Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: Θεσσαλονίκη - Μιλάνο οδικώς ΒΟΗΘΕΙΑ

  1. #11
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο πολύ με ανησυχεί το Σερβία - Ελλάδα. Πηγαίνεις μέσω Σκοπίων ; Τι αντιμετωπίζεις στα σύνορα ;;;; Έχει σχέση το Κόσοβο ;
    Μήπως αποτελεί επιλογή το Σερβία - Βουλγαρία - Ελλάδα ;
    Θα περάσεις απο ΠΓΔΜ και θα μπεις Σερβία, θα τη διασχίσεις και θα μπεις Κροατία. Μπορείς να πας και απο Κόσοβο αλλά δεν είναι ανάγκη γιατι θα μπλέξεις.
    Στις άλλες χώρες ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα δε θα έχεις.

    Δες και το www.viamichelin.com θα σε βοηθήσει πολύ

    Οι δρόμοι είναι καλοί, μην έχεις πολυ αλκοολ στο πορτπαγκαζ και στο βρουν, να έχεις ψηλά μισό και 1 Ευρω για τα διόδια ώστε να μην αλλάξεις λεφτά σε Σερβία και Σκόπια (ενας Θεός ξέρει αν είναι δεκτές πιστωτικές) αν και θα σε κλέψουν λίγο στην ισοτιμία, προαιρετικά να έχεις 10ευρο μέσα στο διπλωμα σου (αν θες να ρωτήσεις γι αυτο στείλε pm)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bimmer-corfu : 09-09-15 στις 20:16
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  2. The Following 2 Users Say Thank You to bimmer-corfu For This Useful Post:

    vagmag (09-09-15), wheelman (09-09-15)

  3. #12
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κόσοβο είχα περάσει πέρυσι για να πάω Σερβία. Πληρώσαμε μια κάρτα στην είσοδο 40 ευρώ που ήταν κάτι σαν ασφάλεια γιατί δεν ισχύει η πράσινη κάρτα.
    Δεν ήταν κάτι τρομερό από άποψη μη ασφαλές απλά χάλια δρόμος (μια ευθεία διπλής κατεύθυνσης) που δεν αξίζει να τον περάσεις λόγω ταλαιπωρίας. Σκοπιά είχανε καλή εθνική πάντως κάτι που μου είχε κάνει εντύπωση.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to merbeind For This Useful Post:

    bimmer-corfu (10-09-15), vagmag (09-09-15)

  5. #13
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    προαιρετικά να έχεις 10ευρο μέσα στο διπλωμα σου (αν θες να ρωτήσεις γι αυτο στείλε pm)
    Ακρίβυνε η ταρίφα? χαχαχαχα

  6. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    freddys (10-09-15)

  7. #14
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κόσοβο είχα περάσει πέρυσι για να πάω Σερβία. Πληρώσαμε μια κάρτα στην είσοδο 40 ευρώ που ήταν κάτι σαν ασφάλεια γιατί δεν ισχύει η πράσινη κάρτα.
    Δεν ήταν κάτι τρομερό από άποψη μη ασφαλές απλά χάλια δρόμος (μια ευθεία διπλής κατεύθυνσης) που δεν αξίζει να τον περάσεις λόγω ταλαιπωρίας. Σκοπιά είχανε καλή εθνική πάντως κάτι που μου είχε κάνει εντύπωση.
    Αν δεν τον περάσεις , μπορείς να μπρος Σερβία από Σκοπια , χωρίς να μπεις καθόλου στο Κόσοβο ;

  8. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ο δρόμος του θεού είναι ένας. ....Μην τον μπερδεύεται με το Κόσοβο. ...

    Θεσσαλονίκη -Σκόπια -Σερβία -Κροατία -Σλοβενία -Ιταλία.

  9. The Following 5 Users Say Thank You to scania124 For This Useful Post:

    A8hnaios (10-09-15), atha (10-09-15), Konstantinos E60 (10-09-15), nikos valvetronic (11-09-15), vagmag (10-09-15)

  10. #16
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν τον περάσεις , μπορείς να μπρος Σερβία από Σκοπια , χωρίς να μπεις καθόλου στο Κόσοβο ;
    Ναι μπορείς
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  11. The Following User Says Thank You to bimmer-corfu For This Useful Post:

    vagmag (10-09-15)

  12. #17
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κόσοβο είχα περάσει πέρυσι για να πάω Σερβία. Πληρώσαμε μια κάρτα στην είσοδο 40 ευρώ που ήταν κάτι σαν ασφάλεια γιατί δεν ισχύει η πράσινη κάρτα.
    Δεν ήταν κάτι τρομερό από άποψη μη ασφαλές απλά χάλια δρόμος (μια ευθεία διπλής κατεύθυνσης) που δεν αξίζει να τον περάσεις λόγω ταλαιπωρίας. Σκοπιά είχανε καλή εθνική πάντως κάτι που μου είχε κάνει εντύπωση.
    Μακάρι, εγώ είναι χρόνια που είχα πάει, όταν είχαν πρωτο ανεξαρτητοποιηθεί...
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  13. #18
    Εγγραφή
    24-02-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    1189
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βαγγέλη, πολυ ωραίο ταξιδάκι θα κανείς, ζηλεύω, έχω να ταξιδέψω έτσι χρόνια.
    Για εμένα η άποψη μου είναι
    Ευζώνους, Κουμάνοβο (σκοπια), Βελιγράδι, Ζαγκρεμπ, Λιουμπλιάνα, γκοριτσια (σύνορα Σλοβενία-Ιταλία) τριεστι, Βενετία με ενα στοπ για βολτούλα και μετά μιλανο. Απο Σλοβενία μέχρι Βενετία θα έχεις μια πανέμορφοι διάδρομοι μέσα σε βουνά, απίστευτο τοπίο.

    Τι να προσεχείς:
    Τσιγάρα κούτες, αλκοόλ κτλ μπορεί να σε κάνουν κανένα έλεγχο στα σύνορα κ να φας πρόστιμο, νομιζο επιτρέπεται 2 πακέτα τσιγάρα το άτομο
    Σκοπια, Σερβία κάνε να έχεις μερικά 5ευρα κ δεκαευρα για καμια μίζα αν τρέχεις στους δρόμους τους, συνήθως με αυτοκίνητα με ελληνικές πινακίδες δεν πειράζουν όσο τους ξένους με γερμανικές κ Σουηδίκες πινακίδες
    Να θυμηθείς πριν περάσεις τα σύνορα για Σλοβενία να σταματήσεις να αγοράσεις το περίφημο Vigniete που είναι ο φόρος τους για τους δρόμους που έχουν αντί για διόδια
    Μπενοντας Ιταλία περνεις ενα εισιτήριο στα προτα διόδια που συναντάς και πληρονεις τη διαδρομει που έκανες στη πόλη / χωριό που θα σταματήσεις, για αυτό πρόσεχε μην το πετάξεις το εισιτήριο Χαχαχα έχει γίνει για αυτό το λέω

    Ελπίζω κ εγώ με τα απλά μου λόγια να σε βοήθησα λιγο με τη διαδρομή

    Και καλό κ όμορφο ταξίδι να έχεις

  14. The Following 9 Users Say Thank You to costask2 For This Useful Post:

    A8hnaios (10-09-15), bimmer-corfu (10-09-15), Konstantinos E60 (10-09-15), nikos valvetronic (11-09-15), pilot (10-09-15), Ptboul (10-09-15), scania124 (10-09-15), vagmag (10-09-15), wheelman (10-09-15)

  15. #19
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο costask2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαγγέλη, πολυ ωραίο ταξιδάκι θα κανείς, ζηλεύω, έχω να ταξιδέψω έτσι χρόνια.
    Για εμένα η άποψη μου είναι
    Ευζώνους, Κουμάνοβο (σκοπια), Βελιγράδι, Ζαγκρεμπ, Λιουμπλιάνα, γκοριτσια (σύνορα Σλοβενία-Ιταλία) τριεστι, Βενετία με ενα στοπ για βολτούλα και μετά μιλανο. Απο Σλοβενία μέχρι Βενετία θα έχεις μια πανέμορφοι διάδρομοι μέσα σε βουνά, απίστευτο τοπίο.

    Τι να προσεχείς:
    Τσιγάρα κούτες, αλκοόλ κτλ μπορεί να σε κάνουν κανένα έλεγχο στα σύνορα κ να φας πρόστιμο, νομιζο επιτρέπεται 2 πακέτα τσιγάρα το άτομο
    Σκοπια, Σερβία κάνε να έχεις μερικά 5ευρα κ δεκαευρα για καμια μίζα αν τρέχεις στους δρόμους τους, συνήθως με αυτοκίνητα με ελληνικές πινακίδες δεν πειράζουν όσο τους ξένους με γερμανικές κ Σουηδίκες πινακίδες
    Να θυμηθείς πριν περάσεις τα σύνορα για Σλοβενία να σταματήσεις να αγοράσεις το περίφημο Vigniete που είναι ο φόρος τους για τους δρόμους που έχουν αντί για διόδια
    Μπενοντας Ιταλία περνεις ενα εισιτήριο στα προτα διόδια που συναντάς και πληρονεις τη διαδρομει που έκανες στη πόλη / χωριό που θα σταματήσεις, για αυτό πρόσεχε μην το πετάξεις το εισιτήριο Χαχαχα έχει γίνει για αυτό το λέω

    Ελπίζω κ εγώ με τα απλά μου λόγια να σε βοήθησα λιγο με τη διαδρομή

    Και καλό κ όμορφο ταξίδι να έχεις
    άψογος!
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  16. The Following 2 Users Say Thank You to bimmer-corfu For This Useful Post:

    costask2 (10-09-15), vagmag (10-09-15)

  17. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο costask2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να προσεχείς:
    Τσιγάρα κούτες, αλκοόλ κτλ μπορεί να σε κάνουν κανένα έλεγχο στα σύνορα κ να φας πρόστιμο, νομιζο επιτρέπεται 2 πακέτα τσιγάρα το άτομοΣκοπια, Σερβία κάνε να έχεις μερικά 5ευρα κ δεκαευρα για καμια μίζα αν τρέχεις στους δρόμους τους, συνήθως με αυτοκίνητα με ελληνικές πινακίδες δεν πειράζουν όσο τους ξένους με γερμανικές κ Σουηδίκες πινακίδες
    (στην Αθήνα κυκλοφορώ κ έχω μες το ντουλαπάκι πάντα ένα καπνό + ένα ή δύο πακέτα σε ταξιδι θα είχα 1 κούτα)

    γιατί δε παίρνεις το καράβι ρε άνθρωπα;

    Μίζες, λαδώματα, όρια, αυτό δεν είναι ταξίδι, το εξπρές του μεσονυχτίου μου ακούγεται.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  18. The Following 5 Users Say Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    alexk (11-09-15), Konstantinos E60 (10-09-15), kostas 325 (10-09-15), vagmag (11-09-15), zizu (11-09-15)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP