Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 38

Θέμα: ως που θα παει η βενζινη?

  1. #21
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μη ξεχνάμε ότι μαζί με την τιμή της βενζίνης ανεβαίνουν και οι τιμές διαφόρων προϊόντων και υπηρεσιών (π.χ. ΔΕΚΟ). Είναι πολλαπλό το κακό.

  2. #22
    Εγγραφή
    18-05-10
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    697
    Thanked
    635
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω παντως για τις προσωπικες μου μετακινησεις σκοπευω να παρω εα ποδηλατο... σε ενα τετραμηνο θα εχω κανει αποσβεση...

    σιγα μη χρησιμοποιω το ε30 μεσα στην πολη που καιει τη μανα του και τον πατερα του... μονο για βολτες για να γουσταρω

  3. #23
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    174
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει σκεφτει καποιος οτι οχι μονο εχουμε υποστει μειωσεις μισθων-συνταξεων,αλλα ταυτοχρονα εχουν αυξηθει ολα τα λειτουργικα μας εξοδα?
    Χμ,λες αφου το χουμε υποστει να μην το σκεφτηκαμε κιολας;
    Χαμος γινεται! Το 10¤ πλεον ειναι το νεο κερμα οπως εχει παει το θεμα.
    Απορω γιατι το 2¤ δεν ηταν χαρτονομισμα.Χωρις πλακα.
    Μηπως βασικα ολα ειναι ηδη κανονισμενα;
    Ξερω ακουγομαι σα ******ς με ορισμενες θεωριες συνομωσιας,
    αλλα γιατι σε τελικη αναλυση τιποτα μα τιποτα δεν αποδεικνυεται τυχαιο σ αυτο τον κοσμο;!;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανενας δεν εχει αντιδρασει..ολα εχουν περασει ετσι...απλα...με λιγες διαδηλωσεις που η τηλεοραση φροντισε να αποκρυψει...με λιγες συγκρουσεις οπου η τηλεοραση φροντισε να θαψει την αστυνομια(ξεχνωντας οτι η αστυνομια ειναι το εκαστοτε κρατος)και βεβαια με τα οζ dvd της τζουλιας και της μαριαννας(ωραιοτατα και τα δυο..τα...ευχαριστηθηκα..)
    τι συμβαινει?μηπως τελικα εχουμε λεφτα?γιατι αραγε μνο η δικη μου τσεπη πλεον δεν αντεχει να βαζει βανζινη και εχω κοψει τις επισκεψεις στη μανα μου και στο πατερα μου?εννοειτε και ολες τις εξοδους μου..
    ολοι γκρινιαζουν αλλα τα μπουζουξιδικα ειναι φισκα...οπως και οι καφετερειες...(οι ακριβες γιατι οι φθηνες δεν εχουν δουλεια καθολου)
    τελικα εχουμε καταλαβει τι συμβαινει?
    Συμφωνα με ενα αρθρο στην Καθημερινη προσφατα,τα ιδια ατομα που βγαζουν 600-700¤ τον μηνα εινα αυτα που βγαινουν και κανουν το σκατο τους παξιμαδι προκειμενου να τα σπασουν καπου το Σαββατο και να δωσουν οτι μαζεψαν σε καθε τυχαιο που τους χρεωνει τα ιδια με πριν (μπουζουκια μπαρακια και λοιπες σκυλοκαταστασεις ή μη).
    Κριμα,αλλα καλυτερα για μας που ξοδευουμε λεφτα για να παμε καμμια βολτα εξοχη ειτε μεσα ειτε λιγο εξω απο Αττικη!
    Εκει ερημια εχει και περνας και καλυτερα γιατι μπορεις και να ανταλλαξεις και καμμια κουβεντα με οποιον/οποια εισαι παρεα!
    Ν.

    ΥΓ.Οσον αφορα τα θυματα που χρυσοπληρωσαν BMW και τωρα δεν μπορουν να την χαρουν,ας σκεφτουν το απλο!
    Τουλαχιστον αν δεν την κυκλοφορουν και μειωσουν ετσι τα εξοδα τους,δεν θα τους τα παρει πισω η τραπεζα!
    Οι αλλοι,που εκανα τα κουμαντα τους,μια χαρα το πανε βολτα!

  4. #24
    850 CSI Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρίσκεις βενζίνη με 1,41 ευρώ το λίτρο ;;; ....Που ;;;
    Eγω στη σαλλονικη εβαλα σημερα 1,40.7 για την ακριβεια 100 μετρα πανω απ'το γηπεδο του μακεδονικου Ευκαρπια.

  5. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συμφωνα με τα επισημα στοιχεια η καταναλωση μειωθηκε σε ποσοστο 25% μετα την επιβολη των νεων μετρων...που σημαινει να υπολογιζουμε γυρω στο 35-40% μιας και σιγα μην δωσουν τα πραγματικα στοιχεια.
    Στο χερι μας ειναι να ακυρωσουμε στη πραξη και τα νεα μετρα αλλα και την αισχροκερδεια στην αγορα καυσιμων... ηδη οι εταιρειες αρχισαν τις προσφορες οι οποιες στο επομενο διαστημα θα κορυφωθουν,μη τσιμπατε να μην θησαυρισουν αλλο σε βαρος μας.
    Υπομονη και μονο καταναλωση για τις πραγματικες μας αναγκες (καυσιμα) μπας και ταρακουνηθουν λιγο,μακαρι να μπορουσαμε να συνενοηθουμε ολοι και σαν καταναλωτες να μην βαζαμε βενζινη για κανα δυο μερες,κανενας ομως, να σου πω εγω λαχταρα που θα επαιρναν,εταιρειες και υπουργεια...

  6. #26
    Εγγραφή
    18-05-10
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    697
    Thanked
    635
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λογικο ειναι να εχει πεσει η καταναλωση... οταν δεν εχεις φραγκα δε βαζεις...

    νομιζουν οτι ειμαστε μια αστειρευτη πηγη εσοδων... δυστυχως μαγκες δεν ειναι ετσι... θα κανουμε το σκατο μας παξιμαδι αλλα θα επιβιωσουμε...

    εγω προσωπικα πλεον εχω κοψει κατα 30% περιπου την καταναλωση μου ειτε κοβοντας τα μη απαραιτητα δρομολογιαειτε αλλαζοντας μεταφορικο μεσο...

    συνολικα παιζει τωρα το κρατος να βγαζει και λιγοτερα απ οτι οταν οι τιμες της βενζινης ηταν στο 1 ευρω. αλλα ειναι τοσο ζωα που ουτε το στοιχειωδες μυαλο να το σκεφτουν δεν εχουν

  7. #27
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    FAD3IN δεν εχεις καθολου αδικο σε αυτο.υπαρχουν βεβαια οι λαικες ρησεις που λενε οτι η φτωχεια θελει καλοπεραση και αλλα τετοια,αλλα σιγουρα οι προγονοι που εβγαλαν αυτο,δεν εβλεπαν τις μεσημεριανες εκπομπες με τα 19 ποντα τακουνια και το μακιγιαζ που βγαζει ματι,με το φορεματακι που κοστιζει οσο ο μισθος μου..εκει θα μας τη πουν κι ολας γιατι σε ενα βιντεο η θειτσα βγηκε εξω με τις παντοφλες(αφου δεν εχει παπουτσια τι να βαλει??)η ο πιτσιρικας που περπατουσε στο δρομο με ενα απλο μπλουζακι και οχι μπλουζακι των 90 ευρω..
    μας εχουν βαλει σε ενα τετοιο τροπο σκεψης...........
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  8. #28
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εξετάζεται και νέα αύξηση στα καύσιμα

    https://www.autotritipro.gr/news/PRE...category_id=98

  9. #29
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    174
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να δουμε που θα παει το θεμα : Φορολοφια στα αυτοκινητα - εμμεσα και αμεσα.
    Ν.

  10. #30
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όντως, τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο.
    Εγω σκεφτομαι να βαλω υγραεριο,αυτο που με αποθαρρυνει ειναι οτι καποια στιγμη θα ανεβασουν κ αυτο.Ξερω πως βαση νομου ειναι χαμηλοτερο γυρω στο 40% απο την τιμη του πετρελαιου(διορθωστε με αν κανω λαθος)αλλα εχουν μπεσα αυτοι ρε παιδια καποια στιγμη θα ανεβει κ αυτο.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP