Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: Απορία σχετικά με αλλαγή τελικού σε Ε92 320i

  1. #1
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή Απορία σχετικά με αλλαγή τελικού σε Ε92 320i

    Σκέφτομαι καιρό να κάνω αυτή την αλλαγή και η μια λύση είναι να τραβήξω 2 σωλήνες με τέσσερις απολήξεις από το μαμά τελικό και η δεύτερη και η πιο ωραία και σωστή είναι να βάλω γνήσια τελικά από 335i κομπλέ με μονώσεις, άλλη λεκάνη κτλ και να βάλω 2 διπλές μπούκες. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το αμάξι μετά την αλλαγή του τελικού ψοφήσει ή αν είναι όλα κομπλέ .Με την αλλαγή του τελικού δεν με νοιάζει αν κερδίσω αλλά δεν θέλω και να χάσω. Γνωρίζει κανείς?To έχει κάνει κανείς??

  2. #2
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι καιρό να κάνω αυτή την αλλαγή και η μια λύση είναι να τραβήξω 2 σωλήνες με τέσσερις απολήξεις από το μαμά τελικό και η δεύτερη και η πιο ωραία και σωστή είναι να βάλω γνήσια τελικά από 335i κομπλέ με μονώσεις, άλλη λεκάνη κτλ και να βάλω 2 διπλές μπούκες. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το αμάξι μετά την αλλαγή του τελικού ψοφήσει ή αν είναι όλα κομπλέ .Με την αλλαγή του τελικού δεν με νοιάζει αν κερδίσω αλλά δεν θέλω και να χάσω. Γνωρίζει κανείς?To έχει κάνει κανείς??
    εγω εχω κανει στο δικο μου (μιλαω ομως για E60) την πρωτη λυση που λες.....δεν φανηκε κατι να πεφτει σε αποδοση στον "πανισχυρο" Ν43 μου!!!

    .....σοβαρα τωρα,πιστευω οτι μικροδιαφορες και "κακες ανασες" ,λογο των εξτρα σωληνωσεων, μπορει να υπαρχουν!!!....,ομως με πολυ μικρες,εως και μηδενικες, συνεπειες για το μοτερ.

    Το οπτικο αποτελεσμα ειναι βεβαιο οτι θα σου αρεσει....σε συνδιασμο παντα με τον εξτρα προφυλακτηρα η σποιλερ που θα χρειαστεις.

    Η 2η προταση ειναι ακομη καλυτερη,την εκανε προσφατα στο Βολο ενας κουμπαρος μου σε Ε93 320i....αλλα το κοστος ξεπερασε αν θυμαμαι καλα τα 1500 ευρω!!!.....ο θορυβος απο τις 335 ειναι αρκετα πιο μπασος,αλλα σιγουρα οχι και ιδιος με αυτον του γνησιου 335....

    ...σκεψου αναλογα και πραξε φιλε Νικο.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    BILL007 (14-02-17), stef (14-02-17)

  4. #3
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά Άρη δεν μου άρεσε η κλασική συμπεριφορά του stef και δεύτερον που έγινε μεταφορά ενός καινούργιου ποστ σε ένα παλιό με αποτέλεσμα ότι ανάρτησα να χαντακωθεί ,τεσπα θα ξέρω άλλη φορά και θα προσέχω. Στο θέμα μας τώρα ο κουμπάρος σου είδε διαφορά στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου; Στο ταξίδι έχει θέμα με τον θόρυβο; Ρωτάω και ξαναρωτάω γιατί δεν έχω θέμα να πληρώσω αν βγει κάτι ωραίο απλά φοβάμαι μήπως πληρώσω και κάνω κακό στο αμάξι αντί για καλό. Εσύ από την δικιά σου εξάτμιση έχεις καμία φωτογραφία πως είναι σαν κατασκευή;
    Ο κουμπαρος δεν μου ανεφερε καποια αλλη συμπεριφορα (βουητο,κακη αποδοση,κλπ.)εκτος του οτι εχει πιο μπασο ηχο,ο οποιος εντοπιζεται κυριως εξω απο το οχημα και απο λιγο εως καθολου εντος τις καμπινας.....το Σαββατο αυτο θα βρεθουμε απο καντα,οποτε θα τον ρωτησω και παλι για ολα!!!

    Φωτογραφιες εχω απο το δικο μου,θα τις ανεβασω αυριο το απογευμα να τις δεις.

  5. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    BILL007 (15-02-17)

  6. #4
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κουμπαρος δεν μου ανεφερε καποια αλλη συμπεριφορα (βουητο,κακη αποδοση,κλπ.)εκτος του οτι εχει πιο μπασο ηχο,ο οποιος εντοπιζεται κυριως εξω απο το οχημα και απο λιγο εως καθολου εντος τις καμπινας.....το Σαββατο αυτο θα βρεθουμε απο καντα,οποτε θα τον ρωτησω και παλι για ολα!!!

    Φωτογραφιες εχω απο το δικο μου,θα τις ανεβασω αυριο το απογευμα να τις δεις.
    Χίλια ευχαριστώ φίλε,αν μπορείς μάθε εντυπώσεις και από τον κουμπάρο σου και αν θυμάται τι κωδικό ανταλλακτικού έχουν τα πλαστικά που κουμπώνουν στην θερμομόνωση και στον προφυλακτήρα ,τα 2 φιλετάκια που κλείνουν το κενό.

  7. The Following User Says Thank You to Nikos320 For This Useful Post:

    aristent (14-02-17)

  8. #5
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χίλια ευχαριστώ φίλε,αν μπορείς μάθε εντυπώσεις και από τον κουμπάρο σου και αν θυμάται τι κωδικό ανταλλακτικού έχουν τα πλαστικά που κουμπώνουν στην θερμομόνωση και στον προφυλακτήρα ,τα 2 φιλετάκια που κλείνουν το κενό.
    Γνώμη μου φίλε μην το πειράξεις αφου έβαλες την διπλή γιατί να μπλέξεις πάλι με το τελικό ?
    Και εντάξει το έβαλες , θα έχεις 4 μπούκες πίσω ? μην το κάνεις σαν κάτι 316 που βλέπω με βάζουν ΜΟΝΟ τον πισω προφυλακτηρα απο Μ... εκτός και αν βάλεις ολο το πακετο ...


    Φιλικά το λέω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mark e92 : 14-02-17 στις 21:14

  9. The Following 2 Users Say Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    BILL007 (15-02-17), stef (14-02-17)

  10. #6
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για πες μας κάτι τέτοιο θέλεις να βάλεις;



    https://m.ebay.com/itm/BMW-E92-Coupe...%257Ciid%253A2

  11. #7
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες μας κάτι τέτοιο θέλεις να βάλεις;



    https://m.ebay.com/itm/BMW-E92-Coupe...%257Ciid%253A2
    Θέλω τελικό αποτέλεσμα σαν και αυτό περίπου να κάνω


    Και τελίκο θέλω να βάλω από 335 και να το ενώσω έτσι,απλά δεν ξέρω αν υπάρχουν επιπτώσεις στην απόδοση του αυτοκινήτου.

  12. #8
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κουμπαρος δεν μου ανεφερε καποια αλλη συμπεριφορα (βουητο,κακη αποδοση,κλπ.)εκτος του οτι εχει πιο μπασο ηχο,ο οποιος εντοπιζεται κυριως εξω απο το οχημα και απο λιγο εως καθολου εντος τις καμπινας.....το Σαββατο αυτο θα βρεθουμε απο καντα,οποτε θα τον ρωτησω και παλι για ολα!!!

    Φωτογραφιες εχω απο το δικο μου,θα τις ανεβασω αυριο το απογευμα να τις δεις.
    Μήπως ρώτησες τον κουμπάρο σου φίλε?έχεις καμία δικιά σου φωτογραφία να μου στείλεις σε πμ??

  13. #9
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως ρώτησες τον κουμπάρο σου φίλε?έχεις καμία δικιά σου φωτογραφία να μου στείλεις σε πμ??
    δεν βρεθηκα με τον κουμπαρο μου,αλλα μολις τωρα τηλ/κα μαζι του και μου ειπε τα εξης:
    Α.Ο ηχος δεν εχει καμμια σχεση με πριν!!!....ειναι πολυ πιο σπορ-μπασος κλπ.και τελικα αυτο το ακους και μεσα!!!(δεν το θυμομουν αυτο....)
    Β.Τις μεταχειρισμενες εξατμισεις απο 335 τις πηρε απο τον Παπαδοπουλο στη Θεσ/νικη γυρω στα 250 ευρω
    Γ.Αλλαξε καποια πλαστικα στο πισω πατωμα ωστε να χωρεσουν τα καζανακια(απλη υποθεση,αλλα χρειζοταν....),εννοητε και τα θερμομονωτικα κλπ.....
    Δ.δεν ξερει κωδικους κλπ.....δεν εχει σχεση με το "αντικειμενο"...
    Ε.εβαλε προφυλακτηρα απο 335.....
    Ζ. το κοστος το θυμομουν.....συνολικα 1500 ευρω!!!

    Φωτο απο το δικο μου:




  14. #10
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωραίο αποτέλεσμα και το δικό σου και σχετικά με την αλλαγή σε 335 πολύ πιο οικονομικό απλά το κακό είναι ότι θα φαίνεται το ένα καζανάκι και θα είναι κάπως. Δηλαδή πολλοί θα πουν την κακία τους.Όσο για το 335 ο ήχος που ακούγεται μέσα με φοβίζει μην ακούγεται πολύ γιατί μαρέσει το ήρεμο και απολαυστικό ταξίδι της μπέμπας. Από απόδοση δεν σου είπε αν είδε διαφορά ε?Χίλια ευχαριστώ Άρη για την βοήθεια σου.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP