Σελίδα 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 141

Θέμα: Capital Control & PayPal

  1. #41
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως ψωνίζω κανονικά μόνο με Diners card μέσω Paypal πάω και κάνω αλλαγή τρόπου πληρωμής επιλέγω με κάρτα μιας και η ήδη υπάρχον κάρτα VISA ALPHABANK δεν δουλεύει περνάω τα στοιχεία της Diners και όλα ok. Εχω κάνει 5-6 αγορές μέχρι τώρα. Με καμία άλλη κάρτα άλλης τράπεζας δεν έχω καταφέρει να το κάνω αυτό.

  2. #42
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπάρχει κάποιος τρόπος να τραβήξουμε χρήματα απ την προπληρωμένη και να τα πάμε σε λογαριασμό?

    γιατί ρώτησα στην τράπεζα και μου είπε δεν γίνεται και τέτοια.

    έστω να πάνε στο balance της paypal γίνεται αν κάνω ένα invoice request?

    η γενικά έχουν μουλαρώσει με τις προπληρωμένες και το κάνουν αυτο?

  3. #43
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να τραβήξουμε χρήματα απ την προπληρωμένη και να τα πάμε σε λογαριασμό?

    γιατί ρώτησα στην τράπεζα και μου είπε δεν γίνεται και τέτοια.

    έστω να πάνε στο balance της paypal γίνεται αν κάνω ένα invoice request?

    η γενικά έχουν μουλαρώσει με τις προπληρωμένες και το κάνουν αυτο?
    Φορτισε μια καρτα η οποια δεν ειναι συνδεδεμενη στο paypal και κανε ενα request σε ενα αλλο email εκτος του δικου σου με το οποιο εισαι συνδεδεμενος στο paypal και θα σου πανε στο Paypal balance και καλες αγορες ! Μεχρι τωρα το εκανα 3 φορες
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  4. #44
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όπως είπα και ποιο πάνω Diners δουλεύει κανονικά. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως αν κάνεις request που λέει ο φίλος Dermatis γίνετε. Το έχω διαβάσει και σε άλλα forum αλλά λογικά το Paypal είναι συνδεδεμένο με μια πιστωτική Αν κάνεις request σε κάποιον ναι ίσως μπορέσει να σου στείλει χρήματα με την μόνη διαφορά ότι τα χρήματα που θα λάβεις θα πέσουν στην πιστωτική σου μιας και το Paypal δεν είναι τράπεζα ώστε να σου κρατάει τα χρήματα οπότε σου τα στέλνουν και το Paypal σου τα επιστρέφει στην κάρτα σου άμεσα Εχω καταλάβει κάτι λάθος ???? Εγώ με το Paypal και αγορές Ebay είμαι οκ Στο alliexpress που δεν δέχεται Paypal και οι πιστωτικές όλες είναι φραγμένες εχει βρει κανείς καμία λύση ????? γιατί προς το παρόν μόνο με πιστωτική από λογαριασμό Κύπρου μπορώ.
    Ευχαριστώ.

  5. #45
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να τραβήξουμε χρήματα απ την προπληρωμένη και να τα πάμε σε λογαριασμό?

    γιατί ρώτησα στην τράπεζα και μου είπε δεν γίνεται και τέτοια.

    έστω να πάνε στο balance της paypal γίνεται αν κάνω ένα invoice request?

    η γενικά έχουν μουλαρώσει με τις προπληρωμένες και το κάνουν αυτο?
    Από ότι έχω ακούσει είναι προς το παρόν αδύνατο.

  6. The Following User Says Thank You to alex1 For This Useful Post:

    steliosm46 (28-08-15)

  7. #46
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alex1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπα και ποιο πάνω Diners δουλεύει κανονικά. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως αν κάνεις request που λέει ο φίλος Dermatis γίνετε. Το έχω διαβάσει και σε άλλα forum αλλά λογικά το Paypal είναι συνδεδεμένο με μια πιστωτική Αν κάνεις request σε κάποιον ναι ίσως μπορέσει να σου στείλει χρήματα με την μόνη διαφορά ότι τα χρήματα που θα λάβεις θα πέσουν στην πιστωτική σου μιας και το Paypal δεν είναι τράπεζα ώστε να σου κρατάει τα χρήματα οπότε σου τα στέλνουν και το Paypal σου τα επιστρέφει στην κάρτα σου άμεσα Εχω καταλάβει κάτι λάθος ???? Εγώ με το Paypal και αγορές Ebay είμαι οκ Στο alliexpress που δεν δέχεται Paypal και οι πιστωτικές όλες είναι φραγμένες εχει βρει κανείς καμία λύση ????? γιατί προς το παρόν μόνο με πιστωτική από λογαριασμό Κύπρου μπορώ.
    Ευχαριστώ.
    Οτι γινετε.....γινετε στο λεω σιγουρα γιατι το εκανα, τωρα το γιατι θα προσπαθησω να στο εξηγησω χωρις να ειμαι ειδικος και πανω απο ολα σιγουρος.....
    Λοιπον το paypal λειτουργει ακριβώς όπως ένας απλός τραπεζικός λογαριασμός. Μπορούμε να βάλουμε σε αυτόν λεφτά απο μία κάρτα, να δεχτούμε λεφτά από κάποιον άλλο ή και να στείλουμε λεφτά σε άλλον.
    Αυτος λοιπον ο εικονικος σου λογαριασμος να το πω ετσι βρισκεται θεωρητικα εξωτερικο εφοσον το paypal δεν εχει ελληνικα συμφεροντα. Αρα στην ουσια το paypal balance που βλεπεις μετα το request ειναι το υπολοιπον ενος λογαριασμου που εικαζω πως θεωρειται οτι βρισκεται στο εξωτερικο οποτε και μπορεις να αγορασεις.
    Ξαναλεω δεν ειμαι σιγουρος για τα παραπανω .....καποιος εδω θα ξερει σιγουρα ακριβως τι παιζεται!
    Φιλικα Παρης!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  8. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    alex1 (29-08-15)

  9. #47
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το balance του paypall πρεπει να ειναι στο Λουξεμβουργο λογικα και για αυτο γινονται αγορες και πληρωμες κανονικα.Μπαινοντας στον λογαριασμο μου στην εδω τραπεζα μου δεν φαινονται τα χρηματα πουθενα ενω στο paypall balance υπαρχουνε κανονικα και αγορασα πραγματα πριν λιγες ημερες.
    insane in the ///Midbrain

  10. The Following User Says Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    alex1 (29-08-15)

  11. #48
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    με την viva γινεται ακουω διαφορα
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  12. #49
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να βρω λυση και θελω βοηθεια ..
    Δεν εχω αλλη καρτα να συνδεσω στο 2ο email ωστε να γινει το request απο το κανονικο μου email του paypal.
    Φυσικα η μεταφορα απο τον συδεδεμενο λογαριασμο της μοναδικης μου ΧΡΕΩΣΤΙΚΗΣ καρτας που εχω δεν ειναι δυνατη καθως βγαζει συνεχεια το μηνυμα: Yπερβαση οριου αναληψης 0,00..
    Επισης απο την χρεωστικη δεν ειναι δυνατη η μεταφορα στο paypal.
    Η πληρωμη που θελω να κανω ειναι ελαχιστη 10,83 ευρω μια ανανεωση συνδρομης στο skype..
    Μπορει καποιος που εχει δυνατοτητα να μου μεταφερει στον λογαριασμο μου paypal τα 10.83 ευρω και να του δωσω τα χρηματα ?

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  13. #50
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγινε η συναλλαγη ,ευχαριστω Ηλια !!!

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

Σελίδα 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP