Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 43

Θέμα: LOST

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Καλυμνος
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    341
    Thanked
    265
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    The Sopranos, η καλυτερη σειρα και με διαφορα...Μετα τους Sopranos το χαος!



    -Θεοφιλος-

  2. #12
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Lost και Prison Break με καθήλωσαν αλλά το τέλος στο Prison Break με ξενέρωσε. Στο Lost δεν τρελάθηκα με τον επίλογο του έργου θα μπορούσε να είναι καλύτερο.
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

  3. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Lost δεν τρελάθηκα με τον επίλογο του έργου θα μπορούσε να είναι καλύτερο.
    Ισως γιατι ολοι μας περιμεναμε κατι φαντασμαγορικο,κατι μεγαλειωδες,κατι αναλογο του μυστηριου που υπηρχε μεχρι και στο τελος..
    Αλλα αν φερεις λιγο στη μνημη σου τους εκπληκτικους διαλογους,την φωτογραφια αλλα και τα μαθηματα σκηνοθεσιας που ειχε αυτο το επεισοδιο ισως και να αλλαξεις γνωμη.
    Το μεγαλειωδες ειναι οτι, ο καθενας μας θα καταλαβει και διαφορετικα πραγματα για το τι τελικα συνεβη...
    Θα ειχε παντως εξαιρετικο ενδιαφερον μια κουβεντα περι αυτου.

  4. #14
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το ΛΟΣΤ απλά τα σπαει....δυσκολα θα βρεθει σειρα να το ανταγωνιστει....η αγωνια σε καθε επεισοδιο για το επομενο ειναι απίστευτη........
    δεν περασα γραμμικη αλγεβρα επειδη εκατσα και ειδα 4ο και 5ο σε μια μερα........εθισμος ειναι

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aceman1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχω ενα περιεργο τροπο με αυτα.Δε μπορω να περιμενω να δω το επομενο.
    Θελω να τελειωνει πρωτα κατι και μετα να το βλεπω ολο μαζι.
    Καποιος μου προτεινε το "HEROES" να δω.Δε το εβλεπα για 2-3 χρονια και καποια στιγμη ειδα και τους 4 κυκλους μεσα σε καμια 10ρια μερες.Τωρα αναμονη(και δε μ αρεσει καθολου...)
    Μιας που τελειωσε τωρα το lost, μπορω να το δω ολο μαζι και να το χαρω!!!
    Ποιο καλο παιδι εχει κυκλους να αρχισω να μαζευω????

    Να προσθεσω για οσους λατρεψαν ταινιες σαν το "gladiator" και το "300" να κατεβασουν να δουν το εξαιρετικο κατα τη γνωμη μου "Spartacus"...
    Χρηστο θα σου δωσω εγω απο τον 4 και μετα,ολα τα επεισοδια.

  6. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    Χρίστος (29-05-10)

  7. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρηστο θα σου δωσω εγω απο τον 4 και μετα,ολα τα επεισοδια.
    1-2-3 κανείς????

    Εννοειται οτι ειμαι κατα της πειρατειας και τα θελω παντα οριτζιναλ στις θηκες τους



  8. #17
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    817
    Thanked
    420
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ειμαι φανατικοσ του Λοστ!!!!!!!!!!!!!Βεβαια εχω να πω οτι η σειρα δημιουργησε τοσε ερωτηματικα και τοσες πολλες προσδοκιες που αναγκαστικα δεν μπορουσαν να απντηθουν ολα μαζι στο τελος και πολυ περισσοτερο στα τελευταια επεισοδια.....το τελος ηταν για μενα αναπαντεχο και δε μπορω οτι τρελαθηκα αλλαουτε με χαλασε και παρα πολυ...πιο πολυ μου φανηκε αντε να τελειωνουμε.........σχεδον σιγορο για μενα οτι πανε για ταινια....!!!!!!!!

  9. #18
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εμενα το τελος μου αρεσε παρα πολυ ..Αρκει να καταλαβεις το συμβαινει και θα αρεσει σε πολλους..Τα τελευταια 10 λεπτα τα ειδα 2 φορες για να καταλαβω καλυτερα σας προτεινω να κανετε το ιδιο
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  10. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PATSIMINI Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι φανατικοσ του Λοστ!!!!!!!!!!!!!Βεβαια εχω να πω οτι η σειρα δημιουργησε τοσε ερωτηματικα και τοσες πολλες προσδοκιες που αναγκαστικα δεν μπορουσαν να απντηθουν ολα μαζι στο τελος και πολυ περισσοτερο στα τελευταια επεισοδια.....το τελος ηταν για μενα αναπαντεχο και δε μπορω οτι τρελαθηκα αλλαουτε με χαλασε και παρα πολυ...πιο πολυ μου φανηκε αντε να τελειωνουμε.........σχεδον σιγορο για μενα οτι πανε για ταινια....!!!!!!!!
    Oι σεναριογράφοι και οι παραγωγοί του Lost ήταν ξεκάθαροι ότι δεν πρόκειται να υπάρξει ταινία. Βέβαια όταν υπάρχει ανάγκη για χρήμα ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται..

    Κατά τ'άλλα, δυστυχώς το τελείωμα της σειράς δεν ήταν αντάξιο των προσδοκιών. Όσες φορές και να το δει κανείς, απαντήσεις σε βασικά ερωτήματα δεν δίνονται, παρά μόνο μια αόριστη παραπομπή στη μεταθανάτια ζωή που και πάλι θα μπορούσε να είχε δοθεί πολύ πιο ολοκληρωμένα. Κατά κάποιο τρόπο το Lost γεννούσε τόσα χρόνια ερωτήματα, τα οποία το έκαναν να έχει υψηλή τηλεθέαση περιμένοντας να δοθούν απαντήσεις, αλλά το τέλος έδειξε περίτρανα πως οι σεναριογράφοι δεν είχαν την ικανότητα να απαντήσουν και με ένα αόριστο και εντελώς άσχετο με τους υπόλοιπους κύκλους, 6ο κύκλο, ο οποίος επίσης δεν είχε καμία συνοχή μεταξύ των περισσότερων επισοδίων του, τελείωσαν τη σειρά μ΄ένα μελοδραματικό happy end που πιο πολύ βασίστηκε στην καλλιέργεια συναισθημάτων παρά στην ουσία. Χίλιες φορές να τελείωνε με το τέλος του 5ου κύκλου, με το να σκάσει η βόμβα και όλα να είναι σαν να μην είχαν συμβεί ποτέ. Και πάλι δεν θα είχαν δοθεί πολλές απαντήσεις, θα ήταν όμως πιο έξυπνο και θα άφηνε μεταθανάτιες ζωές, αθάνατους υπερανθρώπους κλπ σε μεγάλο βαθμό στην άκρη.

    Όπως και νά'χει, η σειρά τελείωσε και σίγουρα θα μου λείψει, απλά πολλές φορές όταν δένεσαι με κάτι, έχεις περισσότερες απαιτήσεις από αυτό και καλώς ή κακώς οι αοριστολογίες, η έλλειψη συνοχής στην υπόθεση και το υπέρ το δέον κλίμα μυστηρίου (που δεν αρκεί για να έχει μια σειρά-ταινία κλπ πραγματική καλλιτεχνική αξία αν δεν συνοδεύεται από ένα στέρεο σεναριακό υπόβαθρο) ήταν κατώτερα, τουλάχιστον για εμένα (αν και σε blogs και forums που διάβασα βλέπω ότι η συντριπτική πλειοψηφία σκέφτεται κάπως έτσι), των προσδοκιών, ώστε να κάνουν το Lost μια σειρά με κλασική-διαχρονική αξία.


    Άκουσα ότι το supernatural είναι πολύ καλό και μάλλον θα είναι η επόμενη σειρά που λέω να δω. Το'χει δει κανείς και αν ναι, αξίζει τον κόπο??
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  11. #20
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτο το νερό που ήπιε ο Jack στα τελευταία επεισόδια που το πουλάνε ρε παιδιά να πάρω 2 λίτρα;
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP