Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 72

Θέμα: [E46] λαμπακι airbag?

  1. #11
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    169
    Thanked
    18
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmwologos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορει ομως να μην ειναι απο τους αισθητηρες στα καθισματα αλλα και απο την καλωδιωση που βρισκεται μεσα στον αεροσακο στο τιμονι.αν ειναι απο εκει κοστος 50 ευρω.
    θα παω αυριο μια βολτα το πρωι να δω απο που ειναι ακριβος αμα ειναι κανα 50αρικο εχει καλος μακαρη να ειναι απο κει!! αλιος θα βαλω το μαραφετη το αλλο!!

  2. #12
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    169
    Thanked
    18
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν τυχει να ανοιξουν οι αεροσακοι ας ανοιξουν ολοι.[/QUOTE]

    και εγω αυτο λεω!!

  3. #13
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιωργο ισως να ειναι και ο προεντατηρας της ζωνης!

  4. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    437
    Thanked
    218
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στα καλα καθουμενα μου αναψε κι εμενα το γνωστο στα 46ρια λαμπακι. Ενημερωτικα, πριν απο 3 χρονια αλλαχτηκε η "κουβερτα" στο καθισμα του συνοδηγου. Το παω συνεργειο, το βαζουν στο διαγνωστικο, περιμενω λιγακι....μου λεει ο μηχανικος........"δεν εχω συνδεση, δεν μου δειχνει τη βλαβη .....μου μυριζει εγκεφαλος !!!" Με το που το ακουω με πιανει το εγκεφαλικο!!! Αλλαζει 2-3 διαγνωστικα παλι τα ιδια ....."δεν συνδεεται" μου λεει! Μεχρι να καταλαβω οτι δεν συνδεοταν το διαγνωστικο με το τμημα των αεροσακων.....και εγκεφαλο ενοουσε το εγκεφαλακι των αεροσακων απο οτι μου ειπε μετα......περναγανε απο το μυαλο μου χιλιαρικα!!!! Τελος παντων μου ειπε οτι μαλλον ειναι ο εγκεφαλος των αεροσακων αφου δεν συνδεεται καθολου το διαγνωστικο και μου το δειχνει και σαν βλαβη στο ταμπλο. Απο οτι μου ειπε αυτο βρισκεται στο ταμπλο και θελει λυσιμο......καμια ιδεα για την τιμη του ανταλλακτικου??? Εχει τυχει σε κανενα σας κατι αντιστοιχο, καλα το παμε η θα μου βγαλει αλλα στην πορεια!

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πριν κανεις οτιδηποτε αλλο, να κοιταξεις τη φισσα κατω απο το καθισμα. Αν πχ ειχε τραβηχτει το καθισμα τερμα πισω, ειναι πολυ πιθανο να βγηκε.

    Μου εχει συμβει (με τα ιδια συμπτωματα που περιγραφεις) και ηταν η φισσα ξεκουμπωμενη. Την συνδεσαμε, σβησαμε το λαμπακι και δεν ξαναναψε μεχρι που το πούλησα (5 χρονια μετα)

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    BILL007 (07-08-11), stavr (07-08-11)

  7. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    437
    Thanked
    218
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν κανεις οτιδηποτε αλλο, να κοιταξεις τη φισσα κατω απο το καθισμα. Αν πχ ειχε τραβηχτει το καθισμα τερμα πισω, ειναι πολυ πιθανο να βγηκε.

    Μου εχει συμβει (με τα ιδια συμπτωματα που περιγραφεις) και ηταν η φισσα ξεκουμπωμενη. Την συνδεσαμε, σβησαμε το λαμπακι και δεν ξαναναψε μεχρι που το πούλησα (5 χρονια μετα)
    Θα το τσεκαρω κι εγω, αν κι ομηχανικος μου πε οτι το τσεκαρε......

    Αν θελει εγκεφαλο αεροσακων.............. ξερει καποιος τιμη??

    πρεπει να λυθει το ταμπλο???

  8. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μαλιστα.

    Οποτε να κοιταξετε αν εχει φυγει κανενα καλωδιακι απο τη φισσα.

    Α, μηπως το ειχες δωσει για πλυσιμο και κανενας πακιστανος καθαριζε μεσα με το γονατο στο καθισμα? Και αυτο ειναι μια περιπτωση να σου εκοψε τον αισθητηρα.

  9. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    437
    Thanked
    218
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το θεμα ειναι οτι αν ειχε βλαβη η μερια του συνοδηγου, οπως μου ειχε παρουσιασει πριν 3 χρονια............. δεν θα το εβγαζε το διαγνωστικο? Τοτε το εβγαλε κανονικα. Εμενα δεν συνδεεται καθολου! Συγκεκριμενα εγραφε connection failure μολις του ζητουσε να κανει διαγνωση στους αεροσακους. Συμβαινει να κρασαρει τελειως λογω της φυσσας αυτης??

  10. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν εχει προβλημα το εγκεφαλακι των αεροσακων δνε ειναι μεσα στο ταμπλο αλλα κατω απ την κεντρικη κονσολα(τεμπελη)και δεν ειναι κατι το φοβερο να αλλαχτει.μεταχειρισμενο αντε να δωσεις κανενα 100αρικο το πολυ(και πολλα ειναι)καινουριο 300+ αν θυμαμαι καλα

  11. The Following 3 Users Say Thank You to gyiama For This Useful Post:

    BILL007 (08-08-11), giannis_compact (08-08-11), stavr (08-08-11)

  12. #20
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εχει προβλημα το εγκεφαλακι των αεροσακων δνε ειναι μεσα στο ταμπλο αλλα κατω απ την κεντρικη κονσολα(τεμπελη)και δεν ειναι κατι το φοβερο να αλλαχτει.μεταχειρισμενο αντε να δωσεις κανενα 100αρικο το πολυ(και πολλα ειναι)καινουριο 300+ αν θυμαμαι καλα
    Kαλως ηρθα στο γα ...μ....νο κλαμπ με το λαμπακι στο 46! Εμενα αναβει για λιγο και σβηνει και οχι παντα συνηθως οταν καθεται συνοδηγος αλλα οχι απολυτα............ τι παιζει? Η φισα ειναι κατω απο την μοκετα? για να ξερω να κοιταξω!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP