Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 109

Θέμα: NBT retrofit

  1. #11
    Εγγραφή
    11-12-14
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    124
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vded Εμφάνιση μηνυμάτων
    vchris δε το γράφεις δημόσια; Αν είναι κάτι που μπορεί να βοηθήσει αρκετούς από εμάς (ακόμη και με άλλου είδους κωδικοποιήσεις) καλό θα ήταν να υπάρχει.
    Ο μόνος λόγος που δεν τον κάνω είναι μήπως θεωρηθεί διαφήμιση. Απλά επειδή ετοιμάζομαι να το κάνω και εγω στο 220i έψαξα και μόνο ένας με έπεισε.

  2. The Following User Says Thank You to vchris For This Useful Post:

    deepBLUE (14-04-15)

  3. #12
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vded Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως απ'ότι είδα στο eBay γύρω στο χιλιάρικο παίζουν αυτά, οπότε είσαι τυχερός γιατί θα το χτύπησες σε πολύ καλή τιμή. Καλορίζικο και καλές αναζητήσεις, μακάρι να μπορούσαμε να βοηθήσουμε. Ωστόσο, αν θες κράτα μας ενήμερους για να έχουμε μια εικόνα....
    Το πήρα 580 ευρώ με τα μεταφορικά μέσα. Οπότε είναι όντως καλή τιμή. Φυσικά και θα ενημερώσω ώστε να βοηθήσω όσο μπορώ όποιον ενδιαφερθεί στο μέλλον.

  4. #13
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrclouzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτύπησα ένα nbt professional σε καλή τιμή στο ebay. Το ερώτημα είναι, υπάρχει κάποιος καλός ηλεκτρολόγος-συνεργείο (κατά προτίμηση στην Αθήνα) που να έχει εμπειρία σε τέτοια θέματα? Ο πωλητής μπορεί με επιπλέον χρέωση (γύρω στα 400 ευρώ) να μου κάνει original coding (σαν αυτό που θα έκανε μια αντιπροσωπεία της bmw) με βάση το vin number του αυτοκινήτου μου. Μετά είναι απλά plug and play με όλες τις λειτουργίες ενεργοποιημένες.
    Η άλλη λύση (και ίσως πιο οικονομική) είναι να αγοράσω ένα emulator (κόστος γύρω στα 200 ευρώ) και με κωδικοποίηση θα είμαι οκ.
    Στην πρώτη περίπτωση την εγκατάσταση μπορεί να την κάνει ο οποιοσδήποτε οπότε θα χρεωθώ μόνο το βάλε-βγάλε (δηλαδή 100-150 ευρώ max). Στην δεύτερη πρέπει να κατέχει από coding και προφανώς θα κοστίσει περισσότερα χρήματα. Ακούω γνώμες, απόψεις, συμβουλές
    Αν σου είπε 400¤ ολα ενεργοποιημένα να το κανεις !!!
    Ποιος πωλητής ειναι μπορείς να τον στειλεις σε π.μ γιατι θελω να το κανω και γω

  5. #14
    Εγγραφή
    04-03-13
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Thanked
    139
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κεγω θέλω!!!!

  6. #15
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν υπάρχουν πολλοί ενδιαφερόμενοι μπορεί να κάνει και καλύτερες τιμές. Αναφέρει ότι για παραπάνω από ένα σύστημα μπορεί να κάνει καλές εκπτώσεις.

  7. #16
    Εγγραφή
    04-03-13
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Thanked
    139
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrclouzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υπάρχουν πολλοί ενδιαφερόμενοι μπορεί να κάνει και καλύτερες τιμές. Αναφέρει ότι για παραπάνω από ένα σύστημα μπορεί να κάνει καλές εκπτώσεις.
    Ας μαζευτουμε λοιπον.

  8. #17
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΔημήτρηςΜ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου είπε 400¤ ολα ενεργοποιημένα να το κανεις !!!
    Ποιος πωλητής ειναι μπορείς να τον στειλεις σε π.μ γιατι θελω να το κανω και γω
    Τα 400 ευρώ για original coding είναι καλή έως πολύ καλή τιμή γιατί ενεργοποιεί όλες τις λειτουργίες με βάση το vin number και εγκαθιστά τους τελευταίους χάρτες. Αυτό που δεν ξέρω είναι τι παίζει σε περίπτωση που γίνει κάποιο software update στο μέλλον από την αντιπροσωπεία. Λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα αλλά αν χάνεται η κωδικοποίηση δεν συμφέρει, καλύτερα emulator.

  9. #18
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απο τι στιγμη που εχει το δικο σου vin δεν εχεις πρόβλημα
    Αν θυμάμαι καλα ....
    Λογικα πρέπει να σου κωδικοποίηση και το αμαξι οχι μονο το cic δεν θα ειναι σωστο !!!
    Θεςνικη εχω να σε στείλω Και Αθηνα αλλα εχω καιρο να μιλήσω μαζι του και εχω χάσει επαφές

  10. #19
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θα πάρω αύριο ένα τηλέφωνο στο συνεργείο που μου πρότεινε ο vchris και θα δω τι θα κάνω. Για original coding δεν χρειάζεται να γίνει κάποια κωδικοποίηση στο αμάξι. Προφανώς περνάει στο ΝΒΤ τον κωδικό της bmw (σαν να ήταν τοποθετημένο το σύστημα από το εργοστάσιο) για το δικό σου αμάξι. Αυτός ο κωδικός είναι μοναδικός και αν το κάνεις σε αντιπροσωπεία αυτοί θα στείλουν το vin number στην Γερμανία και αυτοί θα στείλουν πίσω τον μοναδικό κωδικό.

  11. #20
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κανεις λάθος και το αμαξι θελει !
    Οχι μονο το nbt

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP