Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 60

Θέμα: ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ (continue)

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Post ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ (continue)

    Σε συνέχεια του thread που βρήκα εδώ https://www.4troxoi.gr/phpBB3/viewto...p?f=16&t=50251

    Eσείς έχετε δει τέτοια πρατήρια ή αντλίες?




    Δεν Ξερω ποσα απο τα μελη αυτου του φορουμ συμμεριζονται την δικη μου τρελα, να εντοπιζουν και να φωτογραφιζουν παλια πρατηρια βενζινης και ξεχασμενα εμπορικα σηματα εταιρειων βενζινης, παντως εγω αποφασισα να δημιουργησω αυτο το θεμα αποκλειστικα για αυτον τον σκοπο, και κανω την αρχη. Ελπιζω να εχει επιτυχια

    Παλιο πρατηριο βενζινης - parking της TOTAL στο κεντρο της Θεσσαλονικης, που απο το 1990 και μετα λειτουργει μονο ως parking. Το συγκεκριμενο εμπορικο σημα εχει καταργηθει απο τα τελη της δεκαετιας του '80 και αν κρινω απο τις αντλιες βενζινης που ειναι ξεχασμενες μεσα, το συγκεκριμενο πρατηριο δεν προλαβε καν να περασει στην εποχη της αμολυβδης βενζινης.






    Κοίτα εδώ τι σου έχω! Από φίλμ του πατέρα μου το 1969 στο Ασπρονέρι



    ωραίο θέμα!
    ξεχασμένες ταμπέλες για πρατήρια:



    Τον καιρο των γαλλονιων.........





    η γαλαζια ειναι εργο τεχνης!!!

    σε κάποιο χωριό του Ολύμπου.



    Παλι στο κεντρο της Θεσσαλονικης και παλι παλιο parking-πρατηριο της τοτε Ελληνόιλ, το οποιο εχει χρονια που λειτουργει μονο ως parking. Εδω προλαβε να πουλησει και αμολυβδη βενζινη




    Κεντρο Θεσσαλονικης και αυτη τη φορα προκειται για μια πολυ πολυ παλια τρομπα αερα αμερικανικης κατασκευης. Απο οτι μου ειπε ο ανθρωπος του parking ειναι του 1958 και δουλευει κανονικοτατα





    Μέσα στα βασιλικά κτήματα στο Τατόι



    Παλιο βενζιναδικο Mobil που λειτουργει ουσιαστικα απαραλλαχτο ως τις μερες μας(με τη μονη διαφορα οτι πλεον εχει ταμπελα Α.Π.)




  2. The Following 14 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    A8hnaios (28-08-15), alexm (28-08-15), Bazil Van Sinner (28-08-15), chrisgiapz3 (30-08-15), doctore (28-08-15), gant (29-08-15), georggge46 (16-09-15), giannis_compact (29-08-15), isou (28-08-15), Konstantinos E60 (28-08-15), Ptboul (16-09-15), TSAF (28-08-15), Vassilis ///M (29-08-15), wheelman (28-08-15)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP