Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: Z4 2.5i(Ε85) --- ΒΕΛΤΙΩΣΗ

  1. #11
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patras
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια είναι ότι και εγω προς τα εκεί τείνω ωστόσο καλό είναι να παίρνω απόψεις!!! Όσο για ess όποιος γνωρίζει εννοείται ότι θα ήταν χρήσιμος αν και από άποψη κόστους δύσκολα θα πάω για πτήσεις και θα μείνω στο έδαφος...

    Αλλά μπλοκέ είναι κάτι που δεν παίρνει συζήτηση και θα γίνει όσο πιο γρήγορα είναι δυνατόν!!!

  2. #12
    Εγγραφή
    30-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    495
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κοστος αυτο ειναι για να βαλεις ενα κομπρεσορα χωρις τιποτα απο τα παραπανω εκτος απο φιλτρο (μια και το προγραμμα ειναι στην τιμη του πακετου)με 100 αλογα πανω !!!
    Τι πιστευεις οτι αξιζει πραγματικα να κανεις ?
    το οτι αξιξει ή αν δεν αξιζει κατι δεν κρινεται μονο απο τα αλογα, αλλα και απο την αξιοπιστια. Προσωπικη αποψη.

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    το οτι αξιξει ή αν δεν αξιζει κατι δεν κρινεται μονο απο τα αλογα, αλλα και απο την αξιοπιστια. Προσωπικη αποψη.
    Τα ESS ομως τα βλεπεις εξω Δημητρη..μια χαρα δουλευουν. Ως value for money αξιζει, αν σκεφτεις πως ενα φ.π.ε (ολοσωμη) ειναι 2? χιλιαδες κατω.. και αρκετα αλογα κατω.

  4. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    το οτι αξιξει ή αν δεν αξιζει κατι δεν κρινεται μονο απο τα αλογα, αλλα και απο την αξιοπιστια. Προσωπικη αποψη.
    Δοξα το θεο ακομα κανενα απο αυτα που εχουν φτιαχτει και γνωριζω δεν εχει σπασει.
    Εγω δε μιλησα μονο για αλογα αλλα και για αξιοπιστια.
    Εκτος του οτι το αμαξι ειναι απιστευτα γραμμικο και φιλικο για τον οδηγο !!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο djkostas20 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Όσο για ESS και 3-4 χιλιάρικα να έχει.... 1ον θα χρειαστώ άλλα φρένα λογικά(ήδη θα ήθελα για το δικό μου πόδι καλύτερα) και 2ον δεν ξέρω κανέναν μηχανικό που να το τοποθετεί και να κάνει αξιόπιστη δουλειά(δεν θέλω να πάρω το μετέρ στο χέρι)...

    **** Και μην μου πείτε ότι έχει οδηγίες και μπορείς και μόνος σου!!! Από άλλο φόρουμ ένας που το έβαλε μόνος του έκανε πόσες μέρες και οι οδηγίες ήταν όπως έλεγε για άλλο αυτοκίνητο και όχι για Ζ4 καθώς και για προγραμματισμό έπρεπε να στείλει τον εγκέφαλο Σουηδία, Νορβηγία όπου είναι τέσπα η ESS να τον προγραμματίσουν και να τον στείλουν πίσω!****

    Ε και άλλο 500-800¤ για μια σπιρτάδα απλώς και λίγο θόρυβο και άλλο 4-5 χιλιάρικα, αφού εξάλλου κοντράκιας δεν είμαι και σαν επιδόσεις σίγουρα το αμάξι δεν το πάω καν στα 5/10 του! Βέβαια πάντα θέλουμε παραπάνω αλογατάκια!!!

    Σίγουρα στη μία περίπτωση μιλάμε για άλλο αυτοκίνητο και στην άλλη απλώς με λίγο κ@υλωτικό θόρυβο!
    Κοιταξε εγω προσωπικα ξερω 2 συνεργεια που εχουν βαλει αρκετους κομπρεσορες και πια η τοποθετηση γι αυτους ειναι ρουτινα και το εννοω.
    Οσο για τον εγκεφαλο πιο ειναι το προβλημα να παει μεχρι την Νορβηγια για προγραμματισμο και να γυρισει?
    Ολοι ετσι καναμε και μια χαρα δουλευουν μεχρι τωρα τα μοτερ με τους κομπρεσορες !!!
    Ειναι βεβαιο πως αλλο 500-800 και αλλο 5000 γι αυτο σε ρωτησα μεχρι ποσα θες να ξοδεψεις οπως και σου ειπα και ποσα θα παρεις με την καθε προσθηκη.
    Αποψη μου παντα η σπιρταδα που θες δε θα σε καλυψει και συντομα θα θες και κατι παραπανο.
    Κοντρακιας ουτε εγω ειμαι και ουτε ηταν αυτη η αιτια της βελτιωσης του Ζ3 ομως το χαιρομαι και μου κανει τα κεφια.
    Πληρωνα και ελεγα μεχρι εκει οκ φτανει και τα ιδια και τα ιδια και βαλε προγραμμα φιλτρο αντε και ενα τελικο ε δωσε και εκεντροφορους,,και γιατι οχι και χταποδι καταλυτες ελα και ενα sprint boster,,και αντε και λιγο και βαλε ..και ξεφυγαμε τελειως !!!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  6. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ρε παιδια το ξερουμε ολοι οτι τα εςς δουλευουν παρα πολυ καλα και ειναι πολυ γραμμικα και ολοι χαιρομαστε πολυ αλλα το παιδι ρωταει κατι συγκεκριμενο και αναφερει συνεχεια οτι δεν θα παει σε λυση εςς.
    Στην ερωτηση σου λοιπον εχω να σου πω οτι με ενα custom προγραμμα για να παρει λιγο νευρο το αυτοκινητο(μην περιμενεις τρελα πραγματα αλλα διαβασε και τις εντυπωσεις του ΓΙΑΝΝΗ με μια τετοια τοποθετηση) και μια λιγο πιο ελευθερη εξατμιση θα εισαι ευχαριστημενος.Οσο για το φιλτρο που λες,στη θεση σου θα το απεφευγα,γενικοτερα ολα τα bmw εχουν καλα σχεδιασμενη εισαγωγη,το πιθανοτερο το μονο που θα παρεις ειναι ηχος απο αυτο.
    Παντως γενικοτερα αν γινει η δουλεια αυτη απο υπευθυνα ατομα πτωση αποδοσης εννοειται δεν θα εχεις

  7. #17
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patras
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιταξε εγω προσωπικα ξερω 2 συνεργεια που εχουν βαλει αρκετους κομπρεσορες και πια η τοποθετηση γι αυτους ειναι ρουτινα και το εννοω.
    Οσο για τον εγκεφαλο πιο ειναι το προβλημα να παει μεχρι την Νορβηγια για προγραμματισμο και να γυρισει?
    Ολοι ετσι καναμε και μια χαρα δουλευουν μεχρι τωρα τα μοτερ με τους κομπρεσορες !!!
    Ειναι βεβαιο πως αλλο 500-800 και αλλο 5000 γι αυτο σε ρωτησα μεχρι ποσα θες να ξοδεψεις οπως και σου ειπα και ποσα θα παρεις με την καθε προσθηκη.
    Αποψη μου παντα η σπιρταδα που θες δε θα σε καλυψει και συντομα θα θες και κατι παραπανο.
    Κοντρακιας ουτε εγω ειμαι και ουτε ηταν αυτη η αιτια της βελτιωσης του Ζ3 ομως το χαιρομαι και μου κανει τα κεφια.
    Πληρωνα και ελεγα μεχρι εκει οκ φτανει και τα ιδια και τα ιδια και βαλε προγραμμα φιλτρο αντε και ενα τελικο ε δωσε και εκεντροφορους,,και γιατι οχι και χταποδι καταλυτες ελα και ενα sprint boster,,και αντε και λιγο και βαλε ..και ξεφυγαμε τελειως !!!
    Μακάρι να φτάσω να έχω διαθέσιμα 6-7 χιλιάρικα για να βάλω ESS αλλά αυτό ίσως γίνει σε ορίζοντα 2 χρόνων και αν μετά θα θέλω να τα δώσω??? με το σκεπτικό ότι ήδη το αυτοκίνητο είναι 6+ χρόνων και έχει 131000 χλμ....και με τους δικούς μου ρυθμούς χρήσης σε 2 χρόνια θα έχει 185-190 χιλιάδες!!! Θα πουλιέται και αν 10 χιλιάρικα! Να του βάλω και πάνω 6-7 ακόμα??? τα οποία μάλιστα δεν θα πάρω ποτέ??

    Μετά δεν ξέρω αλλά καθαρά μηχανικά, πόσες μερες θέλει το συνεργείο να τοποθετήσει τον κομπρέσσορα και όλα τα συναφή??? Ο εγκέφαλος φαντάζομαι ότι να πάει και να έρθει θα κάνει κανά 10άρι μέρες σίγουρα...Αν κάνω λάθος διορθώσε με!

  8. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο djkostas20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να φτάσω να έχω διαθέσιμα 6-7 χιλιάρικα για να βάλω ESS αλλά αυτό ίσως γίνει σε ορίζοντα 2 χρόνων και αν μετά θα θέλω να τα δώσω??? με το σκεπτικό ότι ήδη το αυτοκίνητο είναι 6+ χρόνων και έχει 131000 χλμ....και με τους δικούς μου ρυθμούς χρήσης σε 2 χρόνια θα έχει 185-190 χιλιάδες!!! Θα πουλιέται και αν 10 χιλιάρικα! Να του βάλω και πάνω 6-7 ακόμα??? τα οποία μάλιστα δεν θα πάρω ποτέ??

    Μετά δεν ξέρω αλλά καθαρά μηχανικά, πόσες μερες θέλει το συνεργείο να τοποθετήσει τον κομπρέσσορα και όλα τα συναφή??? Ο εγκέφαλος φαντάζομαι ότι να πάει και να έρθει θα κάνει κανά 10άρι μέρες σίγουρα...Αν κάνω λάθος διορθώσε με!
    Αμα θες το βγαζεις και το πουλας το kit του ess. Σιγουρα δεν θα παρεις πισω οσα εδωσες(6-7χιλ) αλλα νομιζω και 4-5 να φυγει παλι μια χαρα θα'ναι.

    Το συνεργειο θελει 1-2 μερες, ο εγκεφαλος πανε-ελα 7-10.

  9. #19
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patras
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ακριβώς εκεί λοιπόν είναι το μεγάλο πρόβλημα ακόμα και να έβρισκα τα λεφτά!!! 10 μέρες χωρίς αυτοκίνητο είναι πάρα πολλές... Να ανέβαινα Παρασκευή Αθήνα και να έφευγα Δευτέρα-Τρίτη το πολύ ΟΚ αλλά να φύγω μία εβδομάδα+ μετά??? Λίγο δύσκολο!

    Μετά σε κάθε περίπτωση που έβγαζα τον ESS άντε πάλι η ίδια διαδικασία με επαναπρογραμματισμό εγκεφάλου σε εργαστασιακές ρυθμίσεις αν δεν το κάνουν εδώ αυτό και φυσικά πόσα θα ζητάνε... + η μηχανική δουλειά για την αφαίρεση!

    Ναι ξέρω μετά από 192 παώ κοντά στα 300 αλογάκια!!! ΤΕΡΑΣ αλλά δεν ξέρω αν θα έδινα τόσα χρήματα...Πραγματικά δεν νομίζω να τα έδινα με ελαφρά την καρδια!

  10. #20
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patras
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ξεχάστηκα να γράψω και δεν πρόλαβα και τα 5 λεπτά για να κάνω το edit....
    Μόλις μου ήρθε mail από James Bird.

    Dear Mr Liopetas,

    Unfortunately I can't offer discounts to private individuals, as it would work against our Quaife dealers.


    Αλλά μου έδωσε αριθμό τηλεφώνου με μαγαζί στη Αθήνα για να ρωτήσω καλύτερη τιμή.... Ίσως αν βρεθούμε και παραπάνω άτομα, κανα 4αρι να γλιτώσουμε κάτι!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP