Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Help! Retrofit πηγής Professional από E9X LCI σε Ε9Χ ΜΥ2006

  1. #1
    Εγγραφή
    07-12-16
    Περιοχή
    Voula
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    31
    Rides
    0

    Question Help! Retrofit πηγής Professional από E9X LCI σε Ε9Χ ΜΥ2006

    Αγαπητοί τα φώτα σας!

    Όταν αγόρασα το si, φορούσε εργοστασιακά την πηγή professional της Alpine (non i-Drive) η οποία φυσικά, είχε το γνωστό πρόβλημα της οθόνης. Αντί να αλλάξω το LCD λοιπόν, αγόρασα από Αγγλία μία πηγή professional από LCI, με USB και Bluetooth.
    Μέσω e-bay αγόρασα και 2 καλώδια σύνδεσης για τη θύρα USB (τα κλασσικά "fakra", το ένα μάλιστα γνήσιο BMW) και έναν καινούργιο, γνήσιο αντάπτορα για το ντουλαπάκι του υποβραχιόνιου.
    Το ερώτημα είναι το εξής: παρόλο που η επιλογή USB εμφανίζεται στο menu και δίνει την εντολή "insert USB", εν τούτοις δεν διαβάζει memory sticks. Ούτε FAT, ούτε FAT32. Από το καλώδιο μοιάζει να περνάει ρεύμα, καθώς ζεσταίνεται το memory stick, ενώ θέμα συνδεσμολογίας δεν υφίσταται.
    Στα υπόψιν, το bluetooth λειτουργεί άψογα (μου βγήκε η πίστη μέχρι να ξεκουμπώσω την πλαφονιέρα σωστά, για να βάλω το μικρόφωνο...), ενώ ο πωλητής διαρρηγνύει τα ιμάτιά του ότι είναι ήταν pre-coded και θα δούλευε μια χαρά και στο δικό μου.

    Υπάρχει κάποιος που να έχει ασχοληθεί με παρόμοιο θέμα; Pls Help... Δεν μπορώ τα CD...

  2. #2
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Πολυ φοβαμαι οτι ειναι θεμα coding... Αλλα αν δεν το μπριζωσεις δεν μπορεις να ξερεις

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  3. #3
    Εγγραφή
    07-12-16
    Περιοχή
    Voula
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    31
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτό φοβάμαι... Κι έχω ακόμα άγνοια επί του θέματος.

  4. #4

    Προεπιλογή

    coding 1000%

  5. The Following User Says Thank You to byron1208 For This Useful Post:

    stratis (31-12-16)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP