Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: SOS - Βοήθεια!!! Διαρροή πετρελαίου!!!

  1. #1
    Εγγραφή
    18-10-13
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή SOS - Βοήθεια!!! Διαρροή πετρελαίου!!!

    Καλησπέρα σε όλους. Εχω ένα f20 1.6 diesel ( 11/2013).
    Διαπίστωσα ότι μυρίζει πετρελαίου και ειδα και κυλιδες στο σημείο που παρκάρω. Άνοιξα το καπό και ειδα στο κάτω μέρος να εχει ποτισει αρκετό καύσιμο στο προστατευτικο (ποδιά). Εχει κάνεις ιδεα τι μπορεί να είναι; Μπορεί να ειναι αντλία;
    Ευχαριστώ

    IMG-20161028-WA0003.jpg
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ελπιζω να βρεις συντομα τι φταιει,αλλα μου κανει εντυπωση ποση σκονη εχει το μηχανοστασιο για τοσο συγχρονο και νεο μοντελο αυτοκινητου......πιθανολογω οτι κανεις καθημερινα διαδρομη σε χωματοδρομο,αν και παλι φαινεται υπερβολικο....

  3. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    BILL007 (30-10-16), timxon (29-10-16)

  4. #3
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    επειδή βλέπω μεγάλη διαρροή λογικά πρέπει να είναι από κάποιο περιφερειακό σωληνάκι. Για αντλία που λες δε νομίζω γιατί θα είχε μείνει το αυτοκίνητο, ίσως όμως τρύπησε κάποιο σωληνάκι. Σε κάθε περίπτωση πήγαινε το άμεσα σε συνεργείο να βγάλουν ποδιά και να δουν από που είναι η διαρροή. Λογικά δεν θα είναι μεγάλη ζημιά. Μήπως πρόσφατα χτυπησες πουθενά από κάτω ?

  5. The Following User Says Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    BILL007 (30-10-16)

  6. #4
    Εγγραφή
    18-10-13
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiotise46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή βλέπω μεγάλη διαρροή λογικά πρέπει να είναι από κάποιο περιφερειακό σωληνάκι. Για αντλία που λες δε νομίζω γιατί θα είχε μείνει το αυτοκίνητο, ίσως όμως τρύπησε κάποιο σωληνάκι. Σε κάθε περίπτωση πήγαινε το άμεσα σε συνεργείο να βγάλουν ποδιά και να δουν από που είναι η διαρροή. Λογικά δεν θα είναι μεγάλη ζημιά. Μήπως πρόσφατα χτυπησες πουθενά από κάτω ?
    Και εγω ελπιζω να μην ειναι αντλια. Το αυτοκινητο ειναι καινουριο και του κανω σωστη συντηρηση. Ναι θα παω την Δευτερα συνεργειο απλα ηθεαλα να ακουσω καμια γνωμη μηπως και μου φυγει το αγχος.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP