Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Ε36 Λαμπάκι Πορτ Μπαγκαζ

  1. #1
    Εγγραφή
    19-07-14
    Μηνύματα
    186
    Thanked
    399
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ε36 Λαμπάκι Πορτ Μπαγκαζ

    Καλησπέρα σε όλους,
    Ανοίγω αυτό το θέμα για να παραθέσω την εμπειρία μου και πού ξέρεις, ίσως φανεί χρήσιμο σε κάποιον..
    Λοιπόν, η ιστορία,
    όπως λέει και ο τίτλος είχα θέμα με το λαμπάκι του ποτρ μπαγκαζ εδώ και κανα χρόνο, ίσως και περισσότερο.. όταν άνοιγα το πορτ μπαγκαζ αυτό δεν άναβε, παρά μόνο αν το είχα ανοιχτό μέχρι τη μέση. καθ'όλη τη διάρκεια του ανοίγματος τρεμόπαιζε ή δεν άναβε καθόλου και με το που άνοιγε τέρμα παρέμενε σβηστό. Κομμένο καλώδιο λέω, ασ'το θα ασχοληθώ κάποια στιγμή μαζί του. Δεν είχα τι να κάνω σήμερα και λέω ας το πιάσω. Δύο καλώδια φτάνουν εκεί, ένα κόκκινο-άσπρο(ρεύμα) και ένα καφέ-άσπρο(γείωση). Ξεκινάω, βολτόμετρο, το του ρεύματος οκ, το της γείωσης οκ. Έλα χριστέ και παναγιά λέω, τι στο διάολο? Δοκιμάζω το διακοπτάκι να δω αν λειτουργεί (είχα ανοιγμένο ως τη μέση το πορτ μπαγκαζ ώστε να ανάβει το λαμπάκι και όταν πατούσα το κουμπί έσβηνε, όταν το άφηνα άναβε) οκ και το διακοπτάκι.
    Ανάβω τσιγάρο, πάω κάνω καφε, επιστρέφω στο αυτοκίνητο.. Να πω την αλήθεια έξυνα το κεφάλι μου κανα μισάωρο. Χτυπάω μια το πορτ μπαγκάζ, τρεμοπαίζει. Θα τρελαθούμε τελείως.. Εστιάζω το χτύπημα και φτάνω μέχρι τον πίσω δεξιά μεντεσέ που πιάνει η πόρτα του πορτ μπαγκάζ στον κώλο του αυτοκινήτου. Εκεί δεν ήθελε χτύπημα πλέον αλλά ένα ελαφρύ ακούμπημα έφτανε για να ανάψει το λαμπάκι. Παίρνω αντισκωριακό και ρίχνω στον μεντεσε (ήταν ότι πιο εύκαιρο είχα κοντά μου εκείνη τη στιγμή). Είχε αρκετή βρωμιά εκεί γύρω. Ανοιγικλείνω καμιά δεκαριά φορές το πορτ μπαγκάζ, παίρνω μωρομάντηλα, σκουπίζω, Όλα ΟΚ... Τώρα το λαμπάκι ανάβει καθ'όλη τη διάρκεια του ανοίγματος της πόρτας του πορτ μπαγκάζ και παραμένει ανοιχτό όταν φτάσει στο τέρμα...

  2. The Following 6 Users Say Thank You to VasilisG85 For This Useful Post:

    bakalos (22-03-16), BILL007 (21-03-16), isou (21-03-16), I_MNL (22-03-16), mark e92 (21-03-16), Panos 316T (22-03-16)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP