Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: SMG

  1. #1
    Εγγραφή
    10-03-16
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    13
    Rides
    0

    Προεπιλογή SMG

    Καλησπερα φιλοι μου.ειμαι καινουριος σε BMW κ ειδικα σε Ζ4 κ εχω καποιες αποριες.να πω τη πιο σοβαρη για μενα κ θα ηθελα τη βοηθεια σας.μολις πηρα μια Ζ4 3λιτρη με smg σασμαν.στο εντελως αυτοματο D1 εχω προσεξει οτι αργουν οι αλλαγες κ οταν αλλαζει η ταχυτητα (προς τα πανω,π.χ. 2,3) πριν φυγει το αυτοκινητο δινει μια αισθηση οτι καθεται,γονατιζει κ ειναι εντονο.... ετσι ειναι το φυσιολογικο του η πρεπει να κοιταξω κατι...??? το 2ο που προσεξα,ειναι οταν αλλαζω ταχυτητες απο το F1 στο κατεβασμα απο το αριστερο μερος δε κατεβαζει ταχυτητα πατωντας απο πισω προς εμενα,αλλα αντιστροφα.ετσι πρεπει να ειναι...?? ευχαριστω εκ των προτερων!

  2. #2
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλώς ήρθες.
    Επίσης κάτοχος ίδιου αυτοκινήτου και smg.
    Οι αλλαγές γίνονται και από τις δυο μεριές είτε αριστερά θες η δεξιά, με τον ίδιο τροπο. Τραβώντας προς εσένα (πίσω δηλαδη) ανεβάζεις και αντίστροφα κατεβάζεις.
    Οι αλλαγές δεν γονατίζει το αμάξι απλά θα μάθεις με τον καιρό ποτέ και πως δουλεύει το smg και θα κανείς τις αλλαγές με την πίεση γκαζιού. Θέλει χιλιόμετρα να το συνηθίσεις. Μπορείς να έχεις όμως το sport πατημένο και οι αλλαγές γίνονται άμεσα και πιο γρήγορα.
    Αυτά τα λίγα και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. Καλά χιλιόμετρα

  3. The Following 3 Users Say Thank You to merbeind For This Useful Post:

    A8hnaios (10-03-16), aristent (10-03-16), BILL007 (10-03-16)

  4. #3
    Εγγραφή
    10-03-16
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    13
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    χιλια ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου!! τρομαξα να σου πω την αληθεια..γιατι εχω οδηγησει απειρα αυτοματα...κ τετοιο στυλ αλλαγης δε μου χει ξανατυχει..οποτε sport απο αυριο! κ με το καιρο θα το μαθω...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP