Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 38 από 38

Θέμα: Αγορα BMW X5 4.6is, 2003

  1. #31
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή


  2. #32
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    X3 είναι πιο μαζεμένο και κινείται καλύ καλύτερα στην Αθήνα.
    Χ3 είναι ελαφρύτερο & με τον κινητήρα Ν52 πάει μακράν καλύτερα από τον Μ54 στο βαρύ αμάξωμα του Χ5
    Χ3 είναι κατά μέσο όρο πιο "φρέσκα" από τα αντίστοιχα Χ5 (εκτός αν πας σε Ε70 που ξεφεύγεις σε τιμή)
    Τέλος το Χ3 δεν "χτυπάει" τόσο στο μάτι όσο το Χ5 Ε53
    Μετά απο όλα αυτά δεν είναι τυχαίο που τα Χ3 κρατάνε καλύτερα τιμή.


    Οσο κυκλοφορησα Αθηνα με το Χ5 δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα με το μεγεθος(παγκρατι 6 χρονια)
    Επισης ποτε δεν καταλαβα να λειπει δυναμη απο το Χ5(αυτο βεβαια ειναι υποκειμενικο)
    Προφανως εσενα στεφ σου αρεσει περισσοτερο το Χ3 γιαυτο το χεις κιολας οπως και μενα τοΧ5 ,αυτο βεβαια δεν αναιρει οτι και τα δυο μοντελα ειναι παρα πολυ καλα οχηματα(προσωπικη μου αποψη παντα)
    Για να ενημερωσω λοιπον το παιδι που ανοιξε το ποστ και να ειμαστε και λιγακι ον τοπικ η προσωπικη μου εμπειρια στο θεμα ζημιων ειναι μηδαμινη γιατι δεν μου χει βγαλει σχεδον τπτ.
    Ενα καμμενο πυκνωτακι στην μοναδα του ραδιοφωνου(πολυ φθηνη αλλα σπαστικη επιδιορθωση μεχρι να βρεθει η πηγη του κακου) αλλαγη στην φλατζα του εκκεντροφορου(στα 290000χλμ)
    Βεβαια η συντηρηση του ειναι ευλαβικη

  3. The Following 2 Users Say Thank You to mitsos_chania For This Useful Post:

    Panagiotise46 (26-03-16), vagmag (26-03-16)

  4. #33
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο κυκλοφορησα Αθηνα με το Χ5 δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα με το μεγεθος(παγκρατι 6 χρονια)
    Επισης ποτε δεν καταλαβα να λειπει δυναμη απο το Χ5(αυτο βεβαια ειναι υποκειμενικο)
    Προφανως εσενα στεφ σου αρεσει περισσοτερο το Χ3 γιαυτο το χεις κιολας οπως και μενα τοΧ5 ,αυτο βεβαια δεν αναιρει οτι και τα δυο μοντελα ειναι παρα πολυ καλα οχηματα(προσωπικη μου αποψη παντα)

    Καταρχάς το Χ3 δεν το θεωρώ και το ομορφότερο αμάξι μεταξυ μας... Ίσα ίσα θα έλεγα...
    Μιλάω από άποψης πρακτικότητας, επιδόσεων (συγκρίνοντας τα αντίστοιχα πάντα μοντέλα) και "φρεσκάδας" σαν αμάξι συγκρινόμενο πάντα με το Ε53 με το οποίο φυσικά δεν έχω κανένα απολύτως θέμα...
    Το ότι υπάρχουν άπειρα Χ5 στο car μου θυμίζει την Ελλάδα μιας άλλης εποχής που δεν πρόκειται να ξαναβιώσουμε!
    Detailing Madness

  5. #34
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/7504906/

    Εαν εφτανε στα 15k ειναι ενα πολυ πολυ καλο deal... (οχι πως δεν ειναι και στα 18k)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blacktan : 26-03-16 στις 22:24

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Blacktan For This Useful Post:

    A8hnaios (26-03-16), Panagiotise46 (26-03-16), vagmag (26-03-16)

  7. #35
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δημήτρη το ότι μιλάς από προσωπική εμπειρία το θεωρώ πολύ σημαντικό και επιβεβαιώνει και αυτό που ήξερα και εγώ μέχρι τώρα ότι σε γενικές γραμμές είναι αυτοκίνητα που δεν βγάζουν ζημιές εφόσον τα συντηρείς όπως πρέπει.

    Μακάρι να μπορούσα να πάω στο επόμενο (σαν το Link που έδωσε ο blacktan), αλλά δυστυχώς είναι πολύ πάνω από τα όρια μου. Ήδη με Ε53 θα είμαι οριακά σε αγορά, τέλη κυκλοφορίας κλπ και ακόμα δεν ξέρω και αν θα καταλήξω τελικά σε αυτό (μόνο αν είναι καλοσυντηρημένο και δεν θέλει τίποτε).

  8. #36
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Smile

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Blacktan Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/7504906/

    Εαν εφτανε στα 15k ειναι ενα πολυ πολυ καλο deal... (οχι πως δεν ειναι και στα 18k)
    Αυτό το χαλβαδιάζω κ γω...



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  9. The Following User Says Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    Blacktan (27-03-16)

  10. #37
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Άντε μετά από αυτό τo link να πάω να δω το Ε53.... Θα μου φαίνεται μούφα!


  11. The Following User Says Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    Blacktan (27-03-16)

  12. #38
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έτσι εγκυλοπεδικά είπα να γράψω ένα update σχετικά με το 4.6is. Είχα κλείσει ραντεβού την Πέμπτη να το πάω για έλεγχο, όμως το αυτοκίνητο πουλήθηκε σήμερα σε κάποιον ο οποίος πιθανόττατα το πήρε χωρίς να το ελέγξει. Ας ελπίσουμε να του βγει καλό.
    Η έρευνα συνεχίζεται....

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    A8hnaios (29-03-16), aristent (29-03-16), BILL007 (30-03-16), Blacktan (29-03-16)

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP