Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27

Θέμα: Ελαστικα run flat και κιτ επιδιορθωσεις

  1. #21
    Εγγραφή
    01-04-13
    Μηνύματα
    58
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εννοω οτι η bmw βγαζεο τα αμαξια με run flat και για αυτο δεν δινει ρεζερβα! Πολλοι λογω ανεσης τα βγαζουν για συμβατικα ειναι ομως πιο ασφαλεις?! Τι θα γινει σε ενα κλαταρισμα με 100 χιλιομετρα και στις δυο περιπτωσεις?!

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #22
    Εγγραφή
    25-03-14
    Περιοχή
    Glyfada Athens
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    419
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gerasimos84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοω οτι η bmw βγαζεο τα αμαξια με run flat και για αυτο δεν δινει ρεζερβα! Πολλοι λογω ανεσης τα βγαζουν για συμβατικα ειναι ομως πιο ασφαλεις?! Τι θα γινει σε ενα κλαταρισμα με 100 χιλιομετρα και στις δυο περιπτωσεις?!

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Με βαζεις σε σκεψεις.....!
    Δηλαδη με τα αλλα αυτοκινητα που εχουν συμβατικα τι γινεται?
    Ειναι καταδικασμενοι οι ανθρωποι?
    Οταν με 100χλμ παρεις το λαστιχο στο χερι, δε νομιζω να σε σωσει το runflat..!

  3. #23
    Εγγραφή
    01-04-13
    Μηνύματα
    58
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απο βιντεακι που εχω δει στο ενα σωζεσαι στο αλλο εφερε τουμπες το αμαξι! Για να τα βαζουν λογω ασφαλειας και με λιγοτερη ανεση ισως ξερουν κατι παραπανω! Ισως παλι κανω λαθος απλα λεω κατι οπως βγαινει απο το εργοστασιο βγαινει για καποιο λογο!

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #24
    Εγγραφή
    25-03-14
    Περιοχή
    Glyfada Athens
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    419
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gerasimos84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο βιντεακι που εχω δει στο ενα σωζεσαι στο αλλο εφερε τουμπες το αμαξι! Για να τα βαζουν λογω ασφαλειας και με λιγοτερη ανεση ισως ξερουν κατι παραπανω! Ισως παλι κανω λαθος απλα λεω κατι οπως βγαινει απο το εργοστασιο βγαινει για καποιο λογο!

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Οταν το λαστιχο σου σκαει και γινεται κομματια, ο τροπος για να σωθεις ειναι να μην αφησεις το γκαζι.
    Αν πατησεις φρενο, γινεται οτι ειδες στο βιντεο που εφερε τουμπες το αυτοκινητο.
    Ουσιαστικα τα runflat σου επιτρεπουν την κινηση οτα εχεις απωλεια αερα.
    Ενω με το συμβατικο το λαστιχο γινεται πιτα, με το runflat λογω των ειδικων τοιχωματων κρατα μια ποσοτητα αερα χανοντας την προοδευτικα.
    Ετσι υποτιθεται οτι μπορεις να κανεις 150-200 χλμ. Αν το εχει καταφερει κανεις, ας μου το πει.

  5. #25
    Εγγραφή
    01-04-13
    Μηνύματα
    58
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κοιτα το τι αντιδραση θα εχει καποιος κανεις δεν ξερει ακομα και να ξερει τι πρεπει να κανει στον πανικο του κανει λαθος!ακομα και αυτο που λες για τα run flat ισως αξιζει να τα εχεις!ειναι επιπλεον ασφαλεια! Γιατι αυτο μπορει να σου τυχει στο πουθενα τρεις το βραδυ! Αν τα run flat σου δινουν τα χιλιομετρα να γυρισεις σπιτι δεν αξιζει?!

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #26
    Εγγραφή
    01-02-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    35
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ετσι ακριβως κ εγω αλλα σου τρωει το πορτ μπαγαζ, ελεγα μηπως εχει γινει η αναλογη πατεντα. εμενα η αναγκης ειναι 115 90 16

  7. #27
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tsaltinho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν το λαστιχο σου σκαει και γινεται κομματια, ο τροπος για να σωθεις ειναι να μην αφησεις το γκαζι.
    Αν πατησεις φρενο, γινεται οτι ειδες στο βιντεο που εφερε τουμπες το αυτοκινητο.
    Ουσιαστικα τα runflat σου επιτρεπουν την κινηση οτα εχεις απωλεια αερα.
    Ενω με το συμβατικο το λαστιχο γινεται πιτα, με το runflat λογω των ειδικων τοιχωματων κρατα μια ποσοτητα αερα χανοντας την προοδευτικα.
    Ετσι υποτιθεται οτι μπορεις να κανεις 150-200 χλμ. Αν το εχει καταφερει κανεις, ας μου το πει.

    Εμένα έσκασε πισινό με 160 ... εκτός απο την ένδειξη δεν έκανε κάτι άλλο .
    Φυσικά μετά απο 70 χλμ απόσταση και με ταχ. μέχρι 50 ,το λάστιχο έγινε κομμάτια (255/30/19)
    Το μόνο "κακό" ήταν οτι δεν είχε χώρο για την ρεζέρβα και αναγκαστικά την είχα μέσα στο πορτ μπαγκαζ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mark e92 : 24-07-16 στις 13:46

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP