Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 76

Θέμα: project Z3

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Talking project Z3

    Τελικα το ξεκινησα .........
    μιας και το ζετακι εγινε 18 χρονων τον αυγουστο ειπα να προβω σε μια ριζικη ανανεωση.
    παμε λοιπον μετα εξης
    1.αφαιρεση - ξεβρακωμα θα το ελεγα ολου του αυτοκινητου
    2.βαψιμο στο μαμα χρωμα γιατι πλεον δεν παει αλλο, ολα σε κομματια και ενα ενα
    3.νεα φρενα και σωληνακια υψηλης ,δισκοπλακες τρυπητες για να γουσταρουμε και λιγο
    4.ανακατασκευη εσωτερικου ,συν hardtop
    5.ανακατασκευη κουκουλας και ολου του υδραυλικου της ηλεκτρικης οροφης, διορθωμα πλαισιου και νεα εσωτερικη μονωση
    6.νεος πισω προφυλακτηρας schnitzer ,
    7.καλοπισμος χωρου μηχανης , να τρως και να μην λερωνεσαι
    8.νεα αμορτισερ και σινεμπλοκ πισω αναρτησης
    9.μικροαναβαθμιση λογισμικου του μ44
    10.μονταρισμα και διορθωση ολων των ατελειων σε δεσιματα προφυλακτηρων ,φαναριων ,πορτων ,κουκουλας και παει λεγωντας
    11. γιαλυσμα detailing και εφυγα

    προτασεις και επισημανσεις παρακαλω απο ολους οσους ξερουν , και εχουν ασχοληθει ΜΗΠΩΣ και τελειωσουμε καποια στιγμη
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  2. The Following 6 Users Say Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    BILL007 (14-10-16), chrisgiapz3 (02-12-16), ghost-rider (06-11-16), Panagiotise46 (14-10-16), VanVIC (15-10-16), wheelman (29-10-16)

  3. #2
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    σιγα σιγα θα αναβασω και καμια φωτο
    αλλα σημερα αρχιζω και θα το παμε σιγα σιγα λογω συκρατημενης χρηματοδοτησης
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  4. #3
    Εγγραφή
    18-01-12
    Μηνύματα
    330
    Thanked
    346
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEONIDASKAL Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγα σιγα θα αναβασω και καμια φωτο
    αλλα σημερα αρχιζω και θα το παμε σιγα σιγα λογω συκρατημενης χρηματοδοτησης
    Με το καλο φιλε να γινει οπως το ονειρευεσαι! Προσωπικη συμβουλη οργανωσε καλα καθε σου βημα κανε και μια προσαυξηση στον οποιο προυπολογισμο εχεις μην τυχον και χρειαστεις κατι προσθετο στην πορεια και γενικα παρε το χρονο σου. Καλη επιτυχια να εχεις και αν εχεις το χρονο ανεβαζε και φωτο να γουσταρουμε!

  5. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή




  6. #5
    Εγγραφή
    16-11-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    374
    Thanked
    314
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Mε το καλο.Μπραβο μερακλη!

  7. #6
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ελπίζω και θέλω την οποία συμβουλή από όλους τους συμφορουμητες στην πορεία γιατί προσπαθώ να κάνω κάτι σωστό με την βοήθεια και επαγγελματιων του χώρου φυσικά (δεν θα βάψω εγώ το αυτοκίνητο εννοείται ).
    Θα Νεβαζω τακτικά φώτο και παρακαλώ οποίες παρατηρήσεις δέκτες.

    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  8. #7
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πρώτη παρακληση για βοήθεια. Αν ξέρει κάποιος πως δουλεύει η ηλεκτρικη οροφή στο ζετακι.
    Εντάξει το μοτέρ στο πίσω φτερό και την καλοδιωση την ξέρω. Στο υδραυλικό σύστημα είμαι λίγο αδυνατος γιατί μάλλον έχω διαρροή αφού φέτος το καλοκαίρι όλο λαδακι συμπλήρωμα.


    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  9. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.116
    Thanked
    12684
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEONIDASKAL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα το ξεκινησα .........
    μιας και το ζετακι εγινε 18 χρονων τον αυγουστο ειπα να προβω σε μια ριζικη ανανεωση.
    παμε λοιπον μετα εξης
    1.αφαιρεση - ξεβρακωμα θα το ελεγα ολου του αυτοκινητου
    2.βαψιμο στο μαμα χρωμα γιατι πλεον δεν παει αλλο, ολα σε κομματια και ενα ενα
    3.νεα φρενα και σωληνακια υψηλης ,δισκοπλακες τρυπητες για να γουσταρουμε και λιγο
    4.ανακατασκευη εσωτερικου ,συν hardtop
    5.ανακατασκευη κουκουλας και ολου του υδραυλικου της ηλεκτρικης οροφης, διορθωμα πλαισιου και νεα εσωτερικη μονωση
    6.νεος πισω προφυλακτηρας schnitzer ,
    7.καλοπισμος χωρου μηχανης , να τρως και να μην λερωνεσαι
    8.νεα αμορτισερ και σινεμπλοκ πισω αναρτησης
    9.μικροαναβαθμιση λογισμικου του μ44
    10.μονταρισμα και διορθωση ολων των ατελειων σε δεσιματα προφυλακτηρων ,φαναριων ,πορτων ,κουκουλας και παει λεγωντας
    11. γιαλυσμα detailing και εφυγα

    προτασεις και επισημανσεις παρακαλω απο ολους οσους ξερουν , και εχουν ασχοληθει ΜΗΠΩΣ και τελειωσουμε καποια στιγμη
    Αν όντως σκέφτεσαι να το "ξεβρακώσεις" κοίταξε προσεκτικά με τον μηχανικό σου για σημεία με σκουριές ή/και "ανοίγματα" πίσω εκεί που δένει στο πάτωμα η πίσω γέφυρα. Εκεί χρειάζεται ενίσχυση έστω και σαν πρόληψη.
    Ολα τ'αλλα ωραία και χρήσιμε ακούγονται αλλά στην "αναβάθμιση" του λογισμικού το Μ44 σου προτείνω να μην "επενδύσεις" ούτε 1 ευρώ.
    Για την περίπτωση που σκέφτεσαι παραπάνω δύναμη, η πιο σωστή λύση είναι το engine-swap με κάτι σε Μ54.

    Μια ωραία επίσης "αναβάθμιση" θα ήταν κι ένα set καθισμάτων απο Ζ3Μ (όχι τα Μ-pack)

  10. The Following 2 Users Say Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (02-12-16), deepBLUE (15-10-16)

  11. #9
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν όντως σκέφτεσαι να το "ξεβρακώσεις" κοίταξε προσεκτικά με τον μηχανικό σου για σημεία με σκουριές ή/και "ανοίγματα" πίσω εκεί που δένει στο πάτωμα η πίσω γέφυρα. Εκεί χρειάζεται ενίσχυση έστω και σαν πρόληψη.
    Ολα τ'αλλα ωραία και χρήσιμε ακούγονται αλλά στην "αναβάθμιση" του λογισμικού το Μ44 σου προτείνω να μην "επενδύσεις" ούτε 1 ευρώ.
    Για την περίπτωση που σκέφτεσαι παραπάνω δύναμη, η πιο σωστή λύση είναι το engine-swap με κάτι σε Μ54.

    Μια ωραία επίσης "αναβάθμιση" θα ήταν κι ένα set καθισμάτων απο Ζ3Μ (όχι τα Μ-pack)
    Για την αναβάθμιση του m44b19 δεν ψάχνω ίππους διαφορετικη κατανομή δύναμης ζητάω, η μάλλον προσπαθώ να φτιάξω το προγράμματακι που είδη έχω. (μου φτάνουν τα 144 +που έχω τωρα)
    Τα καθίσματα ναι θα μου άρεσαν και εμένα αλλά το σαλόνι έχει γίνει είδη rebuild
    Το θέμα με την ενίσχυση του πλαίσιου και ειδικά πίσω δεν το ήξερα. Ευχαριστώ για την υπόδειξη θα το κοιτάξω ίσως σε ενοχλησω κιόλας για τίποτα λεπτομέρειες

    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  12. #10
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τοοοοο ξεβρακωμα αρχισε λοιπον και παει λεγοντας, θα παμε πιο μακρια δεν θα μεινει τιποτα επανω.
    ειδα και το αυτοκινητο για τυχων σκουριες και φθορες απο κατω αλλα τιποτα .ελληνικο βλεπεις δεν εχει δει ποτε του γερμανια.
    συντομα νεες φωτο
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  13. The Following User Says Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    BILL007 (30-10-16)

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP