Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: Aποκατασταση εσωτερικου BMW E36 coupe

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    18-07-16
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    30
    Rides
    1

    Προεπιλογή Aποκατασταση εσωτερικου BMW E36 coupe

    Καλσπερα πριν απο 2 περιπου εβδομαδες ηερθε στα χερια μου ενα Ε36 Coupe κατασκευης του 1996 το αυτοκινητο ειναι πολυ καλα συντηρημενο χωρις σαπια κλπ αλλα σε καποια σημεια στο εσωτερικο δειχνει τα χρονια του με το γνωστο και συνηθες οπως εχω καταληξει προβλημα τον ξεκολλημενων υφασματων οπου αυτα υπαρχουν. Επειδη καθε φορα που μπαινω μεσα στο αυτοκινητο με ενοχλουν αφανταστα ολα αυτα τα χαλαρα η κρεμασμενα υφασματα σκοπευω να αποκαταστησω ολες τισ φθορες που προηλθαν απο τον χρονο χρηση και την φυσιολογικη φθορα. Το αυτοκινητο δεν το οδηγω γιατι πραγματικα μετα απο καποιες αναγνωριστικες βολτες μετα την μεταβιβαση και ασφαλιση του δεν ηθελα να κανω ουτε μετρο χωρις πρωτα να ειναι μεσα οπως πρεπει να ειναι. Δεν εχω σκοπο να προχωρησω σε Custom κτασκευες η κατι το διαφορεετικο απο αυτα που ειχε απο το εργοστασιο το αυτοκινητο καθως δεν μαρεσουν ολα αυτα και θεωρω την επιλογη των χρωματων του εργοστασιου την ασφαλεστερη επιλογη,τωρα αν το υφασμα του ουρανου δεν εχει ακριβως την ιδια υφη με το εργοστασιακο δεν θα χασω τον υπνο μου αλλα θελω να ειναι οσο το δυνατον πιο κοντα στο εργοστασιακο υλικο αν οχι ιδιο ακριβως. Σκεφτηκα να προσπαθησω να καταγραψω σε φωτο την προοδο των εργασιων και να φτιαξω εναν οδηγο αφαιρεσης και τοποθετησης εξαρτηματων για καποιον που θελει να ασχοληθει. Να διυκρυνησω οτι η εκ νεου τοποθετηση υφασματων θα γινει απο επαγγελματια ταπετσερη οπου ειδα πρωτα δουλειες του συγκρινα τιμες και εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο αυτα που ειδα μπορει να μην μπορεσω να εχω υλικο απο την τοποθετηση των νεων υφασματων αλλα θα καταγραψω ολο το εγχειριμα αφαιρεσης και τοποθετησης εξαρτηματων. Ξεκινωντας απο αυριο το πρωι!!!
    Συγνωμη για το μακροσκελες ποστ εχω την ταση να τα λεω αναλυτικα!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to manose36c For This Useful Post:

    aristent (23-07-16), BILL007 (24-07-16), I_MNL (22-07-16)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP