Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 37 από 37

Θέμα: Ε87 ελαστικα

  1. #31
    Εγγραφή
    04-03-13
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Thanked
    139
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrclouzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετοί έχουν βάλει συμβατικά λάστιχα σε E87 και σίγουρα η άνεση βελτιώνεται. Τώρα το πώς συνεργάζονται με τα αμορτισέρ υπό πίεση δεν το γνωρίζω. Πάντως η Fxx series είναι αρκετά έως πολύ άνετη παρότι φοράει rft. Αν κάποιος πάει σε συμβατικά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα χρειαστεί πιο σφιχτή ανάρτηση γιατί με το υπάρχον setup το αμάξι θα γίνει πλαδαρό.
    Εγω επειδη ειχα καψουρα με συγκεκριμενες ζαντες που δεν μου εδινε η αντιπροσωπεια αλλαξα αμεσως μετα την αγορα του αυτοκινητου σε 17'' 225/45 μισελεν συμβατικο. Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, δεν ξερω πως θα ηταν με rft αλλα ειναι αρκετα μαλακο στις στροφες. και φυσικα εχω παραπανω φθορα. με το ζορι θα παω μεχρι Σεπτεμβρη και εχω 34500. Mιας και μιλαμε λεω να παω για michelin-crossclimate

  2. #32
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    spaka θα ηθελα πολυ να μου δειξεις,εαν σου ειναι ευκολο με φωτο την πατεντα σου.αυτο ειναι αληθεια και εγω που ειχα φιατ 10 χρονια μπορει να υπεφερα απο πολλα, αλλα τοσο τριξιμο στα 4 χρονια δεν ειχα και ηταν πιο χαλια τα πλαστικα.βεβαια δεν ειχαμε και τετοιο χαλι δρομους.η αληθεια ειναι ζηλευα φιλους μου που ειχαν γερμανικα και κυριως του ομιλου που δεν ακουγοταν τιποτα μεσα

  3. #33
    Εγγραφή
    12-04-11
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    spaka θα ηθελα πολυ να μου δειξεις,εαν σου ειναι ευκολο με φωτο την πατεντα σου.αυτο ειναι αληθεια και εγω που ειχα φιατ 10 χρονια μπορει να υπεφερα απο πολλα, αλλα τοσο τριξιμο στα 4 χρονια δεν ειχα και ηταν πιο χαλια τα πλαστικα.βεβαια δεν ειχαμε και τετοιο χαλι δρομους.η αληθεια ειναι ζηλευα φιλους μου που ειχαν γερμανικα και κυριως του ομιλου που δεν ακουγοταν τιποτα μεσα
    Με τη πρώτη ευκαιρία θα σου στείλω πμ κάνα 2 φώτο γιατι το κάναμε ψιλό off-topic εδώ. Μη φανταστείς τίποτα τρελό αλλά βοήθησε...

    Sent from my V3 Plus using Tapatalk 2

  4. #34
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ok,ευχαριστω.οταν πηρα το αυτοκινητο μετα απο ενα χρονο οποιος με εβλεπε μου ελεγε να αλλαξω ελαστικα σε συμβατικα γιατι θα μου εκανε το αμαξι κουδουνιστρα.εγω επειδη το ειχα κανουριο και δεν ακουγα τιποτα δεν εδινα σημασια.τωρα καταλαβαινω ομως τι μου ελεγαν.

  5. #35
    Εγγραφή
    12-04-11
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok,ευχαριστω.οταν πηρα το αυτοκινητο μετα απο ενα χρονο οποιος με εβλεπε μου ελεγε να αλλαξω ελαστικα σε συμβατικα γιατι θα μου εκανε το αμαξι κουδουνιστρα.εγω επειδη το ειχα κανουριο και δεν ακουγα τιποτα δεν εδινα σημασια.τωρα καταλαβαινω ομως τι μου ελεγαν.
    Γνώμη μου να μην πας σε συμβατικά πάντως. Αν διαβασεις ποιο πίσω έχω γράψει την εμπειρία μου...

    Sent from my V3 Plus using Tapatalk 2

  6. #36
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ναι το ειδα και ηταν πολυ χρησιμο στην επιλογη μου.ειμαι προβληματισμενος ειναι η αληθεια.

  7. #37
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αυτο που μου αρεσει στα ρανφλατ ειναι οτι μπαινω στις στροφες χωρις βαρκαρισμα καθολου,σταθερα.αυτο το αποτελεσμα μου ειπαν οτι δεν μπορω να το πετυχω με κανενα αλλα ελαστικο.ομως υπαρχουν 2 επιλογες που το πλησιαζουν.

    1] να βαλω το dunlop sport maxx rt που ειναι για σπορ αυτοκινητα

    2] να βαλω ενα ελαστικο ολων των εποχων [για να μην περαει κωλο] και να ειναι και xl

    ολα εχουν τα μειονετκηματα και τα πλεονεκτηματα τους.

    εχει κανεις καποια απο αυτες τις επιλογες?

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP