Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Αναβάθμιση ραδιόφωνου σε Ζ4 E85

  1. #1
    Εγγραφή
    25-07-16
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    19
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αναβάθμιση ραδιόφωνου σε Ζ4 E85

    Καλησπέρα ομάδα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Με προβληματίζει το γεγονός ότι το εργοστασιακό ραδιόφωνο της Ζ4 Ε85 παίρνει μόνο Cd και σκέφτομαι να το αλλάξω. Σκέφτομαι κάτι κομψό και όμορφο με μια οθονούλα που να έχει και Aux και Usb μιας και είμαστε στο 2016 και τα Cd είναι είδος υπό εξαφάνιση.
    Δεν γνωρίζω πολλά για τον τομέα αυτό και θα το εκτιμούσα αν θα μπορούσε καποιος που ξέρει παραπάνω να μου έλεγε μια γνώμη για το αν αξιζει όλη αυτή η ιστορία και πόσο περίπου κυμαίνονται οι τιμές καθώς και καμιά πρόταση για το ποιό ραδιόφωνο αξίζει.
    ΥΓ. Μου ζήτησαν 150 ευρώ για να μου βάλουν μόνο υποδοχή για aux τα οποία μου φάνηκαν πάρα πολλά, γι αυτό και σκέφτηκα πως αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω για μια πιο ριζική αναβάθμιση.
    Παραθέτω δύο φωτογραφίες για να καταλάβετε πως περίπου το έχω φανταστεί στο μυαλό μου (τις βρήκα με ένα google search δεν βρήκα μοντέλο, τιμή κλπ από την 1η φώτο)

    Το 1ο που μου άρεσε και πιστεύω πως είναι πιο κομψό και στυλάτο


    Το 2ο είναι το εξής που απ ότι είδα πατάς ενα κουμπάκι και ξεδιπλώνει από μέσα η οθόνη αλλά ανησυχώ ότι θα εμποδίζει τον κλιματισμό (ναι το ξέρω ότι είναι σοβαρή ανυσηχία )
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos2007gr : 28-07-16 στις 15:19

  2. #2
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    η πρωτη φωτο που εχεις ποσταρει πρεπει να είναι η εργοστασιακη οθονη του Ζ4. είναι αρκετα ακριβη ως μεταχειρισμενη,αποτελειτα από πολλα επιμέρους κομματια το ολο συστημα και κοστιζει η τοποθετηση.

    το 2ο είναι οικονομικη λυση και θα σε καλυψει, ασχετα αν αισθητικα και χρηστικα είναι λιγο κατωτερο το αποτέλεσμα σε σχεση με την πρωτη επιλογή.
    υπαρχει και τριτη λυση χωρις οθονη. βαζεις dension interface, στο ντουλαπακι, συνδεεις στικακι η τηλεφωνο και παιζει ότι κομματι θες.αλλα δεν νομιζω να σου στοιχισει λιγοτερα από 150 ευρω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dark knight : 28-07-16 στις 15:51

  3. #3
    Εγγραφή
    26-02-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    481
    Thanked
    195
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    προτιμω αυτο στην πρωτη αν και κοστιζει αρκετα παραπανω...αυτο στη δευτερη φωτο ποτε δεν το χωνεψα στις bmw ειναι τελειως κακογουστο και κακασχημο και δεν ταιριαζει καθολου

  4. #4
    Εγγραφή
    10-03-16
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    13
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ταμπλετακι,αντικατασταση της μαμας οθονη.IMAG2779.jpg

  5. #5
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κατα την προσωπική μου άποψη χάλασε ολο το ταμπλό.
    Περι ορέξεως βέβαια....
    Detailing Madness

  6. #6
    Εγγραφή
    10-03-16
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    13
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τι εννοεις χαλασε..?? δεν αλλαξε κατι.εφυγε η μαμα οθονη που ειναι για τα μπαζα κ στη θεση της μπηκε tablet κ συνδεση με obd κ πολλα ακομα...

  7. #7
    Εγγραφή
    10-03-16
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    13
    Rides
    0

  8. #8
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Αυτο ακριβως εννοει. Οτι χαλασε η εργοστασιακή οψη που έκανε sign off ο Anders Warming

  9. The Following User Says Thank You to gnx For This Useful Post:

    stef (18-05-17)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP