιδί του. Είναι σχεδόν αδύνατο να βρεθεί κάποιος δυσαρεστημένος γιατί, πολύ απλά, δεν μπορείς να αξιολογήσεις το πόσο πραγματικά καλό είναι (εκτός κι αν είχες την ατυχία να χρειαστεί πραγματικά να το ...αξιολογήσεις).
    Η επιλογή καθίσματος θα έπρεπε να γίνεται καθαρά και μόνο με κριτήριο την ασφάλεια. Αναλόγως πόσο πολύ μεγάλη σημασία δίνεις σε αυτό (και πόσο στην υπερβολή μπορεί αυτό να σε οδηγήσει), θα καταλήξεις και στο κάθισμα που πληροί τις απαιτήσεις που θέτεις. Σε κάθε περίπτωση, να θεωρείς δεδομένο ότι το πρώτο κάθισμα θα έχει διάρκεια ζωής 1 έτος, και το δεύτερο 3 περίπου. Φυσικά θα χρειαστείς και επόμενο κάθισμα. Αξίζει τον κόπο να διερευνήσεις σε βάθος και μόνος σου το θέμα. Μην εντυπωσιάζεσαι από φίρμες που είναι γνωστές σε άλλους τομείς κυρίως και δευτερευόντως στα παιδικά καθίσματα. Να αποφύγεις σίγουρα τα φτηνά. Νομίζω ότι σε αυτό συμφωνούμε όλοι, ανεξαρτήτως οικονομικών δυνατοτήτων. Προσωπικά, έχω στον 2,5 ετών μεγαλόσωμο γιο μου κάθισμα που κοιτά πίσω και σκοπεύω να τον διατηρήσω έτσι μέχρι τα 4. Αυτό όμως σπανίζει (δυστυχώς) και δεν είναι σκοπός μου να σε πείσω για τα πλεονεκτήματά του.
    Καλή επιτυχία και εύχομαι σε όλους, τα παιδικά καθίσματά μας να αποδεικνύονται πάντα οι πιο αχρείαστες αγορές για τα παιδιά μας!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to dbehrakis For This Useful Post:

    alpinavtec (21-03-17), bmw-318is (16-03-17), gnvsls (15-03-17)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP