Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 38

Θέμα: Αγορα BMW X5 4.6is, 2003

  1. #21
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν τα αγνοώ, αλλά επί της ουσίας είναι πιο ψηλά σε τιμή από τα X5. Από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα, όσοι έχουν Χ5, έχουν τη διάθεση να κατέβουν αρκετά από την αρχική τους τιμή. Στα Χ3 που τουλάχιστον είδα εγώ, οι τιμές ήταν ακατέβατες και τελικά πιο ψηλά από το Χ5 (ήταν ιδιώτες).

  2. #22
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παναγιωτη πηγαινε να το δεις απο κοντα και να το κανεις εναν ελεγχο,δεν χανεις τιποτα,αν δεν σου κανει δεν το παιρνεις.Τοσο απλα.
    insane in the ///Midbrain

  3. The Following User Says Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    Panagiotise46 (26-03-16)

  4. #23
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Χ3 2.5si - 3.0 - 3.0si γιατί τα αγνοείς αν επιτρέπεται;
    Λόγω χώρου;
    Και θα συμφωνησω με τον Μαρκο ,
    Με 14-15κ παιρνεις αστερι (θεωρητικα) Χ3 2.5lt που και πιο φρεσκο θα ειναι (2005-2007) και σκυλι κινητηρα εχει και λιγοτερα θα καιει και πιο καλη μεταπωλητικη δυναμη θα εχει εαν για καποιο λογο μετανοιωσεις ...
    Και ουτε κολλητος της εφοριας θα γινεις ...
    Ριξε μια ματια σε 2μισαρια Χ3 θα γοητευτεις πιστευω ...

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Blacktan For This Useful Post:

    BILL007 (26-03-16), Panagiotise46 (26-03-16)

  6. #24
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδιά ευχαριστώ. Θα πάω να το δω το 4.6. να τον συζητήσω κιόλας και επίσης ήδη έχω εντοπίσει και δύο Χ3 3.0 τα οποία θα τσεκάρω επίσης...

  7. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παντως σαν αυτοκινητα δεν εχουν καμια σχεση το Χ3 με το Χ5.Ειναι σαν να συγκρινουμε σειρα 3 με σειρα 7.Τουλαχιστον εμενα τοση μου φανηκε η διαφορα
    Επισης οτι τα Χ5 βγαζουν ζημιες απο που προκυπτει?
    Εγω εχω παραδειγμα 2 αυτοκινητων με πανω απο 250000 χλμ 3λιτρα με αεριο και τα δυο τα οποια δεν εχουν βγαλει τπτ.
    Βεβαια μπορει να ειμαι η εξαιρεση.

  8. #26
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για να ειναι δικαιη η συγκριση θα πρεπει να συγκρινεις χ3 με χ5 σαν την 3αρα με την 5αρα (οχι την 7αρα) ...

    Στον κοινο κινητηρα που μοιραζονται στα 3λτ (εαν εξαιρεσεις το θεμα των χωρων φυσικα) που ακριβως ειναι καλυτερο ενα χ5 απο ενα χ3 ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blacktan : 26-03-16 στις 14:08

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Blacktan For This Useful Post:

    kplc16 (29-03-16), mitsos_chania (26-03-16)

  10. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Blacktan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να ειναι δικαιη η συγκριση θα πρεπει να συγκρινεις χ3 με χ5 σαν την 3αρα με την 5αρα (οχι την 7αρα) ...

    Στον κοινο κινητηρα που μοιραζονται στα 3λτ (εαν εξαιρεσεις το θεμα των χωρων φυσικα) που ακριβως ειναι καλυτερο ενα χ5 απο ενα χ3 ?
    Εμενα η διαφορα τους τοση μου φανηκε.
    Εχεις εμπειρια απο τα δυο οχηματα?
    Ποιοτητα εσωτερικου πχ ειναι η μερα με την νυχτα
    Σημειωνω οτι τα ειχα και τα δυο μοντελα και ειναι και τα δυο πολυ καλα.
    Αλλα μετα το Χ5,δεν θα ξαναπαιρνα ποτε Χ3

  11. #28
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα η διαφορα τους τοση μου φανηκε.
    Εχεις εμπειρια απο τα δυο οχηματα?
    Ποιοτητα εσωτερικου πχ ειναι η μερα με την νυχτα
    Σημειωνω οτι τα ειχα και τα δυο μοντελα και ειναι και τα δυο πολυ καλα.
    Αλλα μετα το Χ5,δεν θα ξαναπαιρνα ποτε Χ3
    Δεν αντιλεγω , ειναι θεμα γουστου λοιπον ...
    Πρακτικα ομως τα 2 οχηματα στον 3λτ κινητηρα δεν εχουν διαφορες , ισα ισα θα μπορουσα να βρω 10 λογους(υποκειμενικους) για να παρει καποιος Χ3 και οχι Χ5 ...
    Εμπειρια προσωπικη εχω μονο απο Χ5 4.4 οπου επινε την μανα του ... αδυφαγος κινητηρας σε ενα σκαφος με παντελή ελλειψη οποιουδηποτε συντελεστη αεροδυναμικης ...
    Κατ εμε εαν δεν θες να οργωσεις την Ευρωπη δεν εχει λογο καποιος να παρει ενα Χ5 στα 4+ λιτρα ...

  12. #29
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    X3 είναι πιο μαζεμένο και κινείται καλύ καλύτερα στην Αθήνα.
    Χ3 είναι ελαφρύτερο & με τον κινητήρα Ν52 πάει μακράν καλύτερα από τον Μ54 στο βαρύ αμάξωμα του Χ5
    Χ3 είναι κατά μέσο όρο πιο "φρέσκα" από τα αντίστοιχα Χ5 (εκτός αν πας σε Ε70 που ξεφεύγεις σε τιμή)
    Τέλος το Χ3 δεν "χτυπάει" τόσο στο μάτι όσο το Χ5 Ε53
    Μετά απο όλα αυτά δεν είναι τυχαίο που τα Χ3 κρατάνε καλύτερα τιμή.
    Detailing Madness

  13. #30
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν μου επιτρέπεται μία γνώμη, πιστεύω ότι το X5 είναι ένα τετρακίνητο το οποίο μπορεί να κινείται γρήγορα σε ειδικές συνθήκες όπως χιόνι και βροχή. Δεν είναι βέβαια εκτός δρόμου (όποιος θέλει εκτός δρόμου παίρνει jeep), αλλά ειδικά το 4.6 is μπορεί να κινηθεί πάνω σε ψιλό χιόνι και πάγο (με χειμερινά λάστιχα) πολύ καλά και να μην κολλήσει. Το X3 μπορεί να σε πάει αλλά όχι το ίδιο. Επίσης λόγω του όγκου του, είναι πιο ασφαλές αν φύγεις από το χιονισμένο δρόμο να είσαι με Χ5, παρά με Χ3. Ακόμα κάτι που παρατηρώ είναι ότι επειδή πουλιέται και πολύ δύσκολα, ο πωλητής είναι διατεθειμένος να σου κόψει και τιμή και να σου κάνει και ευκολίες (κάτι σε εμένα απαραίτητο λόγω περιορισμένου αρχικού Budget). Για τους λόγος αυτούς κοιτάω το συγκεκριμένο μοντέλο, πέραν του ότι μου άρεσε και προσωπικά. Από εκεί και πέρα κοιτάς 4 5 πράγματα που πολύ σωστά αναφέρθηκαν σε Post εδώ (με βοήθησαν πολύ και ευχαριστώ) και αν είναι οκ το παίρνεις. Και σκάρτο να βγει τελικά, λες έχασα 8000 (δεν είναι και πολλά για ένα αυτοκίνητο που καινούριο ξεπερνούσε τα 70000). Με αυτό το σκεπτικό προχωράω και βλέπουμε.
    ΥΓ: Μίλησα τηλεφωνικά, μέσα στην εβδομάδα θα κάνω μία συνάντηση και αν είναι τα πρώτα οκ (δηλώσεις από ασφαλιστή, προκάτοχοι, book service κλπ), θα μπει μέσα για έλεγχο και βλέπουμε.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP