Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 33 από 33

Θέμα: bmw e46 μετατροπη σε 2.2cc

  1. #31
    Εγγραφή
    18-12-12
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    687
    Thanked
    1058
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ ήσουν τυχερός.
    Νομίζω ότι παίζει ρόλο και τι φοράει δηλαδή εσύ από 316 έγινες Μ σωστά; Αυτός που ξέρω ήταν 2,0 και έγινε 1,8 οπτικά η διαφορά είναι πολύ μικρή πρέπει να είναι πολύ ψαγμενος ο άλλος για να το καταλάβει.
    Δεν παιζει κανενα ρολο πλεον, ουτε απο 316 σε 318is δεν μπορεις να κανεις γιατι ειναι πανω απο 25% σε ιπποδυναμη και στα ΚΤΕΟ πλεον θα φωτογραφιζεται ο αριθμος κινητηρα οπως και ολη η διαδικασια ελεγχου.
    Ακομα και απο 1800 σε διλιτρο, φαινεται οτι το ενα ειναι τετρακυλινδρο και το αλλο εξακυλινδρο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη compactM3 : 25-02-15 στις 19:07

  2. #32
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο compactM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα, τον τσιμπησαν.... και ενα ενα που παει για ΚΤΕΟ θα το τσιμπανε πλεον.
    Και εγινε φυσικα με καποιον υπαλληλο του υπουργειου που τους εδωσε μια αγραφη αδεια και την τυπωσαν μονοι τους.... πινακιδες θα εφτιαξαν στο μοναστηρακι.... (βλεπε Λιαπης).
    Αληθεια, αφου τα πληρωσε, το αυτοκινητο τι απεγινε ? το ξαναεκανε μαμα ή καταφερε να το δηλωσει ?
    Εγω δεν αναφερθηκα σε αλλαγη φορολογικου ή τελων, αναφερθηκα σε αλλαγη του νομου για την αλλαγη κινητηρων...
    Το μαμησαμε το θεμα, τελος παντων το αυτοκινητο δεν ηταν μετατροπη ηταν εισαγωγη απο Γερμανια γνησιο το οποιο ηταν ακαταχωρητο. Τελος παντων μεγαλη ιστορια που ειναι ασχετη τωρα. Για την δηλωση των κινητηρων με συγχωρεις αλλο καταλαβα.
    quattro ist fur sissies

  3. #33
    Εγγραφή
    04-02-14
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα και καλή χρονιά. Εγώ δηλαδή που έχω το δίλιτρο το 318ci με τον Ν42Β20 καλύπτομαι νομικά να το μετατρέψω σε 2.2 με τον Μ54; ξέρετε αν φτάνει να αλλάξω κινητήρα ή πρέπει να αλλάξω και σασμάν; ευχαριστώ

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP