Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 19

Θέμα: Συστημα πλυσης προβολεων

  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή Συστημα πλυσης προβολεων

    Μαγκες ξερουμε καποιο DIY για την εγκασταση ΟΕΜ συστηματος πλυσης προβολεων σε Ε46?Θα μπορουσα να το τοποθετησω μονος ή εχει φασαρια πολυ?Κανεις καμια αποψη?

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χρειαζεσαι τρομπα πλυστικων σωληνωσεις καλωδιωση τα φρυδια κατω απο τα φαναρια τα μπεκ και τα καπακια!! υπαρχει σαν retrofit κιτ που τα περιλαμβανει ολα και κοστιζει 333ε χωρις καμια εκπτωση!!! αν τα ψαξεις να τα βρεις ενα ενα μαλλον θα βρεις τον μπελα σου!!!παρε καλυτερα ολο το κιτ!!αλλα αν εχεις compact δυστυχως αλλαζεις προφυλακτηρα!!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σωστός!!!Αν θέλετε τα έγγραφα του retrofit σφυρίξτε...



  4. #4
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    χρειαζεσαι τρομπα πλυστικων σωληνωσεις καλωδιωση τα φρυδια κατω απο τα φαναρια τα μπεκ και τα καπακια!! υπαρχει σαν retrofit κιτ που τα περιλαμβανει ολα και κοστιζει 333ε χωρις καμια εκπτωση!!! αν τα ψαξεις να τα βρεις ενα ενα μαλλον θα βρεις τον μπελα σου!!!παρε καλυτερα ολο το κιτ!!αλλα αν εχεις compact δυστυχως αλλαζεις προφυλακτηρα!!!!

    Πανο δε θελει αλλαγμα ο προφυλακτηρας αμα το γυρησεις απο τη μεσα μερια εχει σημαδια για να κοψεις τις τρυπες το θυμαμε απο το δικο μου επειδη οταν αλλαξα το εμπρος προφυλακτηρα μου ο ετοιμοπαραδοτος δεν ειχε τρυπες κι αναγκαστηκα να τις ανοιξω εγω.

  5. #5
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδια εχω ολο το κιτ απο αλλο αμαξι και δε λειπει τιποτα και εννοειται πως δε θα δωσω 333 ευρω.Θα βαλω μαμα ξενον και λεω να το κανω ολοκληρωμενο.Θα μπορεσω ομως??Κωστα εχει σιγουρα απο μεσα σημαδια?Γιατι ειχα ενα φοβο με το αν θα μπορουσα να ανοιξω τις τρυπες!Βασιλη το ριτροφιτ μηπως ειναι ευκολο να μου το στειλεις?Ευχαριστω παντως παιδια!

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω πάλι θα σου έλεγα να το σκεφτείς καλά πριν το βάλεις.Δεν σου προσφέρει κάτι σημαντικό περα του ότι σου λερώνει όλο το αυτοκίνητο !!

  7. #7
    Εγγραφή
    15-01-10
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    345
    Thanked
    416
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω πάλι θα σου έλεγα να το σκεφτείς καλά πριν το βάλεις.Δεν σου προσφέρει κάτι σημαντικό περα του ότι σου λερώνει όλο το αυτοκίνητο !!
    Αν δε θες να λερώνεις το αυτοκίνητο, δεν χρησιμοποιείς το πλυστικό

    Αυτό που μπορεί να προσφέρει είναι σίγουρα το εργοστασιακό setup εφόσον θα βάλει και τα εργοστασιακά φανάρια ξένου.
    Στην πράξη στη χώρα μας, δεν έχει λόγο ύπαρξης το πλυστικο φαναριών, αφού το μόνο που κάνει (πέρα από το καθάρισμα του κρύσταλλου) είναι να βοηθά τα φανάρια να ξεπαγώνουν επειδή τα φώτα αερίου ξένου δεν παράγουν υψηλές θερμοκρασίες ώστε να λιώνει ο πάγος μόνος του...
    Εγώ λέω προχώρα!

  8. #8
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fast-enough Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δε θες να λερώνεις το αυτοκίνητο, δεν χρησιμοποιείς το πλυστικό

    Αυτό που μπορεί να προσφέρει είναι σίγουρα το εργοστασιακό setup εφόσον θα βάλει και τα εργοστασιακά φανάρια ξένου.
    Στην πράξη στη χώρα μας, δεν έχει λόγο ύπαρξης το πλυστικο φαναριών, αφού το μόνο που κάνει (πέρα από το καθάρισμα του κρύσταλλου) είναι να βοηθά τα φανάρια να ξεπαγώνουν επειδή τα φώτα αερίου ξένου δεν παράγουν υψηλές θερμοκρασίες ώστε να λιώνει ο πάγος μόνος του...
    Εγώ λέω προχώρα!
    Και γω ετσι λεω...Πιο πολυ,βεβαια,για την εργοστασιακη εμφανιση μιας και δε θελω στο αυτοκινητο μου τιποτα που να μην ειναι οπως εβγαινε απο το εργοστασιο.

  9. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ναι αυτο που ειπε ο Κωστας πιο πανω το ειχα μι υπονια οτι μπορει να εχει σημαδια για τρυπες!!! ΑΛΛΑ πρωτα δες αν τα μπεκ ειναι ιδια με του απλου Ε46 2 πρεπει να βρεις καποιον που θα σου κωψει προσεκτικα τις τρυπες για να μην ξεφτυσει το χρωμα 3 δεν ειναι τπτ το φοβερο για να μπουν απλα πρεπει να βγει προφυλακτηρας και να περαστει η καλωδιωση!!4 αν θελεις μπορεις να μας δωσεις σε αλλη περιπτοση περισσοτερες πληροφοριες ωστε να μην αναγκαζομαστε να κανουμε ικασιες για του τι μπορει να χρειαζεσαι και τι μπορει να εχεις!!!!!!φιλικα παντα!!!!! απλα θα ηταν πιο ευκολο γι αυτους που θελουν να σε βοηθησουν!!!!

  10. #10
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε πιο πανω εγραψα οτι εχω Ο Λ Ο το κιτ απο αλλο αμαιξι,το οποιο αγοραστηκε καινουριο αλλα δεν εγκαταστηθηκε ποτε.Το'χω δηλαδη κομπλε ολο.Εγραψα οτι δε λειπει ΤΙΠΟΤΑ και ειναι ΕΤΟΙΜΟ για εγκατασταση!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP