Σελίδα 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 307

Θέμα: Μ5

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.
    Δεν ξερω εαν υπαρχει αλλο Μ5 Ε60 με 50000 χλμ που να ειναι σε ιδια κατασταση, σε καλυτερη παντως αποκλειεται καθως δεν υπαρχει το παραμικρο σημαδι μεσα-εξω, πανω-κατω, δεξια-αριστερα!!!
    Η κατασταση του αυτοκινητου ειναι πραγματικα της ταξης των 5000 χλμ και πολλα λεω!!!
    Η σκεψη για πωληση του αυτοκινητου δεν εχει να κανει καθαρα με οικονομικους λογους και κατα πόσο εχω την δυνατοτητα να ανταποκριθω.
    Ολοι μας σαφως και προσπαθουμε να περιορισουμε τα εξοδα, ειναι δυκλολο αυτες τις εποχες... να εχεις 5λιτρο για καθημερινη χρηση, αλλα εγω προσωπικα και οταν ειχα τις πινακιδες ολο τον χρονο δεν εκανα πανω απο 2000 χλμ!!!
    Πριν απο περιπου 5 μηνες ειχα εντονη πιεση απο καποιον εδω στην Πατρα να το αγορασει, ηθελε ενα καθαρο Μ5 και μου το πληρωνε 50000 ευρω, εγιναν συζητησεις επι συζητησεων αλλα στο τελος δεν το εδωσα, γιατι πιστευα και συνεχιζω να πιστευω οτι μετα θα το μετανιωσω και σιγουρα θα μου λειπει.
    Η κοροϊδια ομως που συνισταται απο καθε νεο κυβερνητικο σχημα στον χωρο του αυτοκινητου με κανει καποιες στιγμες να αναθεωρω σκεψεις και αποφασεις.
    Η τελευταια ειδικα ρυθμιση για τα τελη κυκλοφοριας με τον μηνα και ο τροπος που σκαρφιστικαν.... να την εφαρμοσουν ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι!!!

    Ας μην γραψω αλλα... για αυτο γιατι μετα μαλλον θα χρειαστει να με μπαναρω, θα παω την Τεταρτη να παρω τις πινακιδες για 3 μηνες, να τους πληρωσω για τεσσερις + το αναλογο τεκμηριο και φορο πολυτελειας και απο Σεπτεμβρη ναμαστε καλα βλεπουμε...

  2. The Following 31 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    A8hnaios (30-05-16), aristent (30-05-16), atha (09-06-16), Bazil Van Sinner (06-06-16), BILL007 (30-05-16), Bitz (30-05-16), chrisgiapz3 (01-06-16), dafidack (02-06-16), Dimimav (30-05-16), doctore (30-05-16), E60_Arkadia (31-05-16), farmgeo (30-05-16), freddys (31-05-16), gant (31-05-16), giannis z3 (06-06-16), GM6 (03-06-16), Kazakos Garage (26-11-16), Konstantinos E60 (04-06-16), nikos valvetronic (03-06-16), nikosk81 (31-05-16), pilot (30-05-16), Prevezanos (03-06-16), Ptboul (31-05-16), skaros (30-05-16), TakisKal (31-05-16), tamtamcafe (03-09-16), turbodog (30-05-16), vagmag (30-05-16), Vasilis M3 (07-06-16), Vassilis ///M (01-06-16), wheelman (31-05-16)

  3. #12
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ο άνθρωπος που το ήθελε τώρα δεν......;

  4. #13
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είναι σχεδόν σίγουρο ότι το 3 μηνο θα σε κάνει να αναθεωρήσεις την σκέψη πώλησης.

    Όσοι γνωστοί μου πούλησαν υψηλού κυβισμού και αξίας αυτοκίνητα τα τελευταία χρόνια δεν είχανε όλοι οικονομικό πρόβλημα,απλα δεν μπορούσανε την κοροϊδία και τα είχανε να κάθονται χωρίς πινακίδες το οποίο τους οδήγησε να τα πουλήσουν μία ώρα πιο σύντομα,αν τα ευχαριστιοντουσαν δεν θα τα πουλαγανε οι περισσότεροι.
    insane in the ///Midbrain

  5. #14
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....
    Πριν απο περιπου 5 μηνες ειχα εντονη πιεση απο καποιον εδω στην Πατρα να το αγορασει, ηθελε ενα καθαρο Μ5 και μου το πληρωνε 50000 ευρω, εγιναν συζητησεις επι συζητησεων αλλα στο τελος δεν το εδωσα, γιατι πιστευα και συνεχιζω να πιστευω οτι μετα θα το μετανιωσω και σιγουρα θα μου λειπει.
    .......
    .... ωρε και να το εβλεπες με γρατζουνιες στις ζαντες-προφυλακτηρες-καπο κλπ.... και το τασακι γιοματο αποτσιγαρα......

    αμα ειναι να το δωσεις,δωστο εδω στη Λαρισα.....τζι τζι θα το χω!!!


    ΥΣ ...και επιτελους η ασπρουλα μου εκει στην Πατρα θα εχει το detailing που της αξιζει!!!

  6. The Following 3 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    Azurius (13-06-16), BILL007 (30-05-16), tasosbmw (30-05-16)

  7. #15
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Άντε κάντε την τραμπα και την διαφορα να τελειώνει,καλο προξενείο!
    insane in the ///Midbrain

  8. The Following User Says Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    aristent (30-05-16)

  9. #16
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δε πιστεύω οτι πουλάει ο Αλεξ...



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  10. #17
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδιά μην σκοτωνετε τα ακριβοπληρωμενα αυτοκίνητα σας προσπαθώντας να πεισετε τον ευατο σας οτι το κάνετε για την κοροϊδία.

    Η ίδια κοροϊδία υπάρχει στα σπίτια, στους μισθούς, στον τροπο φορολογίας γενικότερα. Υπάρχει και θα υπάρχει.
    Εκεί τι κάνετε; πουλατε τα σπίτια σας για να μην νιώθετε κοροιδα; παραιτηστε απο την δουλεια σας και γραφεστε στο ταμείο ανεργίας για να μην νιώθετε κοροιδα που ο μισός μισθός είναι κρατήσεις;

    Δεν θέλετε να νιώθετε κοροιδα; Η λύση ειναι τα μαζευουμε και σε αλλη χώρα. Ξέρω ευκολο να το λες δύσκολο να το κανεις. Για μένα αυτη ειναι η λύση απεναντι στην κοροιδια και ηδη ετοιμαζω τα παιδια μου κι ας μιλάμε με skype. Οξω απο την παράγκα. Τέλος.

    Για να ξαναγυρισουμε στο θεμα μας, αν εξακολουθεί να σας κ@υλωνει το αμάξι σας και πραγματικα ΔΕΝ υπάρχει τόσο οικονομικό πρόβλημα , ευχαριστηθειτε τα όσο μπορείτε. Αν ειναι οντως βαριδι σαφως και το πουλατε.

    Κι επειδή βλέπω γύρω μου οτι "βρέχει" αρρωστιες και δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει στην κυριολεξία, αφήστε τις μιζεριες και τις στεναχωριες κι ευχαριστηθειτε αυτά που ηδη έχετε (μην ξεχνάτε για την συντριπτική πλειοψηφία είναι όνειρα θερινής νυκτος) .
    Εγώ παντως έχω αρχίσει να το εφαρμοζω εδώ και μερικους μηνες.

  11. The Following 19 Users Say Thank You to friendgr For This Useful Post:

    A8hnaios (31-05-16), alexk (01-06-16), Alex_ (30-05-16), atha (09-06-16), chrisgiapz3 (01-06-16), GM6 (03-06-16), HLIAS - E36 (31-05-16), I_MNL (02-06-16), menios (01-06-16), merbeind (30-05-16), nik200 (30-05-16), nikosk81 (31-05-16), Panmilios (31-05-16), pilot (31-05-16), Ptboul (31-05-16), sheriff (30-05-16), Vassilis ///M (01-06-16), zaharias (01-06-16), Βασιλης (18-01-17)

  12. #18
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν και καθήμενος μιλάς ορθά!
    insane in the ///Midbrain

  13. #19
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μην σκοτωνετε τα ακριβοπληρωμενα αυτοκίνητα σας προσπαθώντας να πεισετε τον ευατο σας οτι το κάνετε για την κοροϊδία.

    Η ίδια κοροϊδία υπάρχει στα σπίτια, στους μισθούς, στον τροπο φορολογίας γενικότερα. Υπάρχει και θα υπάρχει.
    Εκεί τι κάνετε; πουλατε τα σπίτια σας για να μην νιώθετε κοροιδα; παραιτηστε απο την δουλεια σας και γραφεστε στο ταμείο ανεργίας για να μην νιώθετε κοροιδα που ο μισός μισθός είναι κρατήσεις;

    Δεν θέλετε να νιώθετε κοροιδα; Η λύση ειναι τα μαζευουμε και σε αλλη χώρα. Ξέρω ευκολο να το λες δύσκολο να το κανεις. Για μένα αυτη ειναι η λύση απεναντι στην κοροιδια και ηδη ετοιμαζω τα παιδια μου κι ας μιλάμε με skype. Οξω απο την παράγκα. Τέλος.

    Για να ξαναγυρισουμε στο θεμα μας, αν εξακολουθεί να σας κ@υλωνει το αμάξι σας και πραγματικα ΔΕΝ υπάρχει τόσο οικονομικό πρόβλημα , ευχαριστηθειτε τα όσο μπορείτε. Αν ειναι οντως βαριδι σαφως και το πουλατε.

    Κι επειδή βλέπω γύρω μου οτι "βρέχει" αρρωστιες και δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει στην κυριολεξία, αφήστε τις μιζεριες και τις στεναχωριες κι ευχαριστηθειτε αυτά που ηδη έχετε (μην ξεχνάτε για την συντριπτική πλειοψηφία είναι όνειρα θερινής νυκτος) .
    Εγώ παντως έχω αρχίσει να το εφαρμοζω εδώ και μερικους μηνες.

    Συμφωνώ απόλυτα Βέβαια εγώ μιλάω από άλλη θέση καθώς είμαι στο εξωτερικό, αλλά και εδώ τα πράγματα έχουν δυσκολίες.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.
    Δεν ξερω εαν υπαρχει αλλο Μ5 Ε60 με 50000 χλμ που να ειναι σε ιδια κατασταση, σε καλυτερη παντως αποκλειεται καθως δεν υπαρχει το παραμικρο σημαδι μεσα-εξω, πανω-κατω, δεξια-αριστερα!!!
    Η κατασταση του αυτοκινητου ειναι πραγματικα της ταξης των 5000 χλμ και πολλα λεω!!!
    Η σκεψη για πωληση του αυτοκινητου δεν εχει να κανει καθαρα με οικονομικους λογους και κατα πόσο εχω την δυνατοτητα να ανταποκριθω.
    Ολοι μας σαφως και προσπαθουμε να περιορισουμε τα εξοδα, ειναι δυκλολο αυτες τις εποχες... να εχεις 5λιτρο για καθημερινη χρηση, αλλα εγω προσωπικα και οταν ειχα τις πινακιδες ολο τον χρονο δεν εκανα πανω απο 2000 χλμ!!!
    Πριν απο περιπου 5 μηνες ειχα εντονη πιεση απο καποιον εδω στην Πατρα να το αγορασει, ηθελε ενα καθαρο Μ5 και μου το πληρωνε 50000 ευρω, εγιναν συζητησεις επι συζητησεων αλλα στο τελος δεν το εδωσα, γιατι πιστευα και συνεχιζω να πιστευω οτι μετα θα το μετανιωσω και σιγουρα θα μου λειπει.
    Η κοροϊδια ομως που συνισταται απο καθε νεο κυβερνητικο σχημα στον χωρο του αυτοκινητου με κανει καποιες στιγμες να αναθεωρω σκεψεις και αποφασεις.
    Η τελευταια ειδικα ρυθμιση για τα τελη κυκλοφοριας με τον μηνα και ο τροπος που σκαρφιστικαν.... να την εφαρμοσουν ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι!!!

    Ας μην γραψω αλλα... για αυτο γιατι μετα μαλλον θα χρειαστει να με μπαναρω, θα παω την Τεταρτη να παρω τις πινακιδες για 3 μηνες, να τους πληρωσω για τεσσερις + το αναλογο τεκμηριο και φορο πολυτελειας και απο Σεπτεμβρη ναμαστε καλα βλεπουμε...

    Αλέξη σε παρακαλώ σκέψου το ξανά! Ακόμα θυμάμαι όταν άνοιξες την πόρτα και το φωτάκι της είναι με το σχήμα Μ, καμμιά σχέση με τα άλλα. Όπως και το εσωτερικό του. Δεν έχω δει ούτε Αγγλία καλύτερο από το δικό σου, το οποίο τολμώ να πω είναι one of a kind και δεν θα ξαναγίνει.
    Αν ποτέ το πουλήσεις, είναι σαν να ξεπουλάς ένα μέλος της οικογένειάς σου.
    Αδιαφόρησε για την κυβερνητική κοροϊδία, δεν αξίζει κανείς τους. ΌΛΟΙ είναι ίδιοι ΠΑΝΤΟΥ σε ΟΛΑ τα κράτη. Ζήσε τη ζωή σου με το αγαπημένο σου αυτοκίνητο! Το ξέρεις ότι θα το μετανιώσεις αλλιώς

    Κι όσο για τις εκλογές....vote with your feet που λένε κι εδώ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I_MNL : 02-06-16 στις 21:05
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  14. #20
    Εγγραφή
    02-11-14
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    94
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για το εξωτερικο που αναφερθηκε εξαρτάται και από την κατασταση του καθενος αλλου δεν υπαρχει χωρα που δεν εχει προβλήματα ειδικα αν εισαι ξενος εκει με την οικογενεια μακρια...τα αυτοκίνητα είναι το λιγοτερο...

  15. The Following 2 Users Say Thank You to wantone For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (06-06-16), I_MNL (02-06-16)

Σελίδα 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP