Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 63

Θέμα: Πρόβλημα εκκίνησης Bmw Ε93

  1. #51
    Εγγραφή
    27-05-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δηλαδή λέτε οτι και το ρεκτιφιέ είναι αμφίβολη επισκευή.....;
    Οπότε τι;
    Πετάμε το μοτέρ;

  2. #52
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο george.x82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή λέτε οτι και το ρεκτιφιέ είναι αμφίβολη επισκευή.....;
    Οπότε τι;
    Πετάμε το μοτέρ;
    Όχι αμφίβολη επισκευή είναι απλά πλανισμα καπάκι ,γυάλισμα βαλβίδες κτλ κολαουζα στις βίδες που έχουν αφήσει το Σπειρωμα μέσα ..αν δεις τις φωτό θα δεις ότι έχει πάρει λίγο ο κορμός απειροελάχιστα τόσο που δεν κολαει ούτε κολα α4 και για αυτό τον λόγο λέει ότι υπάρχει μια πιθανότητα να το ξαναεμφανισει ακόμα και με ποιο χοντρή φλάντζα που ούτως η άλλος θα βάζαμε ..
    Ρεκτιφιέ είναι αν εγω που είμαι ψειρας το θέλω τέλειο ..εγω όμως ρε φίλε πονάει η καρδιά μου που το έχουν λύσει ακόμα και τόσο ..1 μήνα το έχω το αμάξι δεν θέλω να κατέβει το μοτέρ και να λυθεί στο χερι !αλλιως το μοντάρισμα από το εργοστάσιο αλλιως το ανθρώπινο χέρι ..χωριά ότι το κοστος εκτινάσσεται στο ρεκτιφιέ !το αμάξι έχει 62000χλμ ...‼


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to Diamantis jcw For This Useful Post:

    george.x82 (12-01-17)

  4. #53
    Εγγραφή
    27-11-14
    Μηνύματα
    58
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλησπερα,εχει δικιο ο panagiotis προσπαθησε να βρεις τον προηγουμενο κατοχο ισως κατι βγαλεις απο την συζητηση καταλαβαινω το διλλημα σου σκεψου και πραξε οτι δεν σου χαλαει την ψυχολογια,καλη χρονια με υγεια

  5. The Following User Says Thank You to gerry For This Useful Post:

    Diamantis jcw (31-12-16)

  6. #54
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν δοξα τον θεό σήμερα πήρα το αμάξι από γενικό του γενικού σερβις και ρεκτιφιέ καπακι και κορμού κτλ το αμάξι φυσάει και είναι καλύτερο από ποτέ ...συστήνω ανεπιφύλακτα και αχρείαστα για ολους τον τορναδόρο Φιλίππα coilover ένας κύριος 60χρονων όπου έκανε τα κολαουζα στα σπειρωματα και πλαναρε το καπάκι με απόλυτη ακρίβεια καλύτερα από εργοστασιακό σε σημείο που να κάνει τον μάστορα στο συνεργείο να κοιτάει και μόνο να μην κρατάει σημειώσεις ...Ευχαριστω και ολα τα παιδιά εδώ για το ενδιαφέρων και τις πληροφορίες ..καλά και απροβλημάτιστα χλμ σε ολους σας !καλη χρόνια !!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Diamantis jcw For This Useful Post:

    george.x82 (12-01-17), Vassilis ///M (10-01-17), wheelman (10-01-17)

  8. #55
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αδερφε αλλο κακο να μην σε βρει και να χαρεις το αμαξι σου. Για τα χλμ που εχει το αμαξι δεν επιτρεπεται να κανεις τετοιες δουλειες. Ναι το δεχομαι περιφεριακα κτλ να αλλαξεις αλλα οχι ανοιγμα μοτερ. Εγω θα σου ξανα πω να βρεις τους προηγουμενους ιδοκτητες να δεις το ιστορικο του αυτοκινητου γιατι μαλλον δεν ειχε αυτα τα χπμ που αναφερεις. Λες οτι δεν εισαι τετοιος ανθρωπος και καλα κανεις,αλλα οσο υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι θα υπαρχουν και οι μαντραδες-ιδιωτες λαμογια που θα κερδοσκοπουν στην πλατη μας και θα ζουν εις βαρος μας. Ψαξε μεσο ασφαλιστη σου ή και απο τον φακελο του αυτοκινητου στο μηχανολογικο το αρχειο, εγω αυτο θα εκανα.
    quattro ist fur sissies

  9. The Following User Says Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    Diamantis jcw (09-01-17)

  10. #56
    Εγγραφή
    27-05-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diamantis jcw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν δοξα τον θεό σήμερα πήρα το αμάξι από γενικό του γενικού σερβις και ρεκτιφιέ καπακι και κορμού κτλ το αμάξι φυσάει και είναι καλύτερο από ποτέ ...συστήνω ανεπιφύλακτα και αχρείαστα για ολους τον τορναδόρο Φιλίππα coilover ένας κύριος 60χρονων όπου έκανε τα κολαουζα στα σπειρωματα και πλαναρε το καπάκι με απόλυτη ακρίβεια καλύτερα από εργοστασιακό σε σημείο που να κάνει τον μάστορα στο συνεργείο να κοιτάει και μόνο να μην κρατάει σημειώσεις ...Ευχαριστω και ολα τα παιδιά εδώ για το ενδιαφέρων και τις πληροφορίες ..καλά και απροβλημάτιστα χλμ σε ολους σας !καλη χρόνια !!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τέλος καλό όλα καλά!
    Κάποια στιγμή γράψε τις εργασίες που έγιναν (τορναδορου - συνεργείου) και πόσο σου κόστισε.
    Γιατί μάλλον κι εγώ για κάτι τέτοιο πάω.....

  11. The Following User Says Thank You to george.x82 For This Useful Post:

    Diamantis jcw (09-01-17)

  12. #57
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δυστηχως το αμάξι είχε ψαχτεί εξονυχιστικά και δεν είχαν βρει Τπτ ..δεν φαινόταν βασικά ίσως λόγω κρύου για αυτό δεν ανέβαζα και θερμοκρασίες και μου το έβγαλε στο ταξίδι που "ζορίστηκε"..
    Χλμ τσέκαραμε βάση φώτα,ΚΤΕΟ δεν υπήρχε κάποιος άλλος τρόπος ..άλλωστε η κατάσταση του αν το δείτε από κοντά δεν προδιαθέτει ταλαιπωρία απλά ο προηγούμενος έξυπνος ιδιοκτητης του έσπασε το ψυγείο λαδιού προφανώς έμεινε από νερά φλάντζαρε το άνοιξε είδε τι έγινε βάλανε φλάντζα καινουρια πάτησαν τέρμα το καπάκι και δωστο στον επόμενο Μλκ ...
    Τουλάχιστον έγινε άριστο τώρα και κυριολεκτικά οδηγώ άλλο αμάξι ..από χρήματα έδωσα συνολικά 1230€ (300€ το ρεκτιφιέ κορμόυ πάνω στο αμάξι (όλοι μου ζήταγαν να κατεβάσω κινητήρα ,καινουρια σπειρωματα σε ολες τις βιδες είδαν μείνει μέσα η 3 τα σπειρωματα ,ο κύριος Φιλιππας άψογος επαγγελματίας έκανε το αμάξι εργοστασιακό )απογοητεύτηκα από το συνεργείο που αισχροκέρδησε (εξειδικευμενο) δεν θέλω να αναφερθώ ποιος που πήρε 750ευρω για φλαντζες λάδια-παραφλου ..τα υλικά μετά από έρευνα κόστιζαν "τίποτα" ντροπή απλά ..βέβαια και ο Σπανος μου είπε 900και βλέπουμε
    300ρεκτιφιε-κολαουζα
    Και 750€ επισκευή το συνεργείο !!!
    200μια μπαταρία που αλλαξα επίσης ..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Diamantis jcw For This Useful Post:

    george.x82 (12-01-17), wheelman (10-01-17)

  14. #58
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τέλος καλό όλα καλά και η τιμή μπορεί να είναι τσουχτερή, αλλά όχι απαγορευτική. Για την ίδια δουλειά έχω ακούσει να παίρνουν και 2000€. Άντε να το χαρείς και κάνε και κάνα μπάξιμο έτσι για το γαμώτο!!!!!


  15. The Following User Says Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    Diamantis jcw (10-01-17)

  16. #59
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiotise46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος καλό όλα καλά και η τιμή μπορεί να είναι τσουχτερή, αλλά όχι απαγορευτική. Για την ίδια δουλειά έχω ακούσει να παίρνουν και 2000€. Άντε να το χαρείς και κάνε και κάνα μπάξιμο έτσι για το γαμώτο!!!!!

    Σε Ευχαριστω πολύ παλικαρά μου!καλα και απροβλημάτιστα χλμ σε ολους !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #60
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Εύχομαι να ειναι απροβλημάτιστο πλέον!!!

    PS
    Στείλε μου ένα pm με το συνεργείο αν θέλεις.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP