Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 75

Θέμα: Θέση πινακίδας

  1. #1
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή Θέση πινακίδας

    Αν βγάλω την πίσω πινακίδα από την προκαθορισμένη θέση της και την αφήσω ξαπλωτή μέσα σπό το πίσω παρμπρίζ θα υπάρχει θέμα αν με συαματήσουν στο δρόμο; Εννοώ υπάρχει πρόστιμο; Το ρωτάω γιατί σύντομα θα κάνω ταξίδι στην Εγνατία και ξέρω πως τώρα λειτουργούν όλες οι κάμερες.

  2. #2
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν λειτουργεί καμία...
    Παραμύθια είναι αυτά...

    Πάντως την πινακίδα καλό είναι να την έχεις τοποθετημένη πάνω στο αυτοκίνητο...

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Vassilis ///M For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (16-05-15), HLIAS - E36 (16-05-15)

  4. #3
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassilis ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λειτουργεί καμία...
    Παραμύθια είναι αυτά...

    Πάντως την πινακίδα καλό είναι να την έχεις τοποθετημένη πάνω στο αυτοκίνητο...
    Ωραίος........
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  5. #4
    Εγγραφή
    28-10-12
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    823
    Thanked
    1516
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εμείς εδω μέσα στο forum δεν μπορουμε να δώσουμε σε κανεναν
    οδηγίες για το πως να παρανομήσει.
    Οτι κανεις το κανεις με δικιά σου ευθύνη και καλυτερα να μην
    λες γι αυτα δημόσια.

  6. The Following 7 Users Say Thank You to Dimimav For This Useful Post:

    A8hnaios (16-05-15), aristent (16-05-15), EVERGET (17-05-15), gant (17-05-15), georggge46 (16-05-15), Konstantinos E60 (16-05-15), kplc16 (17-05-15)

  7. #5
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωχ...κατσε ρε Δημητρη.Τον πηρες απ τα μουτρα τον ανθρωπο...
    Θεωρω πως ειναι παρανομο να εχεις την πινακιδα σε σημειο που δεν φαινεται χωρις να συντρεχει σοβαρος λογος.Και παλι πιστευω,παρανομο ειναι.Θα ελεγε κανεις οτι εχεις "βαρυ ποδι" για να ρωτας κατι τετοιο. Αν θες μια συμβουλη φιλε μου ασε την πινακιδα στη θεση της γιατι οπως προειπε και ο Δημητρης οδηγιες που μπορει να φερουν το φορουμ σε δυσκολη θεση δεν απαντωνται.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to dafidack For This Useful Post:

    aristent (16-05-15), HLIAS - E36 (16-05-15)

  9. #6
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ...κατσε ρε Δημητρη.Τον πηρες απ τα μουτρα τον ανθρωπο...
    Θεωρω πως ειναι παρανομο να εχεις την πινακιδα σε σημειο που δεν φαινεται χωρις να συντρεχει σοβαρος λογος.Και παλι πιστευω,παρανομο ειναι.Θα ελεγε κανεις οτι εχεις "βαρυ ποδι" για να ρωτας κατι τετοιο. Αν θες μια συμβουλη φιλε μου ασε την πινακιδα στη θεση της γιατι οπως προειπε και ο Δημητρης οδηγιες που μπορει να φερουν το φορουμ σε δυσκολη θεση δεν απαντωνται.
    Καταλαβαίνω το σκεπτικό, μα εγώ δεν ζήτησα οδηγίες για το πως να παρανομήσω. Ρώτησα απλά αν υπάρχει θέμα με τη θέση της πινακίδας, με άλλα λόγια, μια διευκρίνηση σχετικά με τη νομοθεσία.

    Τώρα το αν έχω "βαρύ πόδι" είναι άλλο θέμα. Δε νομίζω κανένας να συμφωνεί ότι το όριο των 130 είναι σωστό. Τα όρια αυτά έχουν να κάνουν με την απόσταση φρεναρίσματος, δηλαδή αν τρέχεις με 130 και πατήσεις τέρμα φρένο σε πόση απόσταση θα σταματήσει το αμάξι. Αυτό είναι πολύ σχετικό όμως και φυσικά είναι συνάρτηση των φρένων. Μπορεί εγώ να τρέχω με 230 αλλά επειδή έχω καλά φρένα να σταματήσω σε μικρότερη απόσταση από κάποιον που τρέχει με 130 και έχει απλά φρένα. Δίκιο δεν έχω σε αυτό;

  10. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αμα την βάλεις απο μέσα πάλι πρόβλημα θα έχεις.Πρέπει να είναι απ'έξω..



  11. The Following 2 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    mark e92 (16-05-15), Vassilis ///M (16-05-15)

  12. #8
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο /vaggelis/ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαίνω το σκεπτικό, μα εγώ δεν ζήτησα οδηγίες για το πως να παρανομήσω. Ρώτησα απλά αν υπάρχει θέμα με τη θέση της πινακίδας, με άλλα λόγια, μια διευκρίνηση σχετικά με τη νομοθεσία.

    Τώρα το αν έχω "βαρύ πόδι" είναι άλλο θέμα. Δε νομίζω κανένας να συμφωνεί ότι το όριο των 130 είναι σωστό. Τα όρια αυτά έχουν να κάνουν με την απόσταση φρεναρίσματος, δηλαδή αν τρέχεις με 130 και πατήσεις τέρμα φρένο σε πόση απόσταση θα σταματήσει το αμάξι. Αυτό είναι πολύ σχετικό όμως και φυσικά είναι συνάρτηση των φρένων. Μπορεί εγώ να τρέχω με 230 αλλά επειδή έχω καλά φρένα να σταματήσω σε μικρότερη απόσταση από κάποιον που τρέχει με 130 και έχει απλά φρένα. Δίκιο δεν έχω σε αυτό;
    Τι να σου ρε Vaggeli...παρε τηλεφωνο την τροχαια να σου πει...

  13. The Following 2 Users Say Thank You to dafidack For This Useful Post:

    kplc16 (17-05-15), Moufas E46 (17-05-15)

  14. #9
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βασικά ό μόνος χώρος που προβλέπετε να βγάλεις τις πινακίδες κυκλοφορίας και να κάνεις είναι οποιαδήποτε πίστα
    Απο τα γραφόμμενα σου αντιλαμβάνομαι ότι δεν είσαι συχνός χρήστης της Εγνατίας,όποτε δεν την "κατέχεις" κι 'ολας.Μιλάω ώς λάτρης αυτού του δρόμου και πολύ τακτικός χρήστης της ανατολικής της πλευράς.Να επισημάνω ότι αυτή την εποχή γίνονται αρκετά έργα πάνω της.
    Η μόνη πινακίδα που μπορείς λίγο να το διαπραγματευτείς σε ενδεχόμενο έλεγχο είναι η μπροστινή,για την πίσω δεν το συζητάω καν είναι σαν κλεμμένο! και σαν κλεμμένο μπορεί να σου συμπεριφερθεί ο οποιοσδήποτε άλλος οδηγός που θα συναντήσεις και επειδή θα πηγαίνεις τέρμα και χωρίς νούμερα να καλέσει την τροχαία για παράδειγμα

    Το λοιπόν όσο ποιο αργά τόσο πιο άδεια,στο ύψος της Καβάλάς έχει σοβάρα έργα και πρόβλημα στον τάπητα,στην ευθεία της Βέροιας έγινε και τώρα τελευταία σοβαρό ατύχημα ...

    Φόρας την ζώνη σου,τις πινακίδες σου και με πάρα πολύ προσοχή απολαμβάνεις μιά απο τις καλύτερες διαδριμές στην Ελλάδα.










    υγ:αυτό που έγραψες πιο πάνω περί καλύτερων φρένων και λοιπά δεν το λαμβάνω καθόλου υπ'οψιν

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  15. The Following 11 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    aristent (16-05-15), bakalos (19-05-15), chrisgiapz3 (25-05-15), dafidack (16-05-15), diosak (22-05-15), E36-Hartge (17-05-15), kostas1.6 (16-05-15), kplc16 (17-05-15), Laggispower (17-05-15), Moufas E46 (17-05-15), Vassilis ///M (16-05-15)

  16. #10
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά ό μόνος χώρος που προβλέπετε να βγάλεις τις πινακίδες κυκλοφορίας και να κάνεις ότι σου καπνίσει είναι οποιαδήποτε πίστα
    Απο τα γραφόμμενα σου αντιλαμβάνομαι ότι δεν είσαι συχνός χρήστης της Εγνατίας,όποτε δεν την "κατέχεις" κι 'ολας.Μιλάω ώς λάτρης αυτού του δρόμου και πολύ τακτικός χρήστης της ανατολικής της πλευράς.Να επισημάνω ότι αυτή την εποχή γίνονται αρκετά έργα πάνω της.
    Η μόνη πινακίδα που μπορείς λίγο να το διαπραγματευτείς σε ενδεχόμενο έλεγχο είναι η μπροστινή,για την πίσω δεν το συζητάω καν είναι σαν κλεμμένο! και σαν κλεμμένο μπορεί να σου συμπεριφερθεί ο οποιοσδήποτε άλλος οδηγός που θα συναντήσεις και επειδή θα πηγαίνεις τέρμα και χωρίς νούμερα να καλέσει την τροχαία για παράδειγμα

    Το λοιπόν όσο ποιο αργά τόσο πιο άδεια,στο ύψος της Καβάλάς έχει σοβάρα έργα και πρόβλημα στον τάπητα,στην ευθεία της Βέροιας έγινε και τώρα τελευταία σοβαρό ατύχημα ...

    Φόρας την ζώνη σου,τις πινακίδες σου και με πάρα πολύ προσοχή απολαμβάνεις μιά απο τις καλύτερες διαδριμές στην Ελλάδα.










    υγ:αυτό που έγραψες πιο πάνω περί καλύτερων φρένων και λοιπά δεν το λαμβάνω καθόλου υπ'οψιν
    Τη διαδρομή Θεσσαλονίκη-Πρέβεζα και αντιστρόφως την κάνω περίπου καθε τρεις μήνες. Ο δρόμος Γιάννενα-Πρέβεζα (εκτός Εγαντίας) είναι χάλια αλλά το κομμάτι μέχρι τα Γιάννενα το απολαμβάνω. Τελευταία φορά έκανα τη διαδρομή από Μάλγαρα μέχρι Γιάννενα σε μία ώρα και είκοσι λεπτά. Αριστερή λωρίδα συνέχεια και πάντα πάνω από 220. Πριν μια βδομάδα όμως γνωστός μου με παρόμοιο βαρύ πόδι έλαβε ταχυδρομικώς το πρόστιμο με τη φωτό από την Εγνατία από ταξίδι που είχε κάνει τον Οκτώβριο!

    Ε πως να το κάνουμε τα 130 είναι πολύ λίγο. Οι γερμανοί δηλαδή είναι πιο έξυπνοι με τα autobahn? Το πολύ πολύ να πιάσω ένα κομμάτι ύφασμα από το πίσω καπώ και να το αφήσω να αιωρείται πίσω σαν μπέρτα για να κρύβει την πινακίδα.

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP