Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 109

Θέμα: NBT retrofit

  1. #31
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο karavag116d Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα μιλησα τηλεφωνικα με γνωστη εταιρει Αθηνων που εγκαθιστα τετοια σκηνικα και μου ειπε δεν μπορει να μου βαλει το γνησιο γιατι δεν μπορει να εγγυηθει οτι ολα θα πανε καλα στο μελλον με κωδικους κτλ κτλ. Επισης δεν ξερω αν παιζει ναναι κλεμμενα ολα αυτα.....Τεσπα το ζουμι μου ειναι οτι περιμενω προσφορα και για αλλαγη μονο οθονης χωις gps αντεννα αλλα μεσω ραδιο. Ζητησα φουλ τεχνικες λεπτομερειες κτλ και περιμενω email.Τι γνωριζετε εσεις γυρω απαυτα?
    Κλασική απάντηση από αντιπρωσωποια.

  2. #32
    Εγγραφή
    04-03-13
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Thanked
    139
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν ρωτησα σε αντιπροσωπεια, σε ηλεκτρολογο που βαζει ηχοσυστηματα κτλ γωνστο και ασχολειται με καλα αυτοκινητα και εταιρειες με εγγυηση κτλ. θα το δω βεβαια πρωτα στην προσφορα και θα σας πω. Απλα ρωταω προκαταβολικα αν χανω κατι σε λειτουργιες κτλ αν καποιος εχει βαλει ξανα κατι τετοιο

  3. #33
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τι περίμενες να απαντήσουν? Θέλουν να πουλήσουν τα δικά τους προιόντα. Δεν έχω δει μέχρι τώρα aftermarket σύστημα με την μεγάλη οθόνη 8.8 ιντσών (σαν αυτή που έχει το NBT). Επίσης δεν είναι φθηνά ίσως γιατί πατάνε στο γεγονός ότι το καινούριο NBT είναι πανάκριβο. Δηλαδή το να δώσω 800-1000 ευρώ για να βάλω aftermarket κινεζιά αντί να βάλω το γνήσιο NBT το θεωρώ λίγο άκυρο.
    Τέλος πάντων, αν θες δώσε info να δούμε τι παίζει όταν έχεις νέα.

    Αύριο θα πάρω κάμποσα τηλέφωνα σε εξουσιοδοτημένα-εξειδικευμένα συνεργεία bmw μπας και πετύχω κάποιον που ξέρει τι κάνει και δεν ξυρίζει. Γιατί σήμερα πήρα μια τιμή εξωπραγματική (+ ότι πρέπει να μείνει μέσα το αμάξι 3 μέρες). Όποιος ξέρει καλό ηλεκτρολόγο/συνεργείο που έχει διάθεση να ασχοληθεί, ας μου πει. Το να βγάλεις το παλιό σύστημα, να βάλεις το NBT και να συνδέσεις τα καλώδια είναι δουλειά που μπορεί να γίνει σε μισή ώρα. Πόσο να πάρει το coding? 1 ώρα? 2 ώρες? Οκ, καταλαβαίνω ότι στην Ελλάδα είναι λίγο δύσκολο να βρεις τον expert που θα βρεις στην Αγγλία. Τουλάχιστον να έχει διάθεση και όρεξη να ασχοληθεί.

  4. #34
    Εγγραφή
    04-03-13
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Thanked
    139
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οσον αφορα τη συνδεση του γνησιου μου ειπε οτι δεν ειναι τπτ απλα θα πρεπει να του το παω εγω. απο coding δεν μου φανηκε να μου λεει πολλα μου ειπε οτι χρειαζεται κατι κωδικους απο τον bmw και εκει ανοιξαμε συζητηση περι κλεμενων κτλ. Εγω πχ εχω παρεδειγμα φιλου που την πατησε ετσι με ενα vw eos οταν χρειαστηκε update κλειδωσε κ δεν ξανανοιξε ποτε. Το δικο του ειναι ισπανικο 9 ιντσων οχι ομως με gps αλλα απο την κεραια. θα παρω αναλυτικη προσφορα για τηλεοπτικο δεκτη η οχι καμερα οπισθοπορειας κτλ η μονο το navi. για να εχω ιντερνετ τι χρειαζεται??? σορυ αν ειναι ελειινη ερωτηση αλλα δεν σκαμπαζω πολλα.

  5. #35
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν μου στέλνεις ένα pm τα στοιχεία του? Δεν κλειδώνει έτσι το ΝBT.

  6. #36
    Εγγραφή
    11-12-14
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    124
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάντως και στο site, που ειναι απο τις μεγαλύτερες εταιρείες που ασχολούνται με αυτό δίνουν 3 επιλογές activation.
    https://www.bimmerretrofit.com/store...&product_id=86
    "Winners don't make excuses when the other side plays the game"

  7. #37
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο karavag116d Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσον αφορα τη συνδεση του γνησιου μου ειπε οτι δεν ειναι τπτ απλα θα πρεπει να του το παω εγω. απο coding δεν μου φανηκε να μου λεει πολλα μου ειπε οτι χρειαζεται κατι κωδικους απο τον bmw και εκει ανοιξαμε συζητηση περι κλεμενων κτλ. Εγω πχ εχω παρεδειγμα φιλου που την πατησε ετσι με ενα vw eos οταν χρειαστηκε update κλειδωσε κ δεν ξανανοιξε ποτε. Το δικο του ειναι ισπανικο 9 ιντσων οχι ομως με gps αλλα απο την κεραια. θα παρω αναλυτικη προσφορα για τηλεοπτικο δεκτη η οχι καμερα οπισθοπορειας κτλ η μονο το navi. για να εχω ιντερνετ τι χρειαζεται??? σορυ αν ειναι ελειινη ερωτηση αλλα δεν σκαμπαζω πολλα.
    Όσο αφορά τα κλεμενα και καλα ....
    Η μισή αγορα παγκόσμια ειναι απο ebay ολα !!
    Τι να λεει!!!
    Το δικο μου cic ήρθε απο Ρωσία

  8. #38
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrclouzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου στέλνεις ένα pm τα στοιχεία του? Δεν κλειδώνει έτσι το ΝBT.
    Λοιπόν για να μη ψάχνεις τοποθετείς το NBT, (αν ήσουν Θεσσαλονίκη θα στο τελείωνα εγώ) αν κολλήσεις κάπου θα σε βοηθήσω με σχέδια τοποθετείς emulator αν δεν έχεις αγοράσει έχω εγω, αγοράζεις enet καλώδιο και κανεις add στο Skype τον men_minsk όχι πολλές ερωτήσεις γιατί θα σε στείλει, του λες απλά έχω ένα f20 το έβαλα nbt κωδικοποίησε το μου θα σε πάρει 60-100$

  9. The Following 7 Users Say Thank You to Kostase46 For This Useful Post:

    A8hnaios (27-03-15), BILL007 (27-03-15), Leonidas_E39 (27-03-15), mitsos_chania (27-03-15), mrclouzo (27-03-15), scania124 (15-04-15), wheelman (28-03-15)

  10. #39
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το να το κάνω μόνος μου το βλέπω λιγάκι χλωμό. Δεν είμαι σίγουρος ότι θα την παλέψω. Το πολύ πολύ να βρω κάποιον απλά να συνδέσει σωστά το NBT και το coding όπως είπες γίνεται και εξ' αποστάσεως. Ή κανονίζω εκδρομούλα για Θεσσαλονίκη
    Thank's όπως και να' χει για το ενδιαφέρον Κώστα

  11. #40
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σήμερα μετά απο μια εγκατάσταση cic σε F10 του 2011 ανακάλυψα ότι το αμάξι χρειάζετε και αντικατάσταση καντράν με εξοπλισμό $6WA διαφορετικά το αμάξι δε θα μπορέσει να προγραμματιστεί ποτέ σε dealer BMW.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Kostase46 For This Useful Post:

    A8hnaios (27-03-15), scania124 (15-04-15), wheelman (28-03-15)

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP