Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Θέμα: Γυρισμένα χιλιόμετρα σε BMW

  1. #21
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για το renault, δεν έχω εμπειρία, ξέρω όμως από honda Accord που το έδωσα με 280.000χλμ. Σε αυτά τα χιλιόμετρα μόνο μία κρεμαριέρα είχε βγάλει, το αυτοκίνητο έγραφε με το vtec και όταν το σήκωσε ο αγοραστής δεν το πίστευε... ούτε στάλα λάδι....ήταν λες και είχε κάνει 10.000 χλμ..... Είναι όλα θέμα συντήρησης.
    Το ίδιο ισχύει και στα bmw. Είχα δει Ε53 ιδιώτη με 95000 και ήταν χάλια (κολάρα και σωληνάκια, κομένα, έχαναν οι φλάτζες και γενικά έσταζε από παντού) και είχα δει και με 250.000 μαντρά και ήταν χαρτί, λες και το είχες βγάλει τώρα από το εργοστάσιο...
    Τα χιλιόμετρα δεν παίζουν ρόλο και προσωπικά δεν τα λαμβάνω υπόψη στην επιλογή αυτοκινήτου. Όταν όμως είναι γυρισμένα δεν ξέρεις τι πρέπει να αλλαχτεί, χάνεται η εικόνα συντήρησης και αυτό μπορεί να σου δημιουργήσει πολλά προβλήματα στο μέλλον. Ειδικά όμως για οχήματα εκτός BMW που έχουν και ιμάντα εκκεντροφόρου, εκεί το γύρισμα χιλιομέτρων μπορεί να καταλήξει να είναι και πολύ επικίνδυνο. Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι να είμαι σε ταξίδι με 140-160 και ξαφνικά να κοπεί ο ιμάντας....

  2. #22
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Διαφωνώ παιδιά. Δεν είναι μόνο το γύρισμα χιλιομέτρων αυτό καθ' αυτό. Είναι το γεγονός ότι για να κάτσει ο άλλος να γυρίσει χιλιόμετρα (είτε ιδιώτης είτε μαντράς) σημαίνει ότι κάτι θέλει να κρύψει. Μπορεί σημαντικό μπορεί και όχι.
    Από την στιγμή λοιπόν που γυρνάει χιλιόμετρα, είναι δυνατόν να πει την αλήθεια για τα υπόλοιπα πράγματα;
    Ας γυαλίζει όλη η μηχανή και όλο το αμάξι μέσα/έξω. Προσωπικά θα την έκανα κι ας μου έκανε έκπτωση της έκπτωσης.

    Υ.Γ. είναι σαν να πιάσεις την γυναίκα σου με άλλον και να σου λέει ότι είναι η πρώτη φορά.....Ε δεν την πιστεύεις ! Το λιγότερο που λές είναι: ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη friendgr : 26-09-16 στις 13:20

  3. #23
    Εγγραφή
    18-10-13
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φυσικά και συμφωνώ οτι ειναι σοβαρή απάτη να γυρίσει κάποιος τα χιλιόμετρα, παρόλα αυτά δεν είναι απαραίτητο οτι θέλει να κρύψει κάτι σοβαρό ( φυσικά θέλει να κρύψει τα χιλιόμετρα), μπορεί το αυτοκίνητο να έχει γράψει για διάφορους λόγους σε μικρό χρονικό διάστημα πολύ περισσότερα χμ απο το φυσιολογικό να έχει όμως άψογη συντήρηση. Σε αυτή την περίπτωση μπορεί ο ιδιοκτήτης να κάνει το λάθος να μειώσει τα χμ ώστε να μην μειωθεί πολύ η αγοραστική άξια του αυτοκινήτου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ παιδιά. Δεν είναι μόνο το γύρισμα χιλιομέτρων αυτό καθ' αυτό. Είναι το γεγονός ότι για να κάτσει ο άλλος να γυρίσει χιλιόμετρα (είτε ιδιώτης είτε μαντράς) σημαίνει ότι κάτι θέλει να κρύψει. Μπορεί σημαντικό μπορεί και όχι.
    Από την στιγμή λοιπόν που γυρνάει χιλιόμετρα, είναι δυνατόν να πει την αλήθεια για τα υπόλοιπα πράγματα;
    Ας γυαλίζει όλη η μηχανή και όλο το αμάξι μέσα/έξω. Προσωπικά θα την έκανα κι ας μου έκανε έκπτωση της έκπτωσης.

    Υ.Γ. είναι σαν να πιάσεις την γυναίκα σου με άλλον και να σου λέει ότι είναι η πρώτη φορά.....Ε δεν την πιστεύεις ! Το λιγότερο που λές είναι: ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP