Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Θέμα: Βγαλτε μου την βιδα SOS

  1. #21
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η βίδα είπες είναι Μ8.Δες αν υπάρχει κανένα λεπτό εξάρτημα πέτρας για ντρέμελ και να τρώει το ατσάλι (διαμάντι ίσως?).

  2. #22
    Εγγραφή
    18-03-17
    Μηνύματα
    11
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραληψη μου ...Η βιδα ειναι Μ8 με 13αρι κεφαλι ή κ@ριολ@ και ναι η τρυπα βγαινει απο κατω !
    Απλα για να την δεις πρπει να βγαλεις εξατμιση κεντρικο αξονα και την μονωση ! ( Με οτι κοστος συνεπαγεται...)
    Δοκιμασε με μπετοτρυπανο και θα ξετρυπησει οσες φορες μ ετυχε κατι τετιο με μπετοτρυπανο οσο χαζο και αν ακουγετε εκανα την δουλεια μου

  3. #23
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επανερχομαι μετα απο λιγο καιρο μια και με τα τρεχαματα δεν προλαβα να ενημερωσω για την εξελιξη. Η βιδα βγηκε αν και ...ετσουξε!!
    Λοιπον μετα απο προσπαθειες εφαγα περιμετρικα με ψιλο τρυπανακι κοβαλτιου την βιδα και επεσε κατω μαζι με οτι αλλο ειχε μεινει μεσα. Παραλληλα ομως απο οτι καταλαβατε ξεσκισα και το παξιμαδι !!!
    Ετσι αποφασησα μιας και ηθελα να δω σε τι οφειλεται ο θορυβος που ακουγα απο την μεταδοση να παω συνεργειο να τα λυσω και να πονταρω και ενα νεο παξιμαδι!
    Ετσι κατεβασαμε εξατμιση και κεντρικο και την μονωση ! Κοπηκε το παλιο και πονταριστηκε νεο παξιμαδι. Παραλληλα διαπιστωσα πως ο θορυβος αυτος ο λιγος που ακουγα προερχεται απο το διαφορικο αλλα δεν ειναι ανησυχητικο αφου ειναι μικρος και δεν παρουσιαζει κενα το διαφορικο. Να σημειωσω πως ο ηχος δεν ακουγεται πλεον μεσα στην καμπινα οχι γιατι δεν υπαρχει απλα γιατι μονωνει ηχητικα η υπαρξη της κονσολας. Οποτε απλα προηπυρχε και το παρατηρησα το χρονικο διαστημα που ημουν χωρις κονσολα!
    Αλλαξαμε ομως την πλαστικη σφηνα που υπαρχει στην ενωση του αξονα γιατι ηταν φθαρμενη!

    Ολα αυτα μαζι 95 ευρω ( 75 το συνεργειο και 20 ο φανοποιος που ασχοληθηκε με το παξιμαδι ) αουτς

    Ευχαριστω και πλαι ολους για την βοηθεια που μου δωσατε!!!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  4. The Following 8 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    alexm (26-03-17), aristent (26-03-17), BILL007 (26-03-17), isou (26-03-17), mark e92 (27-03-17), Panos 316T (26-03-17), Vassilis ///M (29-03-17), wheelman (26-03-17)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP