Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27

Θέμα: Εσείς τι προτείνετε???

  1. #21
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νεότερη ενημέρωση:

    Βρήκα 850 Csi από Γερμανία 2500 ευρώ, μπορεί και λιγότερα αν παζαρέψω κι άλλο. Εϊναι χτυπημένο στο πλάι αλλά για τη χρήση που το θέλω δε με ενοχλεί αυτό. Το μοτέρ του δουλεύει κανονικά και αυτό έχει σημασία. Το ερώτημα τώρα είναι το εξής:

    Πώς το φέρνω εδώ;

    Αν το φέρω με φορτωτική θα περάσει από τελωνείο στα σύνορα;

    Αν το φέρω οδηγώντας με γερμανικές πινακίδες πάλι θα περάσει τελωνείο; Λογικά όχι όπως όλοι οι τουρίστες που έρχονται με αμάξι. Από την άλλη εμπιστεύεσαι σε ταξίδι ένα άγωνστο και χτυπημένο αμάξι; Το χτύπημα είναι στη δεξιά μεριά στο πλάι, η πόρτα του συνοδηγού δεν ανοίγει καθόλου και μάλλον έχει σταβώσει και το σασί στο πλάι.

    Για πείτε καμιά ιδέα. Δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται με τα τελωνεία αλλά γνωστός μου που ήθελε να φέρει αμάξι από αμερική του ζητούσαν το 360% της αξίας του στο τελωνείο λόγω παλαιότητας!

  2. #22
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    λοιπον....

    χωρο εχουμε, αμαξι δεν εχουμε.....παμε λοιπον....

    ε34 φοβερη καροτσα...θελει τουλαχιστον 2.5λτ για να κινηθει....

    750 τωρα....παρα πολυ βαρυ...με οτι αυτο συνεπαγεται....κοινως αν σε παρει η μαζα....κανε το σταυρο σου!...12 κυλινδρο που θα ψηθει απο τις θερμοκρασιες...και τα χιλια μυρια αλλα που βγαζουν????τυχαια νομιζεις δεν τα βαζουν??

    ε30 σκυλι και ελαφρυ....με m20b25 γινεσαι βασιλιας της πλατειας....αμα εχεις και απλα κιολας οπως λες.....οτι καλυτερο...και τσαμπε....φυσικα με χαρτια...γιατι η μ@λ@κια θα γινει στανταρ...ακου και μας που τα εχουμε....δεν θα ασχολιομουν καν να βαλω τον 12κυλινδρο........πολυ κοπος....

  3. The Following 3 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (18-04-15), compactM3 (18-04-15), diosak (18-04-15)

  4. #23
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο /vaggelis/ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νεότερη ενημέρωση:

    Βρήκα 850 Csi από Γερμανία 2500 ευρώ, μπορεί και λιγότερα αν παζαρέψω κι άλλο. Εϊναι χτυπημένο στο πλάι αλλά για τη χρήση που το θέλω δε με ενοχλεί αυτό. Το μοτέρ του δουλεύει κανονικά και αυτό έχει σημασία. Το ερώτημα τώρα είναι το εξής:

    Πώς το φέρνω εδώ;

    Αν το φέρω με φορτωτική θα περάσει από τελωνείο στα σύνορα;

    Αν το φέρω οδηγώντας με γερμανικές πινακίδες πάλι θα περάσει τελωνείο; Λογικά όχι όπως όλοι οι τουρίστες που έρχονται με αμάξι. Από την άλλη εμπιστεύεσαι σε ταξίδι ένα άγωνστο και χτυπημένο αμάξι; Το χτύπημα είναι στη δεξιά μεριά στο πλάι, η πόρτα του συνοδηγού δεν ανοίγει καθόλου και μάλλον έχει σταβώσει και το σασί στο πλάι.

    Για πείτε καμιά ιδέα. Δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται με τα τελωνεία αλλά γνωστός μου που ήθελε να φέρει αμάξι από αμερική του ζητούσαν το 360% της αξίας του στο τελωνείο λόγω παλαιότητας!
    Ξεχνα το.....Εκτος αν δεν εχεις Ελληνικη υπηκοοτητα....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (18-04-15), compactM3 (18-04-15)

  6. #24
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχνα το.....Εκτος αν δεν εχεις Ελληνικη υπηκοοτητα....
    Τόσο δύσκολο;;; Πάντως λίγες περισσότερες λεπτομέρειες καλές θα ήταν.

    Και όλοι οι βορειοελλαδίτες που κυκλοφορούν με βουλγαρικές πινακίδες; Σπούδαζα θεσ/νικη και είχα δει αμέτρητα BMW με πινακίδες BG.

  7. #25
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο /vaggelis/ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσο δύσκολο;;; Πάντως λίγες περισσότερες λεπτομέρειες καλές θα ήταν.

    Και όλοι οι βορειοελλαδίτες που κυκλοφορούν με βουλγαρικές πινακίδες; Σπούδαζα θεσ/νικη και είχα δει αμέτρητα BMW με πινακίδες BG.

    ....και οι βούλγαροι με τι πινακίδες κυκλοφορούν ??

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  8. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    compactM3 (18-04-15)

  9. #26
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο /vaggelis/ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι να φτιάξω κάποιο αμάξι απλά και μόνο για το κέφι μου, δηλαδή χωρίς πινακίδες και τα συναφή. Στη μάντρα ανακύκλωσης της Άρτας υπάρχει 750 Ε32 με το γνωστό πεντάλιτρο V12 μοτέρ. Το αμάξι είναι χτυπημένο στο πλάι αλλά το μοτέρ δουλεύει κανονικά. Κόστος 300 ευρώ. Στην ίδια μάντρα υπάρχουν και πολλά Ε30, Ε36 και Ε34 ατρακάριστα σε μικρότερη τιμή. Η ερώτησή μου είναι η εξής: κατά τη γνώμη σας σε ποιό σκάφος από τρία είναι καλύτερα να μπει ο V12; Επίσης το 750 είναι αυτόματο ενώ εγώ το θέλω χειροκίνητο. Αυτό πώς μπορεί να αλλάξει; Ποιο manaul κιβώτιο κουμπώνει στο V12;
    Ασχετο ! Πως μπορεις να αγορασεις απο εκει ?
    Υποτιθετε οσοι τα εδωσαν τα εδωσαν για ανακυκλωση/αποχαρακτηρισμο και γενικα για να συμβαλλουν στην εξοικονομηση περιβαλλοντικης ενεργειας !
    Μαλιστα εχουν παραλαβει και σχετικα εγγραφα καθως επισης ο ανακυκλωτης επιδοτειτε!
    Πως ειναι δυνατον να βγει αμαξι απο εκει για κυκλοφορια ?

  10. #27
    Εγγραφή
    18-12-12
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    687
    Thanked
    1058
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν μπορει να βγει....
    οποιος λεει το αντιθετο, ή το εχει κανει, απλα δεν γνωριζει την νομοθεσια και τις κυρωσεις....

  11. The Following User Says Thank You to compactM3 For This Useful Post:

    Stunt Mike (19-04-15)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP