Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 63

Θέμα: Πρόβλημα εκκίνησης Bmw Ε93

  1. #11
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Α


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #12
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βρέθηκε η ζημια ..Φλάντζα κεφαλής με 58000χλμ..κοστος από 700-1000€ ..
    πολύ όμορφα ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #13
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δλδ το ρετάρισμα στο έκανε λόγω καμένης φλάτζας?
    Και ο μηχανικός που το είχες πάει για έλεγχο αγοράς δεν το είχε δει ότι είναι αρπαγμένη η φλάτζα?

  4. #14
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το αμάξι δεν ρεταριζε δυστηχως τότε ..προφανώς γιατί ήταν ζέστο..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #15
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εισαι σιγουρος?
    απο ποια περιοχη εισαι?

  6. #16
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν άκου το story γιατί η εγω πρέπει να ξεφτίλισω το εξειδικευμένο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη όπου και έγινε η αγορά και μου είπε κατά λέξη το αμάξι δεν έχει κανένα πρόβλημα είναι χαρτί η να δείρω τον μαντρα που είχε το όχημα !
    Εγω είμαι από Αθήνα ..
    Το αμάξι αγοράστηκε πριν ένα μήνα και κάτι ,κατά τον έλεγχο του οχήματος το αμάξι έβγαζε βλαβη αναφλεξης στον δεύτερο και τρίτο κύλινδρο ..μου ειπαν ότι είναι από τα μπεκ (θεσσαλονικη)όπου και αλλάχτηκαν και σβυστηκε η βλαβη..πήρα το αμάξι και έφυγα από Θεσσαλονίκη καμία διακοπή κανένα ρεταρισμα στο δρόμο για Αθήνα ...την επόμενη μέρα το αμάξι άρχισε να κάνει τα δικά του ..πρόβλημα κατά την εκκίνηση ειδικά οταν ήταν κρύο και μικρό ρεταρισμα που έστρωνε με το γκάζι ..μέρα με την μέρα χειροτέρεψε μέχρι που εμεινα τα χριστουγεννα ..
    Το αμάξι πήγε σε δικό μου συνεργείο στην Αθήνα και αρχίσαμε να ψάχνουμε τι έχει ..Αλλάξαμε πολλαπλασιαστες ,μπεκ,μπουζί,αντλία υψηλής ρεταριζε και πάλι ..μέχρι που πρεσάραμε το ψυγείο και πέταξε νερό μέσα από τον 3 κύλινδρο ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Diamantis jcw For This Useful Post:

    wheelman (29-12-16)

  8. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Diamantis jcw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν άκου το story γιατί η εγω πρέπει να ξεφτίλισω το εξειδικευμένο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη όπου και έγινε η αγορά και μου είπε κατά λέξη το αμάξι δεν έχει κανένα πρόβλημα είναι χαρτί η να δείρω τον μαντρα που είχε το όχημα !
    Εγω είμαι από Αθήνα ..
    Το αμάξι αγοράστηκε πριν ένα μήνα και κάτι ,κατά τον έλεγχο του οχήματος το αμάξι έβγαζε βλαβη αναφλεξης στον δεύτερο και τρίτο κύλινδρο ..μου ειπαν ότι είναι από τα μπεκ (θεσσαλονικη)όπου και αλλάχτηκαν και σβυστηκε η βλαβη..πήρα το αμάξι και έφυγα από Θεσσαλονίκη καμία διακοπή κανένα ρεταρισμα στο δρόμο για Αθήνα ...την επόμενη μέρα το αμάξι άρχισε να κάνει τα δικά του ..πρόβλημα κατά την εκκίνηση ειδικά οταν ήταν κρύο και μικρό ρεταρισμα που έστρωνε με το γκάζι ..μέρα με την μέρα χειροτέρεψε μέχρι που εμεινα τα χριστουγεννα ..
    Το αμάξι πήγε σε δικό μου συνεργείο στην Αθήνα και αρχίσαμε να ψάχνουμε τι έχει ..Αλλάξαμε πολλαπλασιαστες ,μπεκ,μπουζί,αντλία υψηλής ρεταριζε και πάλι ..μέχρι που πρεσάραμε το ψυγείο και πέταξε νερό μέσα από τον 3 κύλινδρο ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Όταν το ελέγξατε το αμάξι, στο μοτέρ συμπίεση πήρατε?



  9. #18
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παντως τα συμπτωματα μου κανουν για nox
    αν εχεις χρονο πηγενε μια βολτα στον κολαιτη στο ιλιον και πες του τα συμπτωματα και αυτος θα σου πει ακριβως τι εχει
    αν πας θα καταλαβεις για τι μηχανικο μιλαμε δεν θα σε χρεωσει τιποτα παρε μια γνωμη
    δεν μπορει ο προηγουμενος να στα εχει αλλαξει ολα και να μην σου ειπε για nox που πασχουν ολα!
    δεν κατακρινω κανεναν αλλα εχω ερθει και εγω στην θεση σου και δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανενα συνεργειο
    ψαχτο λιγο

  10. The Following User Says Thank You to maris7 For This Useful Post:

    Diamantis jcw (29-12-16)

  11. #19
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπροστά στα μάτια μου είδα να πετάει νερό μέσα από τον κύλινδρο ...τι δουλειά έχει ο nox?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to Diamantis jcw For This Useful Post:

    BILL007 (29-12-16)

  13. #20
    Εγγραφή
    22-07-16
    Μηνύματα
    52
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν το ελέγξατε το αμάξι, στο μοτέρ συμπίεση πήρατε?
    Πήραμε συμπίεση ,κατεβάσαμε κάτω το μοτέρ το λύσαμε όλο ,μετρήσαμε και σε λέιζερ τον στρόφαλο ..φίλε μου τι λες εσυ μέτρησες συμπίεση στο αμάξι σου οταν το πήρες από την στιγμή που Δούλευε άψογα ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP