Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13

Θέμα: ΔΥΣΑΡΕΣΤΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

  1. #1
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή ΔΥΣΑΡΕΣΤΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

    απο καιρο αναζητουσα ενα m pack θερμαινομενο σαλονι. η υποθεση αυτη δε ειναι καθολου ευκολη για sedan αυτοκινητο και οταν εβρισκα κατι η θα ηταν μη θερμαινομενο η ηλεκτρικο.θα θελα να μοιραστω τις προσφατες εμπειριες μου.

    περιπτωση πρωτη αθηνα

    πριν κανα μηνα βρηκα ενα τετοιο σαλονι εδω στην αθηνα. αφου πηγα και το ειδα ρωτησα τον πωλητη αν εχει δοκιμασει το θερμαινομενο και οτι δουλευει κανονικα. η απαντηση του ηταν αποστωμοτικη. μα φυσικα δουλευει αψογα. εβγαλα το σαλονι απο το αυτοκινητο μου αφηνοντας του οδηγου πηρα το φιλο και συμφορουμιτη παρη ωστε να το βαλουμε πανω στο αυτοκινητο. αφου βγαλαμε το σαλονι απο το αυτοκινητο που ηταν πανω και το κουβαλησαμε στο δικο μου το μπριζωσαμε και διαπιστωσαμε πως το καθισμα του συνοδηγου ισα που ζεστανει η πλατη ενω το κατω μερος τιποτα. φωναζω τον πωλητη και μου λεει με χαμογελο του οδηγου θα ειναι τελειο απλα σε αυτο πηδανε για αυτο δε ζεσταινει. οκ λεω ας δοκιμασουμε και του οδηγου. βαζουμε του οδηγου αυτο ηταν ακομα χειροτερο ουτε καν αναβανε τα λαμπακια στον διακοπτη. τεσπα λεω δε ειναι το το τυχερο μου σημερα

    περιπτωση δευτερη λαρισα

    βρισκω μια αγγελια στο car οπου ενας μαντρας εχει αυτο που θελω. στελνω τον συμφορουμιτη aristent τον οποιον ευχαριστω και δημοσια για το χρονο του και την βοηθεια του να δει το σαλονι απο κοντα, αφου το βλεπει και μου δινει το οκ προχωρω στην παραγγελια του. ξαναμιλαω με τον πωλητη
    και κανονιζουμε τα της μεταφορας. πριν κλεισω το τηλ του λεω φιλε εχεις κανει ελεγχο στο θερμαινομενο αν δουλευει? ναι ναι ειναι αψογο το εχω τσεκαρει. θα σε παρακαλουσα του λεω αν μπορεις να το τσεκαρεις παλι για να μαστε σιγουροι. ναι ναι φιλαρακι κλεισε μου λεει και σε παιρνω σε λιγο. πραγματι σε μια ωρα με ξαναπαιρνει και μου λεει οκ το τσεκαρα δουλευει αψογα. τον ρωταω το μπριζωσες σε αυτοκινητο η εβαλες πολυμετρο? οχι οχι το μπριζωσα σε αυτοκινητο. α ωραια ζεστανε κανονικα πλατη και κωλο τον ρωταω? ναι ναι φιλε κομπλε ζεστανε ολο το καθισμα. τον ευχαριστησα και κλεισαμε το τηλ. χθες παρασκευη ηταν η μερα της παραλαβης. φευγω νωριτερα απο τη δουλεια γιατι 5 κλεινανε ανεβηκα μεσογειων να δανειστω αλλο αυτοκινητο ωστε να φορτωσουμε το σαλονι κατεβηκα αγιο δημητρη να παρω το φιλο παρη για να κανουμε τον ελεγχο με το πολυμετρο και μετα κατευθειαν στην μεταφορικη στο βοτανικο. γυριζουμε το καθσιμα αναποδα και τι διαπιστωνουμε? τα καθισματα δε ειναι καν θερμαινομενα τον παιρνω αμεσως τηλ και του λεω το και το. μου απανταει πως ειναι θερμαινομενα και οτι κανω λαθος. του λεω εσυ κανεις λαθος και οτι στο τηλ με δουλευες γιατι μου λεγες πως το μπριζωσες και οτι ζεστανε κανονικα. τοτε μου λέει πως το αμαξι εχει τους διακοπτες με τα θερμαινομενα αρα αυτος καλως μου τα πουλησε σα θερμαινομενα και δε ευθυνεται γιατι φταιει αυτος που ειχε το αμαξι και προσθεσε τους διακοπτες. αλλα λογια να αγαπιομαστε. και στο τελος μου λεει αν δε σου αρεσουν μη τα παιρνεις και μου κλεινει το τηλ στα μουτρα. ουτε συγνωμη ουτε τιποτα. απλα λυπαμαι πολυ καποιοι μεσα στην κριση να συμπεριφερονται ετσι στους πελατες τους. πραγματικα κριμα

  2. The Following 14 Users Say Thank You to Moufas E46 For This Useful Post:

    A8hnaios (18-05-15), aristent (16-05-15), Bazil Van Sinner (16-05-15), BILL007 (16-05-15), chrisgiapz3 (27-05-15), dark knight (16-05-15), georggge46 (16-05-15), isou (16-05-15), katsaraios (16-05-15), merbeind (17-05-15), Nino (16-05-15), Panos 316T (16-05-15), Vassilis ///M (16-05-15), wheelman (16-05-15)

  3. #2
    Εγγραφή
    07-01-13
    Περιοχή
    Athens/ Κορυδαλλός
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    860
    Thanked
    619
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πόσοι τέτοιοι μλκσ υπάρχουν.. γαμ@@@ και ξύλο θέλουν κανονικά.

  4. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    1238
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δυστυχως στην Ελλαδα οι περισσοτεροι επαγγελματιες στον χωρο του αυτοκινητου [υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις] κοιτανε πως θα σε εξαπατησουν με απιστευτο θρασος ... Αλλα χαιρομαι γιατι πια ο κοσμος ειναι ενημερωμενος και διαβασμενος κυριως λογο ιντερνετ και δεν την παταει τοσο πολυ. Στην δικη σου βεβαια περιπτωση δεν μπορουσες να κανεις κατι . Αλητες ...

  5. The Following User Says Thank You to georggge46 For This Useful Post:

    BILL007 (16-05-15)

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20090
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καταγγελία στη προστασία του καταναλωτή και συμβουλέψου έναν δικηγόρο .
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  7. The Following User Says Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (16-05-15)

  8. #5
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή


    Κριμα Γιαννη που δεν ηταν θερμαινομενα!!!...ηταν το μονο που δεν μπορουσα να τσεκαρω!!!

    ....,τουλαχιστον ηταν καλα κατα τ'αλλα???


    ΥΣ...Δευτερα θα περασω απο εκει να του τα ψαλλω.

  9. The Following 7 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    A8hnaios (18-05-15), BILL007 (16-05-15), chrisgiapz3 (27-05-15), dafidack (16-05-15), deepBLUE (16-05-15), Konstantinos E60 (16-05-15), tokiko (17-05-15)

  10. #6
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδια επειδη την ολη αναζητηση καθισματων του Γιαννη την εχω ζησει απο κοντα πραγματικα ειναι σπασιμο νευρων !
    Εγω ευτυχως οταν ηταν να βαλλω σταθηκα τυχερος αφου στο 2ο σαλονι που ειδα το τσιμπησα (αφου το τσεκαρε ο Αρης) και ηταν ολα οκ !

    Δεν περιμενω απο εναν επαγγελματια ανταλλακτικων να ξερει την καθε λεπτομερεια απο καθε ανταλλακτικο καθε μαρκας αλλα απαιτω ειληκρηνια !
    Δηλαδη ρε φιλε μην λες στον πελατη οτι τα μπριζωσα και ζεσταινουν ! Δηλαδη γαμωτο .....πες δεν ξερω αν ειναι θερμαινομενα ελα Λαρισα αμα θες να τα τσεκαρεις ή στειλε καποιον ή δεν ξερω τι!

    edit: Αρη οσο ξετυλιξα το σαλονι φαινοταν σε πολυ καλη κατασταση και γενικα και η τιμη καλη ηταν αν σκεφτεις οτι εγω τα πηρα 300 χωρις ταμπλαδες ....αλλα ειναι η κοροιδεια!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    aristent (16-05-15), BILL007 (16-05-15)

  12. #7
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα κράτησες ?

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  13. #8
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κράτησες ?
    Oχι Βασιλη ! Σηκωθηκαμε και φυγαμε και θα πανε παλι Λαρισα τα καθισματα!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  14. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (16-05-15)

  15. #9
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια επειδη την ολη αναζητηση καθισματων του Γιαννη την εχω ζησει απο κοντα πραγματικα ειναι σπασιμο νευρων !
    Εγω ευτυχως οταν ηταν να βαλλω σταθηκα τυχερος αφου στο 2ο σαλονι που ειδα το τσιμπησα (αφου το τσεκαρε ο Αρης) και ηταν ολα οκ !

    Δεν περιμενω απο εναν επαγγελματια ανταλλακτικων να ξερει την καθε λεπτομερεια απο καθε ανταλλακτικο καθε μαρκας αλλα απαιτω ειληκρηνια !
    Δηλαδη ρε φιλε μην λες στον πελατη οτι τα μπριζωσα και ζεσταινουν ! Δηλαδη γαμωτο .....πες δεν ξερω αν ειναι θερμαινομενα ελα Λαρισα αμα θες να τα τσεκαρεις ή στειλε καποιον ή δεν ξερω τι!

    edit: Αρη οσο ξετυλιξα το σαλονι φαινοταν σε πολυ καλη κατασταση και γενικα και η τιμη καλη ηταν αν σκεφτεις οτι εγω τα πηρα 300 χωρις ταμπλαδες ....αλλα ειναι η κοροιδεια!
    Καντε ενα edit καποιος γιατι απο την συγχυση την ειλικρινεια και την κοροιδια τα σκοτωσα
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  16. #10
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oχι Βασιλη ! Σηκωθηκαμε και φυγαμε και θα πανε παλι Λαρισα τα καθισματα!

    Πολύ καλά κάνατε,νομίζω θα ήταν καλό να μάθουμε και ποιος είναι ο εκλεκτός

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP