Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 26

Θέμα: 110 χιλιομετρα!!!

  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Lightbulb 110 χιλιομετρα!!!

    Ειχα να περασω την κορινθου πατρων απο το 2011 και ομολογω οτι ειχε μεγαλη διαφορα.
    110 χιλ με μικρες εξαιρεσεις ειναι μονοδρομημενα με χιλιαδες κωνους που δημιουργουν μια λωριδα που χωραει ενα αυτοκινητο.
    Στην αρχη λεω Οκ εχω περασει τη δοκιμασια στο gran tourismo 5 με τους κωνους, θα τα καταφερω!!
    Παρακατω ομως το σκηνικο αλλαζει, παραμενει ομως εντονη η αισθηση οτι ειμαι μεσα σε video game κατι σε στυλ call of duty, χωματουργικα μηχανηματα παρκαρισμενα σε διαφορα σημεια της διαδρομης, φορτηγα ακινητα διπλα σε αναχωματα.
    Που και που και καποιες φιγουρες με ανακλαστκα τζακετ οι οποιες ομως και αυτες εχουν μια θλιβερη νωχελικοτητα.
    Ολα ειναι δρομος λεει ο φιλος μου ο Κατς, αλλα εδω ειναι μαλλον μισοδρομος...
    ΟΙ κωνοι εχισχυονται απο κολωνακια, απο εκατονταδες πινακιδες οι οποιες στενευουν το δρομο και κατευθυνουν τα αυτοκινητα αγγιζοντας τα ορια του επικινδυνου. Τα ορια της ανθρωπινης αντοχης δοκιμαζονται ειδικα αν πετυχεις κανα δυο φορτηγα μπροστα σου,
    Ανα δεκα δεκαπεντε χιλ, ο δρομος ξαναγινεται η παλια χαλια και επικινδυνη Εθνικη οδος, και αυτο για λιγο. Εκει οποιος προλαβει να προσπερασει προλαβε, και ουτε ειναι λιγοι αυτοι που στο τελος θα αγκαλιασουν κανα κολωνακι.
    Η ταχυτητα στα περισσοτερα σημεια απελπιστικα χαμηλη, ενω στα καλυτερα κοματια δεν θα ξεπερασει τα 100 χιλ και αυτο με μεγαλη προσοχη γιατι οι κωνοι ξαφνικα κανουν "κολπα".
    Στα αριστερα μου ενας θορυβος και βλεπω μια μυγα να πηγαινουμε κοπια,μεχρι που λιγο παρακατω μου ριξε και μυγοκολωνα. Αυτοματα για καποιο λογο μου ηρθε στο μυαλο ο Αλεξ κι η μεμβρανη του!!! ισως ειναι ο μοναδικος δρομος που δεν χρειαζεται, αφου τα μυγακια καθονται πανω στις καρδιες ήστον προφυλακτηρα και μεταναστευουν τσαμπα.
    Απο το 2011 κα εως σημερα δεν εχει φτιαχτει και να δωθει στη κυκλοφορια ουτε ενα χιλιομετρο, και βεβαια επρεπε να φτασω σχεδον στο Αιγιο για να καταλαβω το γιατι.
    Τοσες χιλιαδες κολωνακια,κωνοι,φανοι ,πινακιδες για να τα στησεις σε αποσταση 110 χιλιομετρων ,εεε δεν ειναι και κατι που γινεται ευκολα θελει χρονια
    Στο Αιγιο οι φιγουρες στα δεξια του δρομου αρχισαν να κινουνται και ετσι εφυγε αυτη μου η εντυπωση οτι μπορει και να ηταν ψευτκα χαρτονενια ειδωλα εργατων για να νομιζουν οι περαστικοι οτι εδω καποιοι δουλευουν.
    110 χιλ πικρας με μονο καλο την χαμηλη καταναλωση, που το bc εδειξε.
    Αθηνα Πατρα 7,8 lit/100 τιμη που για το χ3 ειναι ρεκορ!!!
    Την πικρα του δρομου ηρθε να συμπληρωσει η εικονα του Πανεπιστημιου που αντικρυσα, πονεσε η ψυχη μου αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.
    Ο γυρισμος το ιδιο κουραστικος μονο που σε ενα κομματι του δρομου που παραμενει η παλαια εθνικη για μερικα (λιγα) χιλιομετρα, καταλαβα οτι ο δρομος τελικα με τους κωνους ειναι χιλιες φορες καλυτερος μιας και στον αλλο, ο ηλιθιος που βγηκε τελειως στο αντιθετο ρευμα και τον εβλεπα να ερχεται πανω μου δεν μπορει να βρεθει.
    Αυτα λυπαμαι παντως που το 2014 να υπαρχει τετοιος δρομος ειδικα που οδηγει στο δευτερο μεγαλυτερο λιμανι της χωρας με οτι αυτο σημαινει!!

  2. The Following 21 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    A8hnaios (29-09-14), Alex_ (30-09-14), andreas_R (30-09-14), apovas (29-09-14), Bazil Van Sinner (29-09-14), BILL007 (05-10-14), Bitz (30-09-14), chrisgiapz3 (29-09-14), doctore (30-09-14), gant (30-09-14), HLIAS - E36 (05-10-14), I_MNL (29-09-14), katsaraios (30-09-14), micz (30-09-14), Moufas E46 (30-09-14), Panos 316T (03-10-14), Ptboul (30-09-14), sierra (03-10-14), trueno (02-10-14), VanVIC (30-09-14), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ (29-09-14)

  3. #2
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Οπως τα λες φιλε Γιαννη... τη περασα περισυ το καλοκαιρι..!!!



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  4. The Following User Says Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    katsaraios (30-09-14)

  5. #3
    Bavarian x3 Guest

    Προεπιλογή

    Έκανα την διαδρομή πριν από κανά 2 εβδομάδες...τι να σχολιάσεις! Δρόμος εθνική ντροπή. Τα διόδια, διόδια όμως έτσι!! χαχα

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Bavarian x3 For This Useful Post:

    BILL007 (05-10-14), compactM3 (02-10-14), sierra (03-10-14)

  7. #4
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Λες και το ήξερα και διάλεξα να φυγω/έρθω από Ηγουμενιτσα!
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  8. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    katsaraios (30-09-14)

  9. #5
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    316
    Thanked
    114
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τέσσερις με πεντε φορές το χρόνο ταξιδευω γιά Αγρίνιο Άρτα. Ποιό ψυχοφθορο ταξίδι γιά να το πω ευγενικά δεν πρέπει να υπάρχει. Λες πως και πως να βγάλεις το αμάξι σου εκτός Αθήνας να το ευχαριστηθεις και τελικά βρισκεσαι αγχωμενος να παλευεις με νταλικες και οδηγούς αν μπορείς να τους λες έτσι που φοβουνται μην περασουν τα 60 χλμ και τους κρατησουν μουτρα οι κωνοι.

  10. The Following 6 Users Say Thank You to apovas For This Useful Post:

    A8hnaios (29-09-14), Bitz (30-09-14), chrisgiapz3 (29-09-14), I_MNL (30-09-14), katsaraios (30-09-14), Vassilis ///M (30-09-14)

  11. #6
    Εγγραφή
    08-09-11
    Περιοχή
    Brussels, Belgium
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    349
    Thanked
    593
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τι να πω κι εγώ που είμαι από Πάτρα και σπουδάζω Αθήνα
    και τα τελευταία 3 χρόνια αυτή τη διαδρομή την κάνω σχεδόν κάθε μήνα.
    Είτε προς Αθήνα είτε προς Πύργο, όπου και να πάμε
    κορώνα γράμματα τη ζωή μας παίζουμε...

  12. The Following 4 Users Say Thank You to chrisgiapz3 For This Useful Post:

    A8hnaios (30-09-14), I_MNL (30-09-14), katsaraios (30-09-14), Nino (30-09-14)

  13. #7
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το εχουμε γραψει Γιαννη σε κανα δυο αλλα νηματα ,ειναι απαραδεκτοι και αισχροι κλεφτες ,αλλα οταν αλλοι σηκωνουν μπαρες στα διοδια αυτου του καροδρομου τους κραζουν οι "νομοταγεις"...
    Το καλυτερο αφησες ασχολιαστο η δεν σου ετυχε ,δλδ το ενα ρανταρ στο Αιγιο και αλλο περιπλανωμενο για να "γραψουν" τους παραβατες των 110 χλμ/ωρα επιτηδες σε σημειο με διαχωριστικη και οριο 70...
    Κτελ για το παιδι φιλε μεχρι να φτιαχτει το μπο@@@λο που τολμουν ακομα να αποκαλουν εθνικη οδο.

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  14. The Following 9 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    A8hnaios (30-09-14), Bazil Van Sinner (02-10-14), BILL007 (05-10-14), Bitz (30-09-14), chrisgiapz3 (30-09-14), gant (05-10-14), Nino (30-09-14), Ptboul (30-09-14), sierra (03-10-14)

  15. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχουμε γραψει Γιαννη σε κανα δυο αλλα νηματα ,ειναι απαραδεκτοι και αισχροι κλεφτες ,αλλα οταν αλλοι σηκωνουν μπαρες στα διοδια αυτου του καροδρομου τους κραζουν οι "νομοταγεις"...
    Το καλυτερο αφησες ασχολιαστο η δεν σου ετυχε ,δλδ το ενα ρανταρ στο Αιγιο και αλλο περιπλανωμενο για να "γραψουν" τους παραβατες των 110 χλμ/ωρα επιτηδες σε σημειο με διαχωριστικη και οριο 70...
    Κτελ για το παιδι φιλε μεχρι να φτιαχτει το μπο@@@λο που τολμουν ακομα να αποκαλουν εθνικη οδο.
    Γιωργο δεν θα το πιστεψεις αλλα το Αιγιο δεν εχει εξοδο για να πας προς Αθηνα, για να το κανεις θα πρεπει να περασεις μεσα απο ενα βενζιναδικο!!!
    Απιστευτο ετσι??
    Πηγαμε για καφε στο Αιγιο και ευτυχως ηταν ο παιδικος μου φιλος εκει και μας εβγαλε στο δρομο.
    Οσο καιρο θα χρειαστει να πηγαινει το παιδι,να μη σου πω ουτε Κτελ αλλα τρενο.

    υγ. ακομα "ζοριζομαι" να γραψω το τραινο με εψιλον

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (02-10-14), sierra (03-10-14)

  17. #9
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχουμε γραψει Γιαννη σε κανα δυο αλλα νηματα
    Aκριβως ενα χρονο πριν.....


    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=19642



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  18. #10
    Εγγραφή
    12-09-11
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    626
    Thanked
    303
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παιδια στο ιδιο μοτιβο θα γραψω και εγω, λογω δουλειας ελειπα σχεδόν 1 χρονο εκτος ελλαδας. Την διαδρομή την εκανα προσφατα και μπορω να πω ότι δεν αλλαξε τιποτα περα από την αυξηση των διοδίων.

  19. The Following User Says Thank You to super duper For This Useful Post:

    BILL007 (05-10-14)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP