Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: Z4 2.5i(Ε85) --- ΒΕΛΤΙΩΣΗ

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο djkostas20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχάστηκα να γράψω και δεν πρόλαβα και τα 5 λεπτά για να κάνω το edit....
    Μόλις μου ήρθε mail από James Bird.

    Dear Mr Liopetas,

    Unfortunately I can't offer discounts to private individuals, as it would work against our Quaife dealers.


    Αλλά μου έδωσε αριθμό τηλεφώνου με μαγαζί στη Αθήνα για να ρωτήσω καλύτερη τιμή.... Ίσως αν βρεθούμε και παραπάνω άτομα, κανα 4αρι να γλιτώσουμε κάτι!
    Ας βρουμε αλλους 2 λοιπον

  2. #22
    Εγγραφή
    11-08-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδια χαιρετε μολις αγορασα μια Z4 3.0 2005 και εψαχνα τις προαλες εταιριες για αναβαθμισεις.Βρηκα schnitzer,Hammann,G power,Magnat.αλλα σαν την Μ δεν υπαρχει θα διαλεγατε κατι απο τις ανωθεν η θα ψαχνατε για Μ κινητηρα.Επισης τι μετατροπη θα κανατε για αρχη

  3. #23
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patras
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Προσωπικά κινητήρα δεν ξέρω αν θα άλλαζα σε φάση "αδήλωτο"... Μόνο αν μπορούσα να το δηλώσω!

    Νο1 και πιο βασικό από όλες τις μετατροπές όπου σίγουρα θα δείς και άλλο αυτοκίνητο και θα νομίζεις ότι σου έδωσαν και κάτι αλογάκια παραπάνω είναι το ΜΠΛΟΚΕΕΕΕΕΕ
    και σε νορμάλ τιμή,μαζί με τοποθέτηση κοντά 1500-...Μπλοκέ διαφορικό από την quaife...Καλύτερη τιμή που έχω βρεί από την www.birdsauto.co.uk

    ***Μετά αν έχεις λεφτά να τρέχουν τότε μπορούμε να κάνουμε συζητήσεις επί συζητήσεων και....και...και....

  4. #24
    850 CSI Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο djkostas20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από 2 χρόνια με το αυτοκίνητο σκέφτομαι να του κάνω κάποιες βελτειώσεις! Ωστόσο δεν ξέρω ακόμα ποιές θα είναι... Μόνο η πρώτη είναι αυτή που έχω πάνω πάνω στη λίστα μου!

    1) Μπλοκέ διαφορικό από Quaife...Νομίζω ότι είναι το πιο βασικό που λείπει από τα Ζ πλήν του Μ... Αλλιώς βγαίνει μετά η δύναμη στον δρόμο και σίγουρα κάνεις άλλες πάντες μετά!

    2)Τελικό και γενικά εξάτμιση αν βρώ κάτι που να αξίζει αλλιώς μόνο τελικό για λίγο καλύτερο ήχο.... Όμως δεν ξέρω αν σε περίπτωση αλλαγής μόνο τελικού πέσει η απόδοση και δεν μείνει στα ίδια???

    3)Εισαγωγή---- Εδώ προβληματίζομαι για 2 λόγους... 1ος λόγος είναι η απόδοση, ειδικά από τη στιγμή που τις μόνες που βρίσκω είναι φιλτροχοάνες με ασπίδα θερμοκρασίας(heat shield), κάνει δουλειά η ασπίδα??? Και 2ον από άποψη θορύβου αφού στο προηγούμενο αυτοκίνητο είχα χοάνη και δεν στεκόσουν!!!(Βέβαια είχα και άλλη εξάτμιση από εμπρός)

    4)Πρόγραμμα---- Εδώ δεν έχω βρεί κάτι....

    **** Γνωρίζω οτι ΦΠΕ δεν είναι αυτο που λέμε value for money****

    5)Κομπρέσσορ κιτ---- G-power και ESS είναι τα μόνα που ξέρω και το βλέπω πολύ χλωμό να δίνω τόσα χρήματα!!!
    Εγω Φιλε μου δινω την ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΤΕΡΕΟΤΗΤΑ αν ημουν στη θεση σου στο Μπλοκε διαφ. και μετα βλεποντας και κανοντας ΑΛΛΑ αν βαλης το μπλοκε θα με θημηθης θα νομιζης οτι μπηκες σε αλλο αμαξι.

  5. #25
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patras
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μετά από συζητήσεις και σε άλλα φόρουμ και εκτός bmw σε αυτό έχω καταλήξει και εγώ... Για αυτό και το προτείνω και στον φίλο παραπάνω!!!!
    Μπλοκέ πρώτα και μετά βλέπουμε...................

  6. #26
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patras
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μετά από email που έλαβα για μία έκπτωση μπορώ να πάρω με 2500 το κιτ κομπρέσσορα της G-Power... Το πρώτο που σε πάει στα 230hp. Τι έχετε ακούσει για την αξιοπιστία της εν λόγω εταιρίας???

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP