Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Ρύθμιση OBC

  1. #1
    Εγγραφή
    27-02-15
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    2
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ρύθμιση OBC

    Χαιρετώ την παρέα σας. Είμαι κάτοχος της 525 Ε60 ( Ν52 Μοτέρ) μοντ. 2005 εδώ και 6 χρόνια και το αυτ/το δεν έχει κάνει κιχ ( είμαι ήδη στα 105.000 χλμ). Εχω όμως το εξής πρόβλημα.
    Πριν 2-3 μέρες άλλαξα ( με την βοήθεια και ενός φίλου ) τα εμπρός τακάκια που ήταν ψιλοοριακά ( λαμπάκι αλλαγής δεν είχα ανάψει αλλά ήθελα και τα άλλαξα ). Εβαλα textar ενώ έβαλα το ίδιο καλώδιο στα τακάκια του οδηγού αφού δεν είχε φθαρεί. Όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν όμως πήγα να μηδενίσω από το obc την ένδειξη στην οθόνη ( που έδειχνε ότι είχε ακόμα 4,000 χλμ στα εμπρός τακάκια ) σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό


    Αφού μου έβγαλε την ένδειξη των εμπρός φρένων ( που δεν είχε κοκκινήσει αφού είχε άλλα 4,000 χλμ όπως προείπα ) πάτησα συνεχόμενα το κουμπί δίπλα στο κοντέρ μου βγήκε το reset; το ξαναπάτησα συνεχόμενα για να κάνω reset και μου έβγαλε ξαφνικά -15.000 χλμ .Aπό τότε δεν μπόρεσα να το επαναφέρω και κάθε φορά που παίρνει μπρός το αυτ/το μου βγάζει ένδειξη αλλαγής εμπρός φρένων και μετά από λίγα δευτερέλεπτα μένει μόνιμα αναμμένη η κόκκινη ένδειξη ( με το θαυμαστικό ) για τα φρένα και δεν σβήνει…
    Ακούω ιδέες ( από το obc έκανα reset τα υγρά φρένων και όλα ΟΚ!)

  2. #2
    Εγγραφή
    17-04-10
    Περιοχή
    NAOUSSA GREECE
    Μηνύματα
    168
    Thanked
    232
    Rides
    1

    Προεπιλογή ο αισθητήρας είναι το πρόβλημα.

    Πρέπει να βάλεις καινούργιους αισθητήρες (καλώδια ) για να σβήσει η ένδειξη στο ταμπλό
    το έπαθα και εγώ, σε άλλαγή τακάκια σε μη γνώστη και τελικά πήγα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο, άλλαξε τους αισθητήρες με καινούργιους κόστος περίπου 20 ευρώ και έσβησε το λαμπάκι στο καντράν.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to BMWNAOUSSA For This Useful Post:

    karagiadim (09-02-17), Konstantinos E60 (05-04-15)

  4. #3
    Εγγραφή
    27-02-15
    Περιοχή
    ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    2
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP