Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 29 από 29

Θέμα: Θερμοκρασία e46 316 ti

  1. #21
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι "απόψεις" του καθενός σε τεχνικά ζητήματα δεν έχουν και πολύ αξία. Ειδικά στο συγκεκριμένο θέμα η άποψη κάποιου με διαφορετικό μοντέλο.
    Συνεχίζεις να είσαι εριστικός... και για να το ξεκαθαρίσουμε οι απόψεις του καθενός σε τεχνικά θέματα έχουν να κάνουν με τις γνώσεις.
    Παράδειγμα σε αυτό είναι η αφεντιά σου, που ενώ έχεις το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχεις τις τεχνικές γνώσεις ώστε να γνωρίζεις εάν ο θερμοστάτης σου λειτουργεί σωστά ή όχι!!!

    Υ.Γ: το εριστικός... έχει να κάνει με τον τρόπο γραφής σου, ξαναδιάβασε τα ποστ σου στο συγκεκριμένο θρεντ και θα καταλάβεις...

  2. The Following 2 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    BILL007 (02-01-17), topmar (02-01-17)

  3. #22
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απ'οτι ξέρω ο θερμοστάτης ελέγχεται ηλεκτρονικά για την θέση του.Αν δεν δουλεύει σωστά θα το έχει καταγράψει και σαν βλάβη.

  4. #23
    Εγγραφή
    24-11-15
    Περιοχή
    Ιλιον
    Μηνύματα
    64
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Επειδη εχω αλλαξει θερμοστατη καταγραφεται σαν βλαβη οποτε μπορεις να την διαβασεις , αλλα δεν σου βγαζει βλαβη στον καντραν, πχ check engine

  5. The Following User Says Thank You to Skraponi For This Useful Post:

    Γιωργος 250 (02-01-17)

  6. #24
    Εγγραφή
    30-04-13
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    71
    Thanked
    15
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skraponi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εχω αλλαξει θερμοστατη καταγραφεται σαν βλαβη οποτε μπορεις να την διαβασεις , αλλα δεν σου βγαζει βλαβη στον καντραν, πχ check engine
    Πως καταγραφεται αφου δεν εχει πανω του καποια φισα.ενα διαγνωστικο που εχω δεν το βρισκει.μου βρίσκει εδω και καιρο p0491.σε διαδρομη μιας ωρας που εκανα σημερα το μεγιστο ηταν 70 c.πηρα θερμοστατη και θα τον αλλαξω αυριο και ελπιζω να μην δω τα ιδια..

  7. #25
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχίζεις να είσαι εριστικός... και για να το ξεκαθαρίσουμε οι απόψεις του καθενός σε τεχνικά θέματα έχουν να κάνουν με τις γνώσεις.
    Παράδειγμα σε αυτό είναι η αφεντιά σου, που ενώ έχεις το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχεις τις τεχνικές γνώσεις ώστε να γνωρίζεις εάν ο θερμοστάτης σου λειτουργεί σωστά ή όχι!!!

    Υ.Γ: το εριστικός... έχει να κάνει με τον τρόπο γραφής σου, ξαναδιάβασε τα ποστ σου στο συγκεκριμένο θρεντ και θα καταλάβεις...
    Έχεις δίκιο, ήμουν λίγο, έβγαλα εδώ κάποια δικά μου θέματα. Ας πάμε παρακάτω.
    Χρόνο να ασχοληθώ με το αυτοκίνητο να κάνω διάγνωση δεν είχα μέχρι τώρα. Σήμερα ευτυχώς το πρωί είχα αρκετό χρόνο και ασχολήθηκα. Αποτέλεσμα; Βελόνα στη μέση και θερμοκρασία 88 C, σύμφωνα με το OBD. Ο φίλος που μετά από 1 ώρα βόλτας είχε 70, έχει πρόβλημα.
    E30 318i

  8. #26
    Εγγραφή
    24-11-15
    Περιοχή
    Ιλιον
    Μηνύματα
    64
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιωργος 250 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως καταγραφεται αφου δεν εχει πανω του καποια φισα.ενα διαγνωστικο που εχω δεν το βρισκει.μου βρίσκει εδω και καιρο p0491.σε διαδρομη μιας ωρας που εκανα σημερα το μεγιστο ηταν 70 c.πηρα θερμοστατη και θα τον αλλαξω αυριο και ελπιζω να μην δω τα ιδια..
    Την βλαβη την ειδα οταν μου αναψε το check engine για maf (ειχε καει η ασφάλεια). Μεχρι τοτε δεν την εβλεπε το OBDII. Απλα παρατηρουσα πολυ χαμηλη θερμοκρασια. Καλοκαιρι με 40° θερμοκρασια 80 βαθμους μεσα στην πολη. Οταν αλλαξα την ασφαλεια του maf ειχε παραμεινει η βλαβη του θερμοστατη. Μετα την αλλαγη εσβησε και αυτη

  9. #27
    Εγγραφή
    30-04-13
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    71
    Thanked
    15
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τελικά τον αλλαξα σήμερα μαζι με νέο αντιψυκτικο και επιτέλους ειδα την βελονα να ανηφοριζει. Σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις συμβουλές σας.

    Στάλθηκε από το 6043D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Γιωργος 250 For This Useful Post:

    Lykouras (03-01-17), nikos valvetronic (16-01-17), tasos.kamv (03-01-17)

  11. #28
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Στα πόσα λεπτά λειτουργίας φτάνει στη μέση, με θερμοκρασία περιβάλλοντος γύρω στους -1;
    E30 318i

  12. #29
    Εγγραφή
    30-04-13
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    71
    Thanked
    15
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτο δεν είναι στανταρ εξαρτάται απο τις συνθήκες οδηγησης. Μετα το 10λεπτο υπολογίζω.

    Στάλθηκε από το 6043D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Γιωργος 250 For This Useful Post:

    Lykouras (03-01-17)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP