Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: Φρενα ( δισκοπλακες ) Bmw e46 316

  1. #11
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christopherk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ άλλαξα σε φουλ σετ brembo(τακάκια-δίσκους) και είδα διαφορά. Στα συνεχόμενα φρένα δεν καταλαβαίνουν τίποτα, δεν κρεμάει η απόδοση. Στην δύναμη είναι ίδια όμως έχουν δύο αρνητικά που πρέπει να ξέρεις, μόλις ζεσταθούν ή τις πολύ ζεστές μέρες κάνουν θόρυβο και δεν χρειάζεσαι plasti dip για να αλλάξεις χρώμα στις ζάντες.. μέσα σε μια βδομάδα θα είναι πάντα μαύρες. Πρόσεχε τα τακάκια γιατί η brembo έχει πολλούς κωδικούς θες το απλό, αν βάλεις κεραμικά σε απλούς δίσκους δεν κερδίζεις τίποτα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό θα σου έλεγα κι εγώ. Brembo δισκόπλακες. Πόσο έχουν; Τα FERODO τακάκια τα έχεις δει;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christopherk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πόσο έχουν για τα δικά σας.
    Εγώ τα πήρα από εδώ -->> https://www.onparts.gr και μου τα έστειλαν σπίτι.
    Θα κοιταξω και για Βrembo αλλωστε νομιζω βγαινουν λιγο πιο φτηνα απο τα ΑΤΕ ! Οσον αφορα τα τακακια τωρα εχω textar και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν εξαιρεσουμε την βρωμα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassilis ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρη καλημέρα....
    Έχω ένα ςετ από το cabrio το δικό μου μπροςτινά φρένα κομπλέ...
    Αν θέλεις και ενδιαφέρεςαι μπορώ να ςτα δώςω...

    Οι δίςκοι είναι ςε καλή κατάςταςη δεν χρήζουν αλλαγής...και τα τακάκια γύρω ςτο 60%
    Ευχαριστω Βασιλη! Μπροστα δεν θελω δαγκανες μονο δισκους και θελω να παω σε καινουρια! Αμα εχεις τις πισω δαγκανες του 320 στειλε ενα πμ με ενδιαφερουν
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  2. #12
    Εγγραφή
    07-01-13
    Περιοχή
    Athens/ Κορυδαλλός
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    860
    Thanked
    619
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    με textar και μαμά δίσκους στο 325 είχα μείνει άπειρες φορές σε φρένα, εθνική με 200-210 να με αφήνει τελείως και να ψάχνω χώρο να αποφύγω τον μπροστά γιατί θα του έσκαγα στην κωλάρα του με όσα..

  3. #13
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε και κάτι παραπάνω και πάρε και σωληνάκια υψηλής..εκεί θα δεις μεγάλη διαφορά στην αμεσότητα και στην αντοχή!
    Απο Ελλάδα που ψωνίζουμε; Ή συμφερει καλυτερα ebay; Εχω βρει τα goodridge κοντα στα 80 νομιζω!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christopherk Εμφάνιση μηνυμάτων
    με textar και μαμά δίσκους στο 325 είχα μείνει άπειρες φορές σε φρένα, εθνική με 200-210 να με αφήνει τελείως και να ψάχνω χώρο να αποφύγω τον μπροστά γιατί θα του έσκαγα στην κωλάρα του με όσα..
    Τι να σου πω.. και να τα πιεσω συνεχομενα μια χαρα φρεναρω ακόμα και τωρα που ειναι τα πισω οριακα πριν το λαμπακι!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  4. #14
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.724
    Thanked
    17895
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν τα βρήκες 80 παρτα, είναι καλή τιμή.
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  5. The Following User Says Thank You to pilot For This Useful Post:

    BILL007 (26-02-17)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP