Σελίδα 51 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 501 έως 510 από 851

Θέμα: Eπικαιρότητα-Προβληματισμοί 09/2015

  1. #501
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ δεν έχω τίποτα να χωρίσω με το δημόσιο υπάλληλο που είναι συνεπής και παρέχει σωστές υπηρεσίες. Η εμπειρία μου όμως μου λέει ότι το 1/4 περίπου είναι σωστοί. Οι υπόλοιποι παρασιτουν εις βάρος ημών και των συναδέλφων τους. Επομένως, και καθώς όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε τα λεφτά δεν τα φέρνει ο πελαργός ούτε με μαγικό τρόπο πέφτουν από τον ουρανό, ας πάνε σπίτι τους όσοι πρέπει να πάνε και να τελειωνουμε κάποτε με την ιερή αγελάδα. Στο ταμείο υγείας μου, υπάρχουν 6-7 άτομα που περνάνε χειρόγραφα τις ασφαλιστικές εισφορές γιατί δεν έχουν ηλεκτρονικό υπολογιστή ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να ήταν 2 μόνο! Τους υπόλοιπους, τους πληρώνουμε εμείς με το καθημερινό τρέξιμο μας.
    Και επειδή στοχοποιουνται συνεχώς οι ελεύθεροι επαγγελματιες και ο ιδιωτικός τομέας γενικά για φοροδιαφυγή, ας σκεφτεί ο καθένας μας πόσους γνωστούς, φίλους και συγγενείς έχει που κάνουν κρυφά δεύτερη δουλειά (πχ εφοριακοί που το απόγευμα φτιάχνουν δηλώσεις, δάσκαλοι - καθηγητές με ιδιαίτερα μαθήματα, υπάλληλοι που ανοίγουν καταστήματα στο όνομα της γυναίκας ή άλλου δικού τους, μηχανικοί του δημοσίου που χρησιμοποιουν τη σφραγίδα αλλου κλπ). Αυτοί τι ακριβώς δηλώνουν που το παίζουν και τιμητες;

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Koyotte For This Useful Post:

    LEONIDASKAL (23-04-16), Thomelef (23-04-16), vagmag (23-04-16), Ε91 (23-04-16)

  3. #502
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν φτάσουμε στο σημείο να μην πληρώνουν μισθοί και πέσουν έστω και έναντι τότε το ψυχολογικο πλήγμα στην αγορά θα είναι τεράστιο. Για άλλη μια φορά θα την φάει ο ιδιωτικός τομέας που θα κληθεί να δείξει κατανόηση. Ξέρω τι λέω μιας και σε κάθε αναμπουμπουλα βγαίνει η πιπιλα και τρώμε κάτι φεσια τρελά. Θα κλέψουν μανούλες. Όχι μόνο στο δημόσιο αλλά και στον ιδιωτικό τομέα. Η αξιολόγηση πρέπει να κλείσει και μετά να γι ει ξεκαθαρισμα. Αλλά ποιος θα το κάνει αφού ο Συριζα είναι ένα κόμμα που ο κρατισμος και το υπαλληλικι ξεπερνά ακόμα και το ΠΑΣΟΚ του 80.

    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  4. The Following User Says Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    vagmag (23-04-16)

  5. #503
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ενα πράγμα δεν καταλαβαίνω γιατί να πληρώνω σε φόρους το 70 τής εκατό του καθαρού εισοδήματος μου και ουσιαστικά να πληρώνω την επιβίωση των κρατικοδιαιτων. Πολύ σωστά αναφέρθηκε πως το δημόσιο πληρώνεται αποκλειστικά από τον ιδιωτικό τομέα. Όσοι λοιπόν περισσεύουν δρόμο. Ας ανοίξουν και αυτοί κάνα μαγαζακι να δουν τη γλυκά

    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  6. The Following User Says Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    vagmag (23-04-16)

  7. #504
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έκλεισε η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ, 450 έμειναν χωρίς δουλειά και δεν τρέχει κάστανο. Αν απολυθούν 450 από το Δημόσιο θα καεί το σύμπαν...Γι' αυτό θα συνεχίσεις να πληρώνεις όχι 70 αλλά 120%, φίλε Λεωνίδα...

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Koyotte For This Useful Post:

    LEONIDASKAL (23-04-16), NassosMan (24-04-16), Panmilios (26-04-16), vagmag (23-04-16)

  9. #505
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Unhappy

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    α.

    Αν λοιπον ερθει αυτη η μερα οπου το δημοσιο θα πει παρτε 300 400 500 και βλεπουμε οταν θα εχουμε, τοτε ισως να καταλαβουν ποιος τους πληρωνει και ποιον θα επρεπε να προσεχουν.
    Δε βλεπω να ερθει αυτη η μερα ποτέ.... Θα κανει τα αδυνατα δυνατα να μη καταγραψει κ επισημα πιστωτικο γεγονος..

    Δανεικα θα παρει με 30% επιτοκιο απο τις αγορες....

    Και αν γινει λεω αν ποιος θα φταιει;;; θα βγει παλι η ''πιπιλα''που λεει και ο Λεω..

    Οι ξενοι φταιν οι επαρατοι δανειστες κτλ κτλ που προκαλεσαν ασφυξια, και αλλα φαιδρα

    Εδω το ιδιο λεν ακομα για τα c.c

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη A8hnaios : 23-04-16 στις 12:57



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    LEONIDASKAL (23-04-16), vagmag (23-04-16)

  11. #506
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια είναι ότι δεν τους καίγεται καρφί για τους 450 τής ηλεκτρονικής. Της καθαρηστριες τις κάνανε σημαία του αγώνα. Την δε ΕΡΤ που δεν βλέπεται, ακόμα πιο πολύ, και πληρωνε μ@λ@κ@, κοροιδο επαγγελματία κλέφτη, φοροφυγα.

    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  12. The Following User Says Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    vagmag (23-04-16)

  13. #507
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κοινώς... και κερατάς και δαρμενος που λένε...... Ελλάδα καληνύχτα και τα παιδιά σου στη Βουλγαρία να κάνουν άλλους μάγκες

    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  14. The Following 2 Users Say Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    Koyotte (23-04-16), vagmag (23-04-16)

  15. #508
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πάμε για τέταρτο;

    Στα 4 που λέει κ ο κατακαημένος..



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  16. #509
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θέλω να κραζω το γείτονα μου επίσης, το μέγα αριστερό(ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΆ ΣΤΑ ΚΆΓΚΕΛΑ) που όταν πήγα να του κόψω απόδειξη επαναστατησε μην τυχόν και πληρώσει ΦΠΑ. Εεεεεεεε μια ζωή κρατικοδιαιτος αυτοί εξερουνται. Στα πούπουλα ακόμα και τωρα στο Παρά ένα δεν αλλάζει συνήθεια
    Εγώ όμως είμαι φοροφυγας γιατί τα περνώ μαύρα όπως με κατηγόρησε προ μιας ώρας. Ρε κάτι μυαλά !!!!!!! Αυτός δεν πληρώνει ΦΠΑ εγώ του φταιω



    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  17. The Following 3 Users Say Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    ghost-rider (24-04-16), mikegr (23-04-16), NassosMan (24-04-16)

  18. #510
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είχε και απαίτηση, να συμπληρώσω, να το μοιραστούμε το ΦΠΑ τώρα που είναι κρίση. Άκου ρε κάτι μυαλά κρατικοδιαιτα


    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

Σελίδα 51 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP