Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 68

Θέμα: Αγορα bmw ,μια βοηθεια

  1. #21

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Socratis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον,το xt660x ειχα οχι το 600,ειναι λιγο πιο βαρυ.Τεσπα,δεν ειμαι καγκουρας ,ουτε καν.
    Ναι εκανα παντες,ναι εκανα σουζες ,αλλα οχι πανακια,που και που.Αν ηθελα να βγαζω γουστα στην οδηγηση θα επερνα ktm 690 sm.
    Το γκαζι μαρεσει,δηλαδη αν δω αδειο δρομο θα το πατησω οσο παει.Απο αυτοκινητα δεν εχω εμπειριες ,ενα xsara ειχα 1400 cc,ενα peaguet 206 και τωρα ειμαι με του πατερα μου ενα μικρο ματιζακι να κανω την δουλεια μου.
    Δεν εχω οδηγησει ποτε bmw,και επισης θελω 116 λογω ομορφιας.Οποτε το βλεπω ,εχω την ιδια αισθηση οπως οταν βλεπω ενα ktm 690 ή ενα gsxr 750.Ομορφια.Τωρα το πως παει δεν εχω ιδεα.
    Δεν μαρεσουν τα bmw που φαινονται παλια[οπως αυτα που εχετε βαλει στις φωτο].
    Αυτο που θελω ειναι ενα γρηγορο[δεν χρειαζετε να ειναι πιστολι ,αλλα να πηγαινει],ομορφο αμαξι χωρις πολλα προβληματα και να ειναι μουναρος.thats all.
    bmw 123d coupe :P

  2. #22
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Socratis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπ.....ς .....θελω 116 λογω ομορφιας.Ο......
    Αυτο που θελω ειναι ενα γρηγορο[δεν χρειαζετε να ειναι πιστολι..... να ειναι μουναρος.thats all.
    πως ειπες ?
    τσεκαρε τις φωτο του Σπυρου...



    https://www.bmwfans.gr/forum/member.php?u=318
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  3. The Following 7 Users Say Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    A8hnaios (14-03-15), Alex_ (13-03-15), Bazil Van Sinner (14-03-15), chrisgiapz3 (13-03-15), limnios.m3 e36 (13-03-15), Vassilis ///M (13-03-15), Βασιλης (13-03-15)

  4. #23
    Εγγραφή
    20-08-13
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    732
    Thanked
    2785
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το παιδί ρώτησε για την σειρά 1 1600cc.
    Μια χαρά θα πηγαίνει για νορμάλ οδηγηση, μην του λέτε για μπάντες κτλ. Όταν θα ερθει η ωρα ακόμα και με τον άσσο σε καμία στροφή με πολυ λίγα χιλιόμετρα θα το ψάξει μόνος του....εξάλλου οι δρόμοι γλιστράνε τόσο όσο ακόμα και ο άσσος ένα μικρό κούνημα ίσα ίσα για το χαβαλέ το έχει. ..δεν μιλάμε για να πηγαίνει πλάγια παντού και πάντα. ..
    Μια χαρά αμαξι είναι ο άσσος και αν τον αγαπήσεις μπορεί να γίνει πολύ όμορφος σαν τις φωτο/link που έβαλε ο νικος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alex_ : 13-03-15 στις 08:55

  5. #24
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Socratis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον,το xt660x ειχα οχι το 600,ειναι λιγο πιο βαρυ.Τεσπα,δεν ειμαι καγκουρας ,ουτε καν.
    Ναι εκανα παντες,ναι εκανα σουζες ,αλλα οχι πανακια,που και που.Αν ηθελα να βγαζω γουστα στην οδηγηση θα επερνα ktm 690 sm.
    Το γκαζι μαρεσει,δηλαδη αν δω αδειο δρομο θα το πατησω οσο παει.Απο αυτοκινητα δεν εχω εμπειριες ,ενα xsara ειχα 1400 cc,ενα peaguet 206 και τωρα ειμαι με του πατερα μου ενα μικρο ματιζακι να κανω την δουλεια μου.
    Δεν εχω οδηγησει ποτε bmw,και επισης θελω 116 λογω ομορφιας.Οποτε το βλεπω ,εχω την ιδια αισθηση οπως οταν βλεπω ενα ktm 690 ή ενα gsxr 750.Ομορφια.Τωρα το πως παει δεν εχω ιδεα.
    Δεν μαρεσουν τα bmw που φαινονται παλια[οπως αυτα που εχετε βαλει στις φωτο].
    Αυτο που θελω ειναι ενα γρηγορο[δεν χρειαζετε να ειναι πιστολι ,αλλα να πηγαινει],ομορφο αμαξι χωρις πολλα προβληματα και να ειναι μουναρος.thats all.
    Μην περιμένεις γρήγορο ένα αυτοκίνητο με 120 ατμοσφαιρικά άλογα...
    Από προβλήματα, έβγαλε κάτι πολλαπλασιαστες και μπεκ αν θυμάμαι καλά από φίλο που το είχε.
    Τα υπόλοιπα ας τα πούνε οι κάτοχοι.

  6. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    nikos1400 (13-03-15)

  7. #25
    Εγγραφή
    20-02-15
    Μηνύματα
    21
    Thanked
    23
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φίλε Σωκράτη, επειδή κι εγώ την ίδια ψύχωση έπαθα εδώ και δύο χρόνια, πιστεύω πως ό,τι και να σου πουν τελικά θα πας και θα πάρεις το 116! Εγώ θα σου πρότεινα πάντως να το κάνεις πιο σωστά για να μην ψάχνεις ξανά για αυτοκίνητο σε 2-3 χρόνια. Να βάλεις για παράδειγμα ένα 3χίλιαρο- 4χίλιαρο παραπάνω και να πάρεις ένα αστέρι 2009-10 και μετά, οπότε να είναι και το facelift που είναι πολύ πιο όμορφο και φρέσκο. Άσε που τα τελευταία ήταν και φορτωμένα (κλιματισμό, parktronic, ζαντούλες κ.λπ.) και από μέσα θα είναι άφθαρτο (χερούλια, τιμόνι κ.λπ.) Τα επιπλέον λεφτά μπορείς να τα βρεις με μια μικρή δόση που και αυτή καλό θα σου κάνει γιατί θα το προσέξεις και θα το εκτιμήσεις πιο πολύ το αυτοκίνητο. Η κατανάλωση είναι μια χαρά, μη ψαρώνεις, από την οδήγηση εξαρτάται. Εύχομαι τελικά να το πάρεις και να γουστάρεις! ΥΓ. πρόσεξε να το ελέγξεις καλά γιατί κυκλοφορεί πολύ σαβούρα.

  8. #26
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Άσχετο
    Το μτχ είναι ρίσκο...

  9. #27
    Εγγραφή
    11-08-12
    Περιοχή
    Athens - Alimos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    218
    Thanked
    210
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τους πολλαπλασιαστές να προσέξεις φιλαράκο. Ένας φίλος μου άλλαζε ανά μήνα που λέει ο λόγος.

    Αν το γουστάρεις το αμάξι πάρτο. Με είχαν ζαλίσει να πάρω SLK όταν έψαχνα για τη Z4 μου. Και πιο λίγα κυβικά, 20 άλογα παραπάνω και κομπρέσορας αλλά δεν άκουγα τίποτα. Πάρτο αν το γουστάρεις πολύ!

    Ένα μόνο πρόσεξε γιατί είναι το μόνο πράγμα που με ξενερώνει στο Ζ. Πάρε μοντέλο με όσο περισσότερα εξτρά μπορείς. Μη το πάρεις σκέτο. Άμα τα παίρνεις μετά ένα ένα πονάει. Είναι ακριβά.

    Και μη ξεχνιόμαστε ....

  10. #28
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kapamaru1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα μόνο πρόσεξε γιατί είναι το μόνο πράγμα που με ξενερώνει στο Ζ. Πάρε μοντέλο με όσο περισσότερα εξτρά μπορείς. Μη το πάρεις σκέτο. Άμα τα παίρνεις μετά ένα ένα πονάει. Είναι ακριβά.

    Και μη ξεχνιόμαστε ....
    Σωστοοοος!!



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  11. #29
    Εγγραφή
    11-03-15
    Μηνύματα
    17
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kapamaru1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους πολλαπλασιαστές να προσέξεις φιλαράκο. Ένας φίλος μου άλλαζε ανά μήνα που λέει ο λόγος.

    Αν το γουστάρεις το αμάξι πάρτο. Με είχαν ζαλίσει να πάρω SLK όταν έψαχνα για τη Z4 μου. Και πιο λίγα κυβικά, 20 άλογα παραπάνω και κομπρέσορας αλλά δεν άκουγα τίποτα. Πάρτο αν το γουστάρεις πολύ!

    Ένα μόνο πρόσεξε γιατί είναι το μόνο πράγμα που με ξενερώνει στο Ζ. Πάρε μοντέλο με όσο περισσότερα εξτρά μπορείς. Μη το πάρεις σκέτο. Άμα τα παίρνεις μετά ένα ένα πονάει. Είναι ακριβά.

    Και μη ξεχνιόμαστε ....
    Τι εξτρα δηλαδη ενοεις?Ειδα ενα αλλα ηταν απο θεσσαλονικη στα 6500,με δερματινα καθισματα ηλιοροφη,αλλα ειμαι απο Αθηνα.Καλη περιπτωση.\
    Με 6 χιλλιαρικα που εχω ταβανι δυσκολο να βρω και εξτρα,οι περισσοτεροι τα δινουν σκετα σε αυτη την τιμη[αν και κανεις δεν τα πουλαει].

  12. #30
    Εγγραφή
    11-08-12
    Περιοχή
    Athens - Alimos
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    218
    Thanked
    210
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δε ξέρω φίλε μου τι εξτρας έχει ο άσσος. Το λέω γενικά να το κοιτάς στα bmw αμάξια γιατί συνήθως αν και πανάκριβα είναι φτωχά όσο αναφορά τα αξεσουάρ (τα περισσότερα γερμανικά).

    Όπως είπες κ εσύ ηλιοροφή, δερμάτινα η ακόμα και parktronic, hill-assist, υπολογιστής ταξιδιού ακόμα και οθόνη. Ένα αμάξι χωρίς αξεσουάρ είναι η μέρα με τη νύχτα με ένα φουλ έξτρα

    Ακριβός τι αξεσουάρ υπάρχουν για τους άσσους θα σου πει ένας ιδιοκτήτης εδώ σίγουρα

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP