Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 32

Θέμα: Δυναμομετρηση..

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή Δυναμομετρηση..

    Ξερω ξερω σας εχω βομβαρδισει με ερωτησεις...Εχω μια απορια ομως..Εσεις εχετε παει οι περισσοτεροι για δυναμομετρηση,εγω ομως για καποιο λογο φοβαμαι..Εχω βγαλει τον κοφτη και φοβαμαι μηπως το ζορισουν πολυ και μου το καψουν..Θα μου πεις τοσα κυβικα 6κυλινδρο αλλα δεν ξερω..Για πειτε μου εσεις οι γνωστικοι ξερουν τι κανουν οι ανθρωποι?

  2. #2
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    699
    Thanked
    185
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν χρειάζεται να ανησυχείς και τόσο,φτάνει να βρείς το κατάλληλο δυναμόμετρο,με το κατάλληλο άτομο,κάποια παιδιά από Αθήνα μπορούν να σε βοηθήσουν να πάς στον ποιό κατάλληλο,εάν είσαι από Θεσ/νικη στείλε μου p.m να σε βοηθήσω!!!
    ''One love three letters'' .....BMW

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δίπλα θα είσαι. Μη μασάς.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω ξερω σας εχω βομβαρδισει με ερωτησεις...Εχω μια απορια ομως..Εσεις εχετε παει οι περισσοτεροι για δυναμομετρηση,εγω ομως για καποιο λογο φοβαμαι..Εχω βγαλει τον κοφτη και φοβαμαι μηπως το ζορισουν πολυ και μου το καψουν..Θα μου πεις τοσα κυβικα 6κυλινδρο αλλα δεν ξερω..Για πειτε μου εσεις οι γνωστικοι ξερουν τι κανουν οι ανθρωποι?
    Ποιον κοφτη εχεις βγαλει???

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιον κοφτη εχεις βγαλει???
    Τώρα το είδα και εγώ, προφανώς τον έχει ανεβάσει δε νομίζω να βγάλανε κόφτη .

  6. #6

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να πιστεψω οτι τον εβγαλαν...Βασικα δεν υπαρχει λογος να βγηκε.Και αν βγηκε ειναι λαθος και φοβαμαι οτι θα υπαρχουν και αλλα λαθη στον προγραμματισμο!
    Τωρα αν απλως εχουν ανεβασει τον κοφτη αν ειναι μεχρι λογικα επιπεδα δηλαδη απο 6500 να τον εχουν παει 7000 αντε 7200...παραπανω δεν εχει κανενα απολυτως νοημα για στοκ μοτερ, θα κρεμαει.Θα ειχε νοημα αν υπηρχανκαι αλλες επεμβασεις οπως ελατηρια βαλβιδων και εκκεντροφοροι. Αν εχεις κοφτη λοιπον μεχρι τις 7000 μην φοβασαι τιποτα αν εχεις πιο πανω δεν υπαρχει και νοημα να στροφαρεις πιο πανω...θα ''βαλβιδαρει'' και θα κρεμαει

  7. #7
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπον εγω μεχρι 7000 το παω και κοφτης δεν πιανει και το αμαξι δινει λιγο ακομα...Πηγα και εκανα δυναμομετρηση και βηκαν τα εξης...208.2 αλογα στον στροφαλο και 149.9 στον τροχο...Ροπη 24κιλα(εδω μου φαινεται μικρη μαις και εργοστασιακα δινει 24.5)...Ακουω εντυπωσεις...

  8. #8
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θελω να μου πειτε και τι βλεπτε στις γραφικες γιατι δεν καταλαβαινω και πολλα..Αν ειναι καλες η οχι..

    Η πανω πανω κοκκινη ειναι τα αλογα απο κατω η ροπη μετα ιππους στον τροχο

  9. #9
    Εγγραφή
    29-12-09
    Περιοχή
    nea smyrni
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    387
    Thanked
    467
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον εγω μεχρι 7000 το παω και κοφτης δεν πιανει και το αμαξι δινει λιγο ακομα...Πηγα και εκανα δυναμομετρηση και βηκαν τα εξης...208.2 αλογα στον στροφαλο και 149.9 στον τροχο...Ροπη 24κιλα(εδω μου φαινεται μικρη μαις και εργοστασιακα δινει 24.5)...Ακουω εντυπωσεις...
    Για ποιο μοτερ μιλαμε?

  10. #10
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tassos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο μοτερ μιλαμε?
    325 e36 μοντελο 95

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP