Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 23

Θέμα: Βγαλτε μου την βιδα SOS

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή Βγαλτε μου την βιδα SOS

    Καλησπερα και καλη Σαρακοστη να εχουμε
    Λοιπον εκανα καποιες εργασιες στο αμαξι ( θα παρουσιαστουν στο τι καινουριο προσθεσατε μολις ολοκληρωθει εντελως ) και αφου εγινε οπως στην παρακατω φωτο και ξανα εγινε αμαξι με την βοηθεια παντα των wheelman & @Dharis και ολα καλα και ολα τελεια χασαμε μια βιδα !
    17035630_170609213444689_1160180742_n.jpg
    Συγκεκριμενα χαθηκε η βιδα Νο 4 ( https://www.realoem.com/bmw/en/showp...diagId=51_3242 ) που στηριζει τοσο το χειροφρενο οσο και τον τεμπελη πανω στο σασι! Πανω στη βιασυνη βαλαμε μια βιδα με διαφορετικο σπειρωμα που μαλον στραβοβιδωσε με αποτελεσμα οταν πηγα να την αλλαξω με τη σωστη να σπασει μεσα η βιδα !
    Λεω στην αρχη ψυχραιμια θα την βγαλω .... τρυπανακι κοβαλτιου και μετα αναποδο κολαουζο ! Ετσι και εγινε αλλα δυστυχως το κολαουζο που αγορασα ηταν μαλον κακης ποιοτητας και στο πρωσο ζορι εσπασε μεσα στη βιδα και κανα πιο μπ@ρδελο απο οτι ηταν !

    Τωρα ειμαι κανα μηνα χωρις κονσολα τεμπελη και χιροφρενο στις 2 βιδες μονο γιατι δεν προλαβαινω με την δουλεια και την εξεταστικη να ασχοληθω αλλα καπως πρεπει να βγει!
    Προσπαθησα επιμονα με λιπαντικο και τρυπανακι κοβαλτιου να το τρυπησω ξανα αλλα το κολαουζο που ειναι μεσα ειναι ατσαλι και ετσι δεν κανω τιποτα !

    Ακουω λυσεις !!!! Τροχος και μπλε μπογια-θαλασσα περασαν και εμενα απο το μυαλο μου ΧΑχΑΧΑΧΑ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dermatis : 27-02-17 στις 18:27
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP