Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 27

Θέμα: Εσείς τι προτείνετε???

  1. #1
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή Εσείς τι προτείνετε???

    Λοιπόν εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι να φτιάξω κάποιο αμάξι απλά και μόνο για το κέφι μου, δηλαδή χωρίς πινακίδες και τα συναφή. Στη μάντρα ανακύκλωσης της Άρτας υπάρχει 750 Ε32 με το γνωστό πεντάλιτρο V12 μοτέρ. Το αμάξι είναι χτυπημένο στο πλάι αλλά το μοτέρ δουλεύει κανονικά. Κόστος 300 ευρώ. Στην ίδια μάντρα υπάρχουν και πολλά Ε30, Ε36 και Ε34 ατρακάριστα σε μικρότερη τιμή. Η ερώτησή μου είναι η εξής: κατά τη γνώμη σας σε ποιό σκάφος από τρία είναι καλύτερα να μπει ο V12; Επίσης το 750 είναι αυτόματο ενώ εγώ το θέλω χειροκίνητο. Αυτό πώς μπορεί να αλλάξει; Ποιο manaul κιβώτιο κουμπώνει στο V12;

  2. #2
    Εγγραφή
    18-12-12
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    687
    Thanked
    1058
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    E34 δαγκωτο.........

  3. #3
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο compactM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    E34 δαγκωτο.........
    Γιατί δαγκωτό Ε34; Έχω ήδη ένα 525 Ε34 που το κυκλοφορώ κάθε μέρα. Είναι από μόνο του βαρύ δε θα βαρύνει κι άλλο με το V12 μπροστά; Εγώ για Ε30 σκέφτομαι, τελείως γυμνό και με εξάτμιση ίσια.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    E30 με κανενα V8 (bmw).



    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. The Following 2 Users Say Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (04-04-15), Vassilis ///M (05-04-15)

  6. #5
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Κωλοσυστημα !
    ^^Όνειρο μου ειναι...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  7. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (05-04-15)

  8. #6
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    957
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    E30 με το V12 ψηφίζω, αλλά θέλει μόντες και δουλειά!

  9. #7
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ας ξεκινησουμε απο τα βασικα...Αμαξι που δεν εχει ''χαρτια'' και προοριζεται για scrap,δεν μπορει να χρησιμοποιειται για κανεναν αλλο λογο,με νομιμο τροπο....Ειναι κριμα να ριξεις ενα καρο χρηματα για το κεφι σου και να κατασχεθει τη στιγμη που θα το'χεις φορτωμενο στο τρειλερ,πηγαινοντας στην πιστα......Ουτε αγωνιστικες πινακιδες μπορεις να βγαλεις,απο τη στιγμη που σου ζητανε φωτοτυπια της αδειας,ή του χαρτιου της καταθεσης πινακιδων....

    Παμε σε 2η φαση τωρα,γιατι βρισκεις καροτσα Ε30 με χαρτια με 500 ευρω ετσι κι αλλιως.....ποσα υπολογιζεις να διαθεσεις γι'αυτη σου την ιδεα,ετσι για να'χουμε καλο ρωτημα??Εχεις αποψη των ανταλλακτικων που χρειαζεσαι για μια τετοια μοντα?
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  10. The Following 5 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    A8hnaios (05-04-15), compactM3 (05-04-15), nik200 (18-04-15), nikos1400 (06-04-15), Vassilis ///M (05-04-15)

  11. #8
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βαγγέλη από που είσαι φίλε???

  12. #9
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ξεκινησουμε απο τα βασικα...Αμαξι που δεν εχει ''χαρτια'' και προοριζεται για scrap,δεν μπορει να χρησιμοποιειται για κανεναν αλλο λογο,με νομιμο τροπο....Ειναι κριμα να ριξεις ενα καρο χρηματα για το κεφι σου και να κατασχεθει τη στιγμη που θα το'χεις φορτωμενο στο τρειλερ,πηγαινοντας στην πιστα......Ουτε αγωνιστικες πινακιδες μπορεις να βγαλεις,απο τη στιγμη που σου ζητανε φωτοτυπια της αδειας,ή του χαρτιου της καταθεσης πινακιδων....

    Παμε σε 2η φαση τωρα,γιατι βρισκεις καροτσα Ε30 με χαρτια με 500 ευρω ετσι κι αλλιως.....ποσα υπολογιζεις να διαθεσεις γι'αυτη σου την ιδεα,ετσι για να'χουμε καλο ρωτημα??Εχεις αποψη των ανταλλακτικων που χρειαζεσαι για μια τετοια μοντα?
    Μένω επαρχία και εδώ οι έλεγχοι της αστυνομίας είναι ελάχιστοι. Τα τελευταία πέντε χρόνια με έχουν σταματήσει μια φορά και έλεγξαν μόνο αν έχω ασφάλεια, τίποτε άλλο. Επίσης πολύ αμφιβάλλω αν γνωρίζουν αυτά που ανέφερες παραπάνω.

    Δυστυχώς πίστα δεν έχουμε και ούτε έχω σκοπό να το μετακινήσω σε άλλη πόλη. Εδώ όμως έχουμε πολύ ελεύθερο χώρο. Δίπλα στο χωράφι μου υπάρχει επίπεδη έκταση με χώμα και δίχως δέντρα πάνω από 100 στρέμματα, μέσα στην οποία μπορείς να χαράξεις όποια διαδρομή θέλεις και να κάνεις το κέφι σου δίχως να χαλάσεις τα λάστιχα σε άσφαλτο πίστας!

    Όσο για το πόσα χρήματα έχω σκοπό να διαθέσω, ας πούμε όχι πάνω από 2000. Αν δω βέβαια ότι χρειάζονται περισσότερα, πέρνω σχεδόν τζάμπα όλο το 750 και το κρατάω ως έχει. Στο πλάι είναι χτυπημένο και δεν ανοίγουν οι δεξιές πόρτες αλλά δουλεύει κανονικά. Βέβαια είναι αυτόματο αλλά θα ζήσω κι έτσι. Στο κάτω κάτω 300 ευρώ θα χαλάσω μόνο.

  13. The Following User Says Thank You to /vaggelis/ For This Useful Post:

    mark e92 (05-04-15)

  14. #10
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassilis ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαγγέλη από που είσαι φίλε???
    Από την όμορφη Πρέβεζα! Αν και σήμερα βρέχει ...

  15. The Following User Says Thank You to /vaggelis/ For This Useful Post:

    Vassilis ///M (05-04-15)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP