Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Vanos εξαγωγη

  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή Vanos εξαγωγη

    Μετά από σήμα στο καντράν,(κίτρινη μηχανή) πήγα στο συνεργείο για έλεγχο και μου έδειξε βαλβίδα στην εξαγωγή vanos.Αλλαξαμε την βαλβίδα από εξαγωγή στην εισαγωγή έτσι ώστε αν ξαναναψει σήμα στο καντράν(πορτοκάλι μηχανή) και δείξει για βαλβίδα στην εισαγωγή vanos, τότε όλα καλά θέλει ή βαλβίδα αλλαγή, κόστος περίπου στα 100 ευρώ.Το αμάξι έχει κάνει 16 χιλ. χιλ μέτρα και θα άλλαζα τα λάδια και φίλτρο.και μου είπαν πιθανόν να άναψε και από τα λάδια γιατί η στάθμη λαδιών είχε φτάσει μεταξύ min και μέση.Α υτο που με ανησύχησε ήταν ότι μπορεί να αλλάξουμε βαλβίδα και να συνεχίσει να ανάβει ένδειξη στο καντράν (κίτρινη μηχανή) και τότε πάμε για κάποιο γρανάζι πιθανό,θα ανοιχτεί ή μηχανή και το κόστος θα ξεφύγει.Στην ερώτηση μου γιατί να έχει προκληθεί κάποια βλάβη μέσα στην μηχανή,η απάντηση ήταν ότι αργω να αλλάξω τα λάδια.Απο την πλευρά μου τους απάντησαν ότι πάντα τα άλλαζα μεταξύ 14 και 16 χιλ.χλμετρα. πολύ ποιο κάτω από αυτό που λέει επίσημα ή bmw δλδη στα 30,και δεν μου απάντησαν.Μακαρι να μην είναι τίποτα, ή έστω ή βαλβίδα,γιατι πραγματικά τα έχω πάρει άσχημα.Ειμαι σχολαστικός στα service και προσέχω πάντα το αμάξι μου.Η συγκεκριμένη ένδειξη ανά βε κατά περιόδους ένα μήνα και, και έσβηνε. Πριν από ένα μήνα ειχα ξανά πάει για έλεγχο και δεν είχαν βρει κάτι και νομιζα ότι ήταν από την βενζίνη.Εχω ένα e87 σειρά ένα.

    Στάλθηκε από το Lenovo YT3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Κανει κανα τρεμοπαιγμα ο κινητηρας;;



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν το έχω παρατηρήσει.Οπως όταν ήθελε αλαγη πολλαπλασιαστές,οχι δεν κάνει.

    Στάλθηκε από το Lenovo YT3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συμπλήρωση 500 ml λάδι,μεχρι να το πάω τέλος του μήνα για σέρβις (λάδια και φιλτρο,,)και όλα καλά μέχρι στιγμής .

    Στάλθηκε από το Lenovo YT3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    173
    Thanked
    59
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μετά από αλαγη λαδιών ,όλα καλά .Δεν ξαναεδιξε τίποτα.Τελικα θέλει σχολαστική αλλαγή κάθε 10000 χλμ

    Στάλθηκε από το Lenovo YT3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP