Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: 216d Active Tourer πρόβλημα όταν αλλαζει ταχυτητα

  1. #1
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Παγκρατι
    Μηνύματα
    526
    Thanked
    530
    Rides
    1

    Προεπιλογή 216d Active Tourer πρόβλημα όταν αλλαζει ταχυτητα

    Μου ανέφερε η αδελφή μου ένα πρόβλημα που παρουσιάζει τις τελευταίες μέρες το αυτοκίνητο της όταν βάζει 3η ταχύτητα ... το αμάξι τρέμει για λίγο σαν να ειναι έτοιμο να σβήσει
    και πρέπει να ανεβάσει στροφές ....
    Καμιά ιδέα τι μπορεί να ειναι και αν έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλον κάτι παρόμοιο ...

  2. #2
    Εγγραφή
    08-01-16
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα, σου έχει ξεκαθαρίσει αν το τρέμουλο το παρατηρεί όταν είναι κρύο το αμάξι ή συνέχεια?

    Εγώ από την πλευρά μου έχω παρατηρήσει επίσης ένα τρέμουλο, (κάτι σαν κροτάλισμα, δεν ξέρω αν το περιγράφω σωστά), σίγουρα όταν είναι κρύο αλλά και πολλές φορές αρκετά μετά το ξεκίνημα. Επίσης το ακούω καμιά φορά στο ρελαντί (πχ σε κόκκινο φανάρι), όταν δεν ενεργοποιηθεί το start/stop. Πρόσφατα που ήμουν Καλαμάτα, πήγα σε εξουσιοδοτημένο service για έλεγχο. Τα παιδιά εκεί παρατήρησαν έναν ήχο που κάνει το αμάξι όταν το βάζεις μπρος (εγώ προσωπικά ως άσχετος ακόμα δεν έχω καταλάβει τι άκουσαν). Έλυσαν μέχρι και την βάση της μηχανής να δουν από που προέρχεται αλλά τίποτα.
    Σκέφτομαι να το πάω καμιά μέρα από τον Σφακιανάκη να το δουν. Στην Καλαμάτα ήταν ειλικρινείς, ότι δηλαδή δεν έχουν περάσει πολλά 216d από τα χέρια τους για να έχουν μεγάλη εμπειρία.

  3. The Following User Says Thank You to vasko For This Useful Post:

    NickM3CS (27-01-17)

  4. #3
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Παγκρατι
    Μηνύματα
    526
    Thanked
    530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    όχι το κάνει και όταν έχει ζεσταθεί το αυτοκίνητο! άσε που δεν κουμπώνουν εύκολα η 1η και η 2η ταχύτητα! πρέπει να ανεβάσει λίγο τις στροφές προς 3η για να μην εμφανιστεί το τρέμουλο! σε κάποιες περιπτώσεις
    αρχίζει το τρέμουλο και σβήνει η μηχανή! θα το πάει σίγουρα για έλεγχο απλά είπα να ρωτήσω αν έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλο ...!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP