Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 38

Θέμα: #ProjectZ4

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    LIKE η πρώτο φώτο ! Κρύβει πολύ μυστήριο μέσα!
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Panos 316T For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (28-01-17), Lykouras (19-01-17), stef (19-01-17)

  3. #12
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή #ProjectZ4

    spotawheel Μάλλον μας κάνετε πλάκα έτσι και τρολάρετε...
    Δεν ξέρετε τι χρειάζεται το αμάξι και ρωτάτε ή το κάνετε για στατιστικούς λόγους αν γνωρίζει ο κόσμος στο forum?
    Αυτό το πράγμα είναι για ανακύκλωση και θέλετε με 3.000€ να το κάνετε και fun2drive?
    Μάλλον δεν γνωρίζετε καλά την αγορά μεταχειρισμένων ανταλλακτικών για να πιστεύετε ότι με 3000 αυτό το "πράμα" με σπασμένους προφυλακτήρες, βάσεις φαναριών, χωρίς προβολείς και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο μπορει να έρθει σε έστω και λίγο μέτρια κατάσταση...
    Για δε τη βελτίωση ούτε λόγος να γίνεται με αυτό το budget που αναφέρατε.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με Billy.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stef : 19-01-17 στις 14:11
    Detailing Madness

  4. The Following 3 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (28-01-17), doctore (20-01-17), VanVIC (19-01-17)

  5. #13
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καταρχην καλως ηρθες φιλε μου, πριν δω τις φωτογραφιες το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα και γω ηταν το μπλοκε διαφορικο. Οσα αλογα και να χει αν δεν εχεις ενα μπλοκε δεν μπορεις να το χαρεις. Απο κει και περα για αυτους που γνωριζουν απο μηχανικα, τι βλεπετε στην πρωτη φωτο? Εχει μπερδεψει νερα με λαδια? Θελει επισκευη το μοτερ? Εγω θα ξεκινουσα απο εκει, μια καλη επισκευη εαν χρειαζεται,ενα φρεσκαρισμα σε τσιμουχακια βαλβιδων, αντικατασταση φλατζουλες τσιμουχες για να μην υπαρχει πουθενα διαροη και επισης καδενα και ενα γενικοτερο ελεγχο σε ενα καλο συνεργειο. Μολις ξεμπερδευα μοτερικα, τσεκαρισμα συνδεσμων αναρτησης, φρενα και οποσδηποτε λαστιχα. Απο λαστιχα δεν θα πηγαινα κατευθειαν στα ακριβα michelin continental θα κοιτουσα κατι φθηνοτερο οχι κινεζικα ομως. Το αμαξι ειναι δυνατο και σχετικα βαρυ.

    Μετα απο αυτο το σταδιο πλεον θα μπορεις να κυκλοφοριες με ασφαλεια στο δρομο. Δες τι λεφτα περισευουν και σε πρωτη φαση παρε ενα φτερο και εναν προφυλακτηρα και βαψε την δεξια πλευρα μονο, το υπολοιπο αλοιφη. Δες τα φαναρια σου αν περνουν γυαλισμα,οπως τα βλεπω περνουν αλλα δεν πιστευω να γινουν τελεια γιατι θα εχει πολυμεριστει το πλαστικο. Κανε εναν καλο καθαρισμο το σαλονι σου και πανε σε εναν ταπετσερη να σου ραψει το ηδη υπαρχον δερμα εφοσον δεν εχει ανοιξει μονο στις ραφες και βαλε καινουριο δερμα στο λεβιε

    Την κουκουλα ασε την τελευταια. Και να μην ανοιγει καθολου δεν σε απασχολει.

    Ξεκινα με το συνεργειο, μαθε τα κοστη και ενημερωσε μας.

    Stef μην τρελαινεσαι ρε φιλε δεν ειναι αναγκη να γινει τελειο το αμαξι, δεν θα κατεβει σε καμια εκθεση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savvas bmwdakias : 19-01-17 στις 15:07
    quattro ist fur sissies

  6. The Following 2 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    Lykouras (19-01-17), Panos 316T (19-01-17)

  7. #14
    Εγγραφή
    30-05-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    338
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    υπολογιστε -1000 εουρος απ το μπατζετ για να φτιαξετε το καπακι καταρχην.

    fun to drive το ζ4 δε θα γινει ποτε οπως το περιγραφετε, ειναι θεωρω η πιο ατσαλη καροτσα για πλαγιολισθησεις και μπλοκε να βαλετε δε θα εχετε αυτο που περιμενετε.

    εντελως φιλικα, σουλουπωστε το και σουταρετε το ή δοκιμαστε να το ανταλλαξετε με κατι πιο κοντα στις επιθυμιες σας

  8. The Following User Says Thank You to jannisa For This Useful Post:

    Ptboul (20-01-17)

  9. #15
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλώς ήρθατε!
    Εγώ πιστεύω ότι θα γίνει ανακατασκευή σε αυτά τα χρήματα που λες γιατί οι τιμές που σου δίνουν δεν έχουν καμία σχέση με τις τιμές ιδιωτών...
    Το πολύ πολύ να φύγει προς τα πάνω +500€.

  10. #16
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Από ανταλλακτικά φανοποιιας πιστεύω ότι θα χρειαστείς, αν χρειαστείς, έναν εμπρόσθιο προφυλακτηρα.
    Μόνο η μηχανή είναι η έκπληξη...
    Αν θέλεις βάλε μια φωτο απο όλο το αυτοκίνητο.
    Σε ευχαριστώ

  11. #17
    Εγγραφή
    22-03-12
    Περιοχή
    Περιστέρι-Παλλήνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.170
    Thanked
    930
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    με 3000 ευρω δεν ξερω εαν γίνεται ωραίο αλλά με 4000 γίνεται ΄σιγουρα.

    αρκεί να μην το πηρε πάνω απο 1500 ευρώ

    εμένα πάντως μου αρέσει να αγοράζω κάτι "χαλασμένο" και να το κάνω μπιμπελό μετά
    Βutterfly effect...

  12. #18
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αντρέα στο ποσό που αναφέρεσαι συμπεριλαμβάνεις και βελτιώσεις τύπου μπλοκέ, βελτίωση κινητήρα κλπ ή συμμάζεμα μόνο;
    Detailing Madness

  13. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spotawheel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό κάνει πολύ δύσκολο το πράγμα... Δυστυχώς, το budget ίσως και να μην φτάσει καν για να σουλουπωθεί.
    Ευελπιστώ ότι επειδή λέτε πως θα το κάνετε φάση DIY θα μπορέσει να μαζευτεί κάπως το κόστος, χωρίς ωστόσο αυτό να σημαίνει ότι δεν θα βγείτε εκτός budget

    Ποστάρετε μας την πρόοδο σας και ότι μπορούμε να βοηθήσουμε / προτείνουμε εδώ είμαστε

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 19-01-17 στις 22:16



  14. #20
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδια τι λεμε και τι γραφουμε τωρα , πλακα κανουμε ο ενας στον αλλο ,ειναι δυνατον με τρια χιλιαρικα αυτο να γινει αμαξι ,
    αγοραζω χοντρικη,και παλι δεν μου βγαινουν τα νουμερα ,μονο για σαλονι και φανοποιο-βαφεα . για τα αλλα ????????
    ,με τετοιο δειγμα λαδιων γεια σου ταλιρο και γεμισαμε χωρις μαστορεματα τυπου μλοκε.
    μιας και το ειπα εξαρχης πριν δω φωτο πολυ μικρο το πορτοφολι .γνωμη μου τα διπλα και πανω σε περιτωση βελτιωσεων αλλιως .........
    κακο το ποστ και τσαμπα οτι και αν λεμε
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP